zeelani FREEDOMS Goed werk J M.P2S3M aJIa_£x ALJAZEERA NETWORK Zeeuwse ouders willen betere opvoeders zijn dan gemiddeld Vismarkt in Veere commentaar Waterkwaliteit Schelde is 'node aanvaardbaar' donderdag 10 mei 2012 'Wat zo leuk is aan de side events is dat ze helemaal op jongeren gericht zijn. Wij organiseren het, maar jongeren voeren het uit en ze gaan allemaal over dingen die direct aan hun toekomst raken' Margot Verhaagen, projectleider side events Four Freedoms Awards Tussen 9.00 en 10.30 uur komen de laureaten en presentatoren aan bij de ingang van de Balanspoort (2) De koningin en demissionair minister president zullen tussen 10.00 en 11.00 uur aankomen bij de ingang van de Balans- poort. (o) De ceremonie vindt plaats tussen 11.00 en 12.30 uur. Deze is, evenals de aansluitende laureatenfoto, -lunch en -receptie, alleen voor genodigden. Omstreeks 14.45 uur eindigt de receptie. De genodigden zullen dan via de Balanspoort vertrekken. De voormalige Braziliaanse president, Luiz Inacio Lula da Silva neemt de internationale algemene vrijheidsprijs in ontvangst. Hij krijgt deze prijs vanvtfege zijn strijd voor democratie in Brazilië, en vrede met de omliggende landen. Als president streed hij tegen armoede door vee! banen te creëren. Wegens ziekte neemt mevrouw Clara Ant de onderscheiding namens Lula da Silva in ontvangst. fDe award voor vrijwaring van armoede is voor Ela Ramesh Bhatt. Zij krijgt deze onderschei- I ding voor haar inzet voor 1 groepen arme en onderdrukte i vrouwen in India. Hiervoor heeft •I ze de Self Employed Women's H Association (SEWA) en de Cooperative Bank of SEWA opgericht. Deze organisaties helpen vrouwen financieel onafhankelijk te worden. Hussain al-Shahristani, minister van Energiezaken in Irak ontvangt de award voor vrijwaring van angst vanwege zijn levenslange inzet voor democratisering. Hij zet zich in om de dictatuur in Irak om te vormen tot een stabiele, vrije en welvarende democratie. Hij heeft als nucleair wetenschapper geweigerd om mee te werken aan het maken van kernwapens. www.fourfreedoms.nl twitter: @Four_Freedoms Youtube: FourFreedomsAwards channel jp :ir>i 9.30 Studenten presenteren projecten over een duurzaam Zeeland in 2030 11.30 Interviews met laureaten Hussain al-Shahristani en Ela Ramesh Bhatt tijdens een uitgebreide biologische Zeeuwse lunch 13.30 Informatiemarkt, spelen en twee workshoprondes over mensenrechten en burgerschap voor het Zeeuwse onderwijsveld. '16.00 Borrel en afsluiting door Barbara Oomen, dean van de Roosevelt Academy 16.30 Uitreiking van de Vier Vrijheden Zeeland met aansluitend een borrel Al Jazeera, het Arabische televisie netwerk, ontvangt de prijs Voor vrijheid van meningsuiting vanwege haar inzet voor persvrij heid. Haar toewijding aan onpartijdige berichtgeving aan een internationaal publiek is de reden voor de onderscheiding. Ondanks bedreigingen en kritieken.blijven de journalisten van de zender integer nieuws brengen. H.E. Sheikh Ahmed bin Jassim bin Mohammed al-Thani ontvangt de onderscheiding namens Al Jazeera. Aartsbischop Bartholomew I krijgt de award voor vrijheid van godsdienst voor zijn inzet voor religieuze vrijheid in zowel zijn geboorteland Turkije, als voor alle volkeren in Midden- en Oost-Europa. Hij zet zich samen met paus Johannes Paulus II in voor verzoening tussen christenen, moslims en joden en veroordeelt elke vorm van extremisme. Ook zijn inspanningen voor het milieu verdienen veel respect, vandaar zijn bijnaam 'de Groene Patriarch'. MIDDELBURG - Zeeuwse ouders vin den het doorgeven van deugden aan hun kinderen belangrijker dan de gemiddelde ouder in Neder land. Eén op de drie Zeeuwse ouders worstelt met het geven van het goede voorbeeld tegenover één op de zeven in de rest van het land. Dat is een van de uitkomsten van het Milner Gezonde Gewoon ten Onderzoek, dat is uitgevoerd door Direct Research onder 2136 Nederlandse ouders met thuiswo nende kinderen. De top drie, van Iedere zaterdag bij de stadshaven van 10.00 - 16.00 uur. Klein, maar gezellig! eigenschappen die ouders willen doorgeven zijn eerlijkheid (77 pro cent landelijk, in Zeeland 84 pro cent), beleefdheid en doorzettings vermogen. Zeeuwen letten erop dat hun kinderen gezond eten. 40 procent zorgt dat ze dagelijks twee ons groenten en twee stuks fruit binnenkrijgen (34 procent lande lijk). Meer dan de helft van de ouders zorgt dat de kinderen niet te vet eten (53 procent en landelijk 42 procent). Meer informatie over het onderzoek: www.milner.nl Zeeland neemt een aanloopje naar de uit reiking van de Four Freedoms Awards, zaterdag in Middelburg. Met aandacht voor de Zeeuwse Vier Vrijheden in een vrijdagpro gramma waaraan enkele laurea ten deelnemen. Een mooie op warmer voor het echte werk. De organisatie van de Four Freedoms Awards heeft al heel wat grote namen in het zonne tje gezet: Nelson Mandela, Olof Palme, Vaclav Havel. De laatste jaren lijkt de koek op. Dat de be kroonden van 2012 vooralsnog veel minder bekend zijn dan hun gelauwerde voorgangers, doet echter weinig af aan de waarde van de awards. Het is leuk als er eens iemand met in ternationaal aanzien naar Mid delburg afreist. Maar bij de Four Freedoms Awards draait het niet in de eerste plaats om de bekendheid van de laurea ten. Het gaat vooral om het goe de werk. Dat zit ook bij de awards van 2012 wel snor. Daar om is het zaterdag in Middel burg opnieuw een feest met een grote betekenis. MIDDELBURG - Het dagelijks provin ciebestuur neemt er min of meer gedwongen genoegen mee dat de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Brussel-Noord af en toe niet func tioneert, waardoor minder goed gezuiverd water op de Schelde te rechtkomt. In antwoord op vragen van PvZ-Statenlid Johan Robesin wij zen Gedeputeerde Staten erop dat de waterkwaliteit volgens de ver antwoordelijke Brusselse minister 'over de gehele linie genomen' aan de eisen voldoet. Die regels gaan voor stedelijk afvalwater uit van ge middelde waarden. GS hebben begrepen dat op korte termijn geen oplossing voor het probleem met de zuiveringsinstal latie te verwachten valt. Ze beoor delen de huidige situatie dan ook als 'tijdelijk node aanvaardbaar'. Overigens kan uit metingen van de waterkwaliteit in de Wester- schelde niet worden afgeleid dat de zuivering in Brussel-Noord het soms niet goed doet. GS hebben de kwestie aangekaart bij de Inter nationale Schelde Commissie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3