Inwoners komen Middelburg te hulp Kinderlintjes voor Lotte en Kevin Nog steeds extra politie in avonduren WALCHEREN Buurtbewoners adopteren openbaar groen almanak Plantje DONDERDAG 10 mei 2012 21 Avo-isering reden groei Nehalennia 22 en 23 Als Ketelbink 24 en 25 door Emile Calon MIDDELBURG - Inwoners van Mid delburg komen de gemeente te hulp zodat er minder bezuinigd moet worden op het onderhoud van het openbaar groen. Buurtbewoners gaan zelf de rozen perken aan de Nieuwe Oosterse- straat en het Molenwater onder houden. Ook het groengebied ach ter het Zeeuws Archief aan de Brouwerijpoortgang en twee dek schuiten in de binnengrachten worden geadopteerd zodat de ge meente niet meer voor het onder houd moet zorgen. Het burgerinitiatief levert de ge meente een besparing op jaarbasis op van 11.700 euro. De Middelburgse beleidsambte naar Ad van der Pas is zeer blij met het initiatief vanuit de bewo ners. Het aantal adopties noemde hij ook 'boven verwachting'. Hij gaf woensdag aan dat hij heel blij is dat er bewoners zijn die niet al leen achterover leunen en klagen over het gevoerde beleid van de ge meente, maar bereid zijn zelf wat te dóen. „Het zijn mensen die be-, reid zijn energie te steken in hun buurt. Dat is prachtig." Volgens hem kunnen bewoners nog steeds bij de gemeente aankloppen als ze ook bereid zijn om stukken groen te adopteren. De Middelburgse ambtenaar liet ook weten dat de gemeente de buurtbewoners ruim een half jaar de tijd geeft om te bewijzen dat ze het onderhoud aankunnen en het op de juiste wijze uitvoeren. De twee dekschuiten in de binnen grachten worden volgens hem on derhouden door groenbedrijven. Van der Pas weet nog niet of die bedrijven als tegenprestatie willen dat hun naam wordt vermeld op die schuiten. Hij kon ook nog niet aangeven of de gemeente zoiets zal toestaan. „Daar moeten we nog over overleggen." Wel liet hij weten dat hij verwacht dat de groenbedrijven op de een mmam. mmm of andere manier een tegenpresta tie willen voor hun inzet. De beleidsambtenaar gaf ook aan dat dankzij het burgerinitiatief de heggen langs de binnengrachten niet verdwijnen. Aanvankelijk was de gemeente van plan, om in het. kader van de bezuinigingen, die heggen te rooien. Daar is veel ver zet tegen gekomen omdat die heg gen ook dienen als een afscheiding tussen openbare weg en gracht zo dat spelende kinderen minder makkelijk in het water vallen. Lotte Scheers krijgt haar lintje van burgemeester René Roep. OOST-SOUBURG - In navolging van alle lokale helden, onvermoeibare vrijwilligers en hote metoten kregen gisteren kinderen een bijna koninklijk lintje opgespeld door de burge meester van Vlissingen. De eerste gelukkige was Lotte Scheers. Lot te (9) zit In groep zes van de Burcht Riet- heim in Souburg. In dat klasje zitten drie kinderen met het syndroom van Asperger. Dat is een vorm van autisme waarbij kinde ren hun emoties niet zo goed kunnen voe len en die van anderen niet begrijpen. Vaak leggen ze ook moeilijk contact. Lotte laat zich hier echter niet door afschrik ken. Elke woensdagmiddag speelt ze met één van deze kinderen en op school werkt ze veel met hen samen. Hierdoor doen de drie kinderen het veel beter op school. Ook hun gedrag is verbeterd. Maar belangrijker nog: ze voelen zich veel beter, door de posi tieve invoed van Lotte. Daarom doet zij iets bijzonders en verdient zij een lintje. Kevin Dreessen met zijn juf, Kim Vader. VLISSINGEN - Het tweede lintje was voor Ke vin Dreessen uit Vlissingen, die op de Twee master in Souburg zit. Kevin heeft vorig jaar een ware heldendaad verricht. Toen hij met zijn moeder op de snelweg bij Arnemuiden reed, kreeg zij plotseling een epileptische aanval. Ze verloor de macht over het bestelbusje en het busje schampte de vangrail. Maar Kevin had anderhalf jaar eerder van zijn vader geleerd wat hij in dat soort situaties moest doen: het stuur vast- MIDDELBURG - De Walcherse poli tie zet tijdens de avonduren nog steeds extra agenten in. Op die ma nier zorgt het korps ervoor dat er agenten op straat zijn die direct in actie kunnen komen bij een mel ding van een overval. Daarnaast zijn ze ook aanwezig om op te kunnen treden bij ongeregeldhe den, aldus ^oordvoerder Esther Boot. De politie besloot enige tijd terug tot herschikking van de dien sten omdat de eerste maanden van dit jaar er een reeks van over vallen plaats vonden op vooral kleinere middenstanders. Die over vallen gebeurden vooral rond slui tingstijd van winkels en horeca. De politie hield tot nu toe enkele verdachten aan die betrokken wa ren bij een mislukte overval op een snackbar in Oost-Souburg en een overval op een woning in Mid delburg-Zuid. Het is nog niet ge lukt de verdachten aan te houden die verantwoordelijk zijn voor de andere overvallen. Boot liet weten dat de politie ook zichtbaar aanwe zig is om snel op te kunnen treden bij ongeregeldheden in de wijken. „Zulke ongeregeldheden hebben zich nog niet voorgedaan. We zijn preventief aanwezig." foto's Ruben Oreel pakken en de auto stoppen met de hand rem. Toen die situatie zich inderdaad voordeed, bleek hij deze les feilloos te hebben opgesla gen. Hij kreeg controle over de wagen en parkeerde die op de vluchtstrook. Automo bilisten die dat zagen gebeuren, stopten en belden de politie. Kevins moeder werd ter plekke onderzocht door ambulanceperso neel en bleek ongedeerd. Ze kon zelf naar huis rijden. Dankzij Kevin. mnna Tip? redactie@pzc.nl Die Zeeuwse werkt al heel wat jaren als caissière bij een groot tuincen trum, waar ze nagenoeg alles van de verkoopbare flora en fauna af weet. Nu het seizoen langzaamaan op gang komt, wilde een klant haar tuin opfleuren met plantjes voor bui ten. Viooltjes, wat bollen in pot en, vooruit, ook een vergeet-me-nietje. Die kon immers ook mooi buiten staan. De behulpzame kassamede werkster zag al vlot dat de mevrouw - ze was op de fiets - dat alles nooit makkelijk mee kon nemen en gaf haar een tasje mee, extra stevig. Na een welgemeend 'tot ziens' stapte de vrouw naar buiten, richting haar Gazelle. In haar ooghoeken zag de caissière dat de vrouw wat had laten staan. Het vergeet-me-nietje...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37