Met de gps langs de grens van stad en land uit15 im Wandel mee donderdag 10 mei 2012 de PZC E-mail: PZCt.a.v. Jan van Damme, Postbus 91, 4330 AB Middelburg Jan Remijn wandelt dagelijks en maakt van zijn routes kaarten met zijn gps. foto's Ronald den Dekker door Claudia Sondervan "W" an Remijn wandelt elke dag 11 wel een aantal kilometers 11 vanuit zijn Goese apparte- I ment. „Voor mijn gezond- I heid. Het houdt de bloedva- W ten in mijn benen open. Een ^aar jaar geleden kon ik maar even lopen of ik kreeg pijn in mijn be nen. Daar moest ik doorheen lo pen van mijn arts. Elke keer een stukje verder. Ik doe ook mee aan het Elke Stap Telt-wandelprogram- ma", wijst hij op de stappenteller die hij aan zijn broekriem draagt. Het apparaatje zal straks ruim vol doende passen aangeven om het wandeldoel te halen dat het fit heidsprogramma aan Remijn op legt. Er gaat nog een apparaat mee: de gps. Gps, voluit 1global positioning system, is een plaatsbepalingssys teem dat gebruikmaakt van satel lietpeilingen. „Ik maak gps-kaar- ten van alle wandelingen die in de krant staan. Dat is een hobby van me. Maar de meeste wandelingen zijn wat lang voor mij. Vier, vijf ki lometer vind ik mooi." Er valt volop te wandelen aan de Goese westrand. Langs de grens van stad en platteland kiest Re mijn een route vol afwisseling. Vlakbij het Hoge Pad, een stukje twaalfde-eeuwse benenwagenweg, kiest Remijn de Stellewég - wel be schouwd in Kloetinge want aan de overzijde van de Oranjeweg. Daar is het nieuwe themapark 'Natuur en Gezondheid' flink vorderend in aanleg. Op 31 mei krijgt het zijn echte naam. Het park scheidt de stadsrand prettig van de akkers waarboven kieviten baltsen, met de kerktorens van Kloetinge en Kattendijke aan de horizon. Een overenthousiaste hond dart en tart de lijn waarmee zijn bazinnetje hem bij zich wil houden. „Nor maal luistert hij goed, hoor!" roept ze, duidelijk bereid nog heel veel meer te vertellen over haar opge wekte spring-in-het-veld. We knik ken maar eens vriendelijk. Remijn vertelt over genealogie, nog een hobby van hem. „De eerste Re mijn werd in 1627 geboren in Baar land. Zijn vader werd De Waele ge noemd, die zal uit Wallonië geko men zijn." Van de fraaie boerenstee 't Eehof, met musterd, bakkêête en vijver op het erf, en de decoratieve muur- en dakmozaïeken van de imposante schuur van de Elsahoe- ve gaat het over de brakende bouwgrond van de Mannee. We zigzaggen aan de rand van de woonwijken/langs bermen vol flui- telcruid en slootkanten met gele dotterbloem. Daar is de Kattendij- kesedijk. Bij mooi weer wil Re mijn daar zijn wandeling wel eens uitbreiden onder de populieren. „Ik heb goede wandelschoenen ge kocht. Tot nu liep ik op gewone schoenen, maar ik voelde elk steen tje. Ik heb deze schoenen voor het eerst aan. Ze lopen prima." Het pad voert ons ongemerkt van de groenstrook, langs het weitje bij de vliedberg, het hogebomen- bos bij de Hollandse Hoeve in. Daar ruist het in het struikgewas: her en der scharrelt jongvolk aan de slootkant, in de weer met plan ken en touwen. Gevallen bomen overbruggen greppels en bospoel- tjes. Bij de speelvijver lonken boot jes, een trekvlot en avontuurlijke constructies naar klauterlüstige kinderen. We naderen het honk van de scouts. „Ik heb nog gehol pen om de padvinders hier aan huisvesting te helpen", geniet Re mijn na. Zoon van een kleine aan nemer uit 's-Heer Hendrikskinde ren, werd hij bouwkundige van de gemeente Goes. „Na de oorlog was de boerderij in onbruik ge raakt. Ik ben nog steeds blij dat het gelukt is." Achterlangs het Am bachtscentrum kiest Remijn het pad door de oude boomgaard. Ori ginele, kunstzinnig vormgegeven zitjes staan hier; de eerste die we onderweg tegengekomen zijn. De kale, verwrongen fruitboomstam- men tussen het snel oprukkende, jonge groen geven een mysterieu ze sfeer. „Daar staat mijn favoriete bloesemboom", wijst Remijn naar een wolk van witte pruimenbloe- sem. Over de Ringbaan-Oost lo pen we door het Valckeslotpark, vol eendenkuikens, boshyacinten en vogelmelk. Via het pad over het terrein van Ter Valcke komen we op de Louise de Colignylaan. De gps in de hand van Remijn wijst: we koersen op huis aan. De gps geeft de positie weer met hulp van de satelliet. V;-': In het bos bij de Hollandse Hoeve vermaken scouts zich bij de avonturenvijver.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35