leven etalage Oude Stoof, waar zou die naam toch vandaan komen Zak van Zuid-Beveland springt eruit op nationale Molendag 2012 ii landwinkel www.pzc.nl/uit donderdag 10 mei 2012 apipel» en peren seizoensfruit aardappels en groenten streekproducten en cadeaus openingstijden Bord bij de toegang tot de Landwinkel van Jos en Caroline van Assche. foto Mark Neelemans De Landwinkel Oude Stooff van Jos en Caroli ne van Assche is te vin den aan de Zuiddijk 6 bij Hengstdijk, in buurtschap Oude Stoof Die benaming Oude Stoof ver wijst naar een oude landbouwacti viteit, maar welke? Dat is de prijs vraag voor deze week. De winnaar wacht een 'fris, vrolijk streekpro ductenpakket met aardbeien'. De oplossingen kunnen naar fruitwin kel Van Assche, Zuiddijk 6, 4585 PP Hengstdijk of naar het é-mail- adres winkelvanassche @zeelandnet.nl. Aswintha van-Dijk van Noefy Art 8c More in Goes, heeft beloofd een persoonlijke tekening te maken met het sterrenbeeld van degene die het juiste aantal-vogels in haar winkel aan de Pyntorenstraat wist te vertellen. Dat bleek nog niet zo makkelijk. De fabeldieren in het beeldmerk van Vano telden namelijk mee. Van de zes inzenders die in de buurt zaten van het juiste aantal, 33, trok Aswintha de inzending van J. P. van de Willegen uit Kapel- Ie. Hij of zij krijgt binnenkort be richt van Aswintha over de opzet van de tekening. gen. „Niet iedere boer wil dat", on derkent Caroline. Zij en haar man zijn ambassadeurs van het platte land, van de fruitteelt. „We hou den ook excursies voor scholen, be drijven, verenigingen. Voor kinde ren hebben we een speciaal arran gement. Na afloop mogen ze proe ven. Het is mooi om te zien hoe ze dan reageren op de verschillende smaken van appels." Hollandse aardbeien. Landwinkel Oude Stoof Zuiddijk 6, Hengstdijk De Zak van Zuid-Beveland springt er zaterdag uit op Nationale Molendag 2012. Door de restauratie van twee bij zondere molens doet de streek he lemaal mee in het hier en daar rijk met wiekendragers bedeelde Zeeuwse landschap. Daarom extra aandacht voor deze regio. Hieron der een rondje langs zes molens in de Zak die alle in goede staat verke ren na restauraties: 1. Heinkenszand. Slaakweg 1. Stel lingmolen De Vijf Gebroeders. Ac tiviteiten: pannenkoeken bakken, fiets- en wandeltocht, (boe ken) markt en verkoop streekpro ducten; 2. Nisse. Gerbernesseweg 21. Acht kante houten grondzeiler De Poel. Molen draait. 3. 's Gravenpolder. Korenhalm- dijk 11. Stellingmolen De Koren halm wordt vrijdag geopend na restauratie en is zaterdag weer in volle glorie te bezichtigen. 4. Hoedekenskerke. Molenstraat 46. Ronde stenen grondzeiler De Koutermolen zal draaien en is te bezichtigen. 5. Blazekop (bij Ovezande). De res tauratie van de molen zal voor de bouwvakvakantie gereed zijn. In tussen zijn de unieke aluminium Bilau-wieken weer aangebracht, •waarmee de molen in 1935 als eer ste in Nederland werd toegerust. Het terrein is niet te betreden maar de molen is van de weg af goed te zien. 6. Borssele. Kaaiweg 18. Achtkante houten grondzeiler De Hoop en Verwachting. Koutermolen in Hoedekenskerke Aan het molenweekeinde doen dit jaar 62 van de 75 Zeeuwse molens mee.; een record. Een overzicht per regio van de deelnemende mo lens (de overgrote meerderheid is zaterdag te bezoeken, zondagopen stelling is speciaal aangegeven). Tholen: Oud-Vossemeer, Poortvliet, Scherpenisse, Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Stavenisse, Tholen (beide molens) Schouwen-Duiveland: Brouwershaven, Burgh-Haamstede, Dreischor, Eikerzee (za en zo, pannenkoeken bakken, voorlezen molenverhaal), Ellemeét, Kerkwerve, Oosterland, Zierikzee (alleen Den Haas) en Zonnemaire. Noord-Beveland: Colijnsplaat, De Oude Molen (za), Nooitgedacht (zo), Kortgene en Wissenkerke. Zuid-Beveland; Blazekop (Ovezande), Borssele, Goes, 's Gravenpolder, Heinkenszand, Hoedekenskerke, Kloetinge (za en zo), Krabbendijke, Kruiningen, Nisse, Rilland, Waarde en Wemeldinge (beide molens). Walcheren: Aagtekerke, Arnemuiden, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Middelburg (alleen De Hoop op Vlissings Bolwerk en De Koning aan de Veerseweg doen mee), Nieuw- en Sint Joosland, Oost-Souburg, Oostkapelle, Serooskerke, Vlissingen (za en zo), Westkapelle en Zoutelande Zeeuws-Vlaanderen: Axel, Biervliet, Cadzand (za en zo), Groenendijk (Kloosterzande), Hoek, Hulst (zo), IJzendijke, Kuitaart (za en zo), Nieuwvliet, Retranchement, Schoondijke, Sluis (za en zo), Spui en Zuidzande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31