Landwinkel zorgt voor io I uit donderdag 10 mei 2012 Jams van 't Siepje uit 's-Heerenhoek. door Harmen van der Werf ZATERDAG 12 MEI Baarland Rommelmarkt. Maartenskerk, 9.30-12.30 uur Goes Blof signeert de biografie 'Hier', ge schreven door PZC-journalist Ernst Jan Ro- zendaal. De Koperen Tuin, 13.00-14.30 uur Tourtocht van de Topolinoclub Neder land vanuit Goes naar Westkapelle en Ou- werkerk, 8.30-18 uur. 's-Heer Hendrikskinderen 9 Rommelmarkt Terre des Hommes. Plein bij de kerk, 9.30-13.00 uur Holst Bella Vespa dag. Die dag zal het Huls ter pleintje een Italiaanse Piazza worden, met scooters waarop je een gratis ritje achterop mag maken. Op en rond Houtmarkt, 12.00-18.00 uur Krahhendijke Ruilbeurs voor speldjes. De Meiboom, 10.00-15.00 uur Middelburg Rommelmarkt, in en rond clubgebouw 'Molen de Hoop', 8.00-15.00 uur Blof signeert de biografie 'Hier', ge schreven door Ernst Jan Rozendaal. De Drvkkery, 15.00-17.00 uur Vlissingen Dansavond m.m.v. de 5-mans formatie 'Second Level'. Atrium Ter Reede, 19.30 uur. Wemeldinge 9 Treffen van de Renault 15-17 club Ne derland. Zaterdag wordt er een toerrit ge reden langs de mooiste stukjes van Zee land. Zondag is de club te vinden op de Oosterschelde. Zierikzee Blof signeert de biografie 'Hier', ge schreven door Ernst Jan Rozendaal. Boekhandel De Vries, 10.00-11.30 uur ZONDAG 13 MEI Goes 9 Fietstoertocht Grand Tour Johnny Hoo- gerland, tbv Stichting Jayden. Afstanden: 15, 50, 80 en 120 kilometer. Start vanaf 9.00 uur, Sportpunt Zeeland. Tourtocht Topolinoclub Nederland van uit Goes naar Neeltje Jans 9-14 uur. Middelburg Rondleiding bij tentoonstellingen in (De Kabinetten van) De Vleeshal. De Vleeshal, 15.00 uur MAANDAG 14 MEI Oostburg Stichting Werken naar Vermogen houdt veiling schilderijen van wijlen beel dend kunstenaar Ben Scherbeijn. Ledeltheater, 20.00 uur Ambachtelijke bieren en wijnen. Van riet gemaakte koekenpan met spullen voor pannenkoeken. Vruchtensappen in allerlei variëteiten. Het is nog maar net één uur geweest. De Landwinkel Oude Stoof van Jos en Ca roline van Assche aan de Zuiddijk bij Hengstdijk is pas weer open, na de middagpau ze. De eerste klant meldt zich al. Ze is op de fiets en moet dus uit de buurt komen. Ze bestelt niet minder dan tien kilo appels en wil weten hoelang ze die kan bewa ren. „Het beste is in de koelkast", adviseert Caroline, „maar in de kel der kan ook wel." Persoonlijk advies,,het is één van de troefkaarten van de Landwin kel van Jos en Caroline. Ze hebben een fruitteeltbedrijf met appels, hand- en stoofperen, kersen en pruimen. De Landwinkel is hun vlaggenschip. De winkel ziet er gloednieuw uit, en dat is ook zo. Caroline en Jos hebben zich pas dit jaar bij de Landwinkel-formule aangesloten, een landelijk samen werkingsverband van in streekpro ducten gespecialiseerde platte- landsbedrijven. De vernieuwde winkel is pas acht weken geleden heropend. Het was een doelbewuste keuze. Jos en Caroline wilden hun assorti ment uitbreiden. Ze zijn wel dicht bij hun wortels gebleven, die terug gaan tot eind jaren zestig van de vorige eeuw. De ouders van Jos be gonnen toen zelfgeteelde appels en peren aan huis te verkopen. En met succes. De Zuiddijk lijkt afgele gen, maar dat is slechts schijn. „Vlakbij is een grote camping, De Vogel, waar 's zomers wel driedui zend mensen zitten", verruimt Jos de horizon. Groente en fruit zijn volop te krij gen in de Landwinkel Oude Stoof, in allerlei variëteiten. Caroline: „We bieden bijvoorbeeld bananen aan van groen tot rijp, zodat we aan ieders smaak kunnen voldoen. En nu zijn er dan ook echte Hol landse aardbeien die van zichzelf zoet van smaak zijn." Schappen vol streekproducten zijn erbij geko men, van biertjes van bierbrouwe rij De Halve Maan uit Hulst, am bachtelijke wijnen van Ambrosia, Zeeuwse Vlegel-producten, jams tot kippen- en runderbouillon van Smaakgeheimen. De trots van Jos is de Landwinkel- zelftap voor vruchtensappen. „Zul ke zelftappen bestonden al langer voor vruchtensappen, maar die lek ten nogal eens. Deze hebben een lekvrij luchtslot, waardoor het sap na opening nog zestig dagen houd baar is. Laatst bij de uitreiking van een lintje in Kloosterzande heb ben we er een aantal geleverd. Ze wilden iets alcoholvrij op de mid dag en dit lijkt toch op wijn", laat Jos een glaasje met bessensap vol lopen. Nieuw zijn ook de geschenkartike len. Caroline laat er één zien, een van riet gemaakte koekenpan met streekproducten om pannenkoe ken te maken. „Toch leuk om weg te geven?" De Landwinkel geeft le ven in de brouwerij aan de Zuid dijk. Jos en Caroline hebben er lol in om mensen op het erf te krij- Blof signeert zaterdag in Zierikzee, Goes en Middelburg het boek 'Hier, 20 jaar Blof geschreven door Ernst Jan Rozendaal (rechts), foto Lex de Meester Caroline van Assche, achter de kassa, helpt klanten in haar Landwinkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30