Lauwerkrans voor mensen met een missie 21 zeeland FOUR Meer meldingen ontucht Westkapelle S(Zdl Louis van Vlaanderen De krant 6 weken voor 18 euro! PZC donderdag 10 mei 2012 Hij vroeg: „En, nog iets bij zonders bij jullie ge beurd, daar in Zeeland?" Vriend van vroeger aan de lijn. Hij woont in de Randstad.,Hij is er geboren en zal er doodgaan. Henk. Ik ken hem al sinds mijn kleuterja ren. We woonden in dezelfde buurt, gingen naar dezelfde kleu terschool, bezochten dezelfde lage re school en mulo, werden verliefd op dezelfde meisjes, voetbalden in hetzelfde elftal. Hij won - altijd. Hij was het lievelingetje van de kleuterjuf, haalde op de mulo de beste cijfers, scoorde altijd een doelpuntje meer, had als eerste een brommer (zo'n ouwe-lul- len-NSU'tje, dat wel - maar toch) en ging er altijd met de mooiste meiden vandoor. Desondanks vrienden gebleven. We zijn beiden de zestig inmid dels ruimschoots gepasseerd. Hij is in de Grote Stad blijven wonen, ik verhuisde decennia geleden naar Zeeland. „Naar Zeeland?", keek hij me destijds hoofdschud dend aan, „wat heb je daar nou te zoeken?" Heel veel, naar later zou blijken. Ik vond er mijn baan, mijn vrouw. Ik kreeg er mijn kinderen en kleinkinderen, en vond er nieu we vrienden die de charme van het Zeeuwse land wél weten te waarderen. En die vriend van vroeger? We zien elkaar niet vaak meer, maar een enkele keer bellen we el kaar om te horen hoe het gaat. Vorige week belde hij weer eens. „Nog nieuws?", vroeg ik. „Mwa- hhh, niet echt", zei hij. En hij stak van wal: de fiets van zijn klein zoon is pas gestolen, zijn klein dochter is door een paar straat schoffies in elkaar geslagen, zijn auto door een paar jeugdige vanda len bekrast en oh ja, bij de buren is pasgeleden ingebroken. Kortom, niks schokkends, vond hij. Of er nog iets bijzonders bij ons in Zeeland was gebeurd, informeerde hij vervolgens. „Nou nee", zei ik na lang naden ken, „z'n gewone gangetje - alles gaat hier naar wens." „Saai", zei hij. „Saai", knikte ik. Héél tevreden. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 914330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) aikroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Thoien Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Personeelsadvertenties:. 088- 013 8802 Familieberichten: 088- 013 9999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/iezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12:00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alie auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener-NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op WWW.pZC:lH8 "Er gaan altijd dingen mis bij de Four Freedoms Awards. Iedere keer opnieuw evalueren wij achteraf en moeten we constateren dat bepaalde dingen niet zo zijn gegaan als we hadden gewildMaar zolang het de mensen niet opvaltis het goed.' Zaterdag is de uitreiking van de Four Freedoms Awards. Met in het omlijstende programma ruimte voor de Zeeuwse tegenhanger: de Vier Vrijheden Zeeland. Het zijn spannende tij den voor Louis van Vlaanderen. Als di recteur van de Roos- eveltstichting is hij zaterdag eindverantwoordelijke voor de uitreiking van de Four Freedoms Award. Daarbij mag niets misgaan. Of dat lukt? „Er gaan altijd dingen mis." Het kan ook héél erg mis gaan. Een moordaanslag, een gijzeling, een bom - het kan gebeuren. „Daar zijn we ons heel erg van be wust", zegt Van Vlaanderen. „Op het gebied van veiligheid is er dus wel het een en ander aan de hand. Maar uit veiligheidsoverwegingen kan ik daar niets over zeggen." Sinds 2005 tekende Van Vlaande ren, samen met zijn team, vier keer voor de organisatie van het evenement. „Er gaan altijd dingen mis", verklaart hij. „Iedere keer op nieuw evalueren wij achteraf en moeten we constateren dat bepaal de dingen niet zo zijn gegaan als we hadden gewild. Maar zolang het de mensen niet opvalt, is het goed." En ook over die zaken zal Van Vlaanderen zijn lippen dus stijf op elkaar houden. Nou ja, ééntje dan: over die keer dat alle sprekers uit hetzelfde glaasje water dronken, omdat niemand eraan dacht bij elke spreker een schoon glas neer te zetten. „Sindsdien heb ben we een floormanager die op dat soort zaken let." Het beste is, bloopers te voorkómen. Kwestie van alert zijn. „Wij hebben deze keer bijvoorbeeld een sjeik en ie mand uit Irak. Dan weet je van te voren dat je voor halal voedsel moet zorgen." Dit jaar heeft de Braziliaanse ex-president Lula Van Vlaanderen in spanning gehouden. Lula kon vanwege zijn slechte gezondheid niet zelf aanwezig zijn. „We weten pas heel recent dat hij niet kan. Ook een directe satellietuitzen ding is vanwege zijn gezondheid niet mogelijk. In plaats daarvan zou er een videoboodschap zijn, maar die liet op zich wachten. Dinsdag kwam de video gelukkig binnen. Het was bijna last minu- te-werk geworden." Tegenwoordig twittert de organisa tie van de Four Freedoms Award. Het is een van de manieren waar op gepoogd wordt een breder (en jonger) publiek te bereiken. Van Vlaanderen: „Omdat wij heel be langrijk vinden dat ook zij de waar de en het belang van de Vier Vrij heden leren kennen." Het omlijstende programma ('side events') richt zich op deze bredere doelgroep. Studenten van de Roos evelt Academy bedachten zes jaar geleden een Zeeuwse tegenhanger voor de Four Freedoms Awards: de Vier Vrijheden Zeeland. De prijsuitreiking voor 'Zeeuwse hel den' is inmiddels een vast en ge waardeerd onderdeel van het pro gramma geworden. De afgelopen weken konden Zeeuwen kandida ten naar voren schuiven voor de vier categorieën: vrijheid van reli gie en van meningsuiting, vrijwa ring van gebrek en van angst. De uitreiking van de awards, in de Vlissingse Timmerfabriek, is vrij dag de afsluiting van een scala aan activiteiten in het kader van het wereldburgerschap. In tegenstelling tot de Four Freedoms Awards, waar alleen ge nodigden welkom zijn, kan in de Timmerfabriek iedereen aanwezig zijn. Aanmelden: www.goinglocal.nl (voor deelname) ofvrijheid@roac.nl (aanwe zigheid bij uitreiking) momei programma Four Freectöms: Side Emml Vrijdag. 11 mes Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: O een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na2s) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (ws) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (Ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het. colofon treft u nadere informatie aan, door imile Caloro MIDDELBURG - Zeven Zeeuwen heb ben na maart de politie laten we-' ten dat een inwoner (60) van Westkapelle ontucht met hen heeft gepleegd, aldus het Open baar Ministerie. De dader is de man die volgens het OM de afgelo pen dertig jaar ontucht heeft ge pleegd met een honderdtal jonge ren. Hij werd september vorig jaar opgepakt op verdenking van on tucht met een beperkt aantal jon geren. Tegenover de politie zou hij vervolgens bekend hebben dat hij de afgelopen decennia met zeer ve len seksueel contact had. Het lukte de politie niet om daar bewijzen voor te vinden omdat mogelijke slachtoffers zouden zwijgen. Volgens OM-woordvoerder Elke Kool kunnen die zeven nieuwe za ken allemaal verjaard zijn omdat ze in het verre verleden plaatsvon den. Volgens haar wordt de West- kappelaar ontucht met acht min derjarigen ten laste gelegd. Het gaat om drie aangiften en om vijf verklaringen van mensen die heb ben aangegeven dat de man on tucht met hen heeft gepleegd. Die vijf willen echter geen aangifte doen. De zedenzaak wordt vandaag kort behandeld door de Middelburgse rechtbank. Omdat de rapportage van het Pieter Baan Centrum over de verdachte nog niet klaar is, zal hij over enige maanden worden be recht. De verdachte is vandaag niet aanwezig tijdens de rechtszaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2