3 Koorzang en dans met als motto hoop op de ander j programma Recital Hannes Minnaar www.pzc.nl/uit door Ali Pankow Spem in alium luidt de La tijnse tekst. Vrij vertaald wil dat zeggen 'hoop op de ander'. Dat thema loopt als rode draad door het gezamenlijk con cert van gemengd koor Musica Cordis, een speciaal gevormd pro jectkoor en leden van Stichting Dansz, zaterdag in de Gertrudis- kerk in Bergen op Zoom, zondag in de Nieuwe Kerk in Middel burg en op zaterdag 9 juni nog in de Grote of Maria Magdalena Kerk in Goes. „Wij realiseren met dit concert twee wensen, die al langere tijd leefden binnen ons koor", zegt Suzanne de Bruin van Musica - Cordis. Dit gemengde Zeeuwse koor met als thuisbasis Nisse nam het initiatief voor dit optre den. Daar is ook een speciaal ge vormd projectkoor bij betrokken. De twee wensen waar De Bruin op doelt, betreffen de uitvoering van de unieke compositie Spem in alium van Thomas Tallis uit 1570 en de combinatie van koor zang en dans. „Wat die compositie van Tallis zo bijzonder maakt is de 40-stemmi- ge uitvoering. Dat kunnen wij als Musica Cordis natuurlij ld nooit al leen. Daar heb je acht koren met vijf stemsoorten voor nodig. Het stond al lang op ons verlanglijstje en nu gaan we het dus echt uit voeren", zegt De Bruin. Zij is blij met de enthousiaste medewer king van koorzangers uit Zee land, Brabant, Gelderland en zelfs drie uit België. Onder hen bevinden zich ook enkele profes sionele zangers. Zo werd het mo gelijk een specifiek koor te vor men voor de uitvoering van deze drie concerten. „Al die koorleden verdeeld in groepen worden in de vorm van een hoefijzer opgesteld. Het pu bliek komt als het ware in een soort klankenbad te zitten", schetst De Bruin. Volgens haar is het dankzij de koorervaring van alle betrokkenen dat volstaan kan worden met slecht enkele geza menlijke repetities. Voorafgaand is het vooral een kwestie van thuisstudie. Naast de compositie Spem in- alium, is het projectkoor ook bij enkele andere zangstukken be trokken, zoals onder meer in Jubi late Deo van Gabrieli. Het geheel staat onder leiding van Hans Smout, de vaste diri gent van Musica Cordis. En dan biedt dit concert dus de combinatie met dans. De Bruin licht toe: „Annelies Heyt is profes sioneel choreografe onder meer bij Stichting Dansz. Zij wilde graag eens een programma ma ken samen met ons koor. Ook daar zagen wij nu gelegenheid voor. Annelies heeft enkele choreografiën gemaakt voor 12 le den van Stichting Dansz. In een compositie van César Franck zijn drie generaties betrokken. Haar vader, Bram Beekman, bespeelt het orgel, zij en ook haar dochter tje Eline dansen erin mee. Zaterdag 12 mei, Gertrudiskerk Bergen op Zoom, 20.00 uur; zondag 13 mei, Nieuwe Kerk, Middelburg, 16.00 uur; zaterdag 9 juni, Grote Kerk, Goes, 16.30 uur. mmm Repetitie Stichting Dansz met Musica Corda. foto Izaak Verkeste Bluesfestival donderdag 10 mei 2012 Het Bluesfestival Kwadendamme wordt vrijdag, zaterdag en zondag Voor de 20e keer gehouden. De locatie is zoals gebruikelijk het sportveld in Kwadendamme. Het festival is al uitverkocht. Vanwege het jubileum biedt het festival vandaag een gratis muzi kaal extraatje aan, van 19.00 tot 21.30 uur in de festivaltent, met muziek van Sugarboy The Sin ners, ledereen is welkom. Programma vrijdag 16.55 uur: Opening door Burge meester Jaap Gelok 17.00 uur: Doghouse Sam his Magnatones (B) 18.30 uur: Khalif Wailin Walter (USA) 20.10 uur: Ryan McGarvey (USA) 21.50 uur: Drippin' Honey (NL) 23.30 uur: Cerry McAvoy's 'Band of Friends'feat. Marcel Scherpen- zeel Ted McKen.na (-IRL/NL) Tijdens de pauzes speelt The Goon Mat Lord Bernardo (FR) op de Ju ke Joint Stage Programma Zaterdag 13.15 uur: The Veldman Brothers (NL) 14.45 uur: Sean Carney Band feat. Omar Coleman (USA) 16.25 uur: Dwayne Dopsie the Zydeco Hellraisers (USA) 18.10 uur: Lady 'A' Blues Band (USA) 19.50 uur: Verloting Fender Squa re Stratocaster 20.00 uur: The Juke Joints (NL) 21.45 uur: Kenny Neal en Band (USA) 23.30 uur: The Nimmo Brothers (Schotland) Tijdens de pauzes spelen Ben Pre- stage (USA) en Tommy Allen Joh nny Hewitt (UK) op de Juke Joint Stage Zondag 13 mei 10.45 uur: Gospelmis in de RK kerk van Kwadendamme, m.m.v. La dy'A'(USA) Hannes Minnaar De dertiende editie van de Maand van de Vrijheid duurt nog tot ën met woensdag 23 mei. Het programma om vat muziek, debat, exposities, lezingen en voorstellingen, allemaal met als uit gangspunt de vier vrijheden die de Amerikaanse president Franklin Dela no Roosevelt in 1941 heeft geformu leerd. Een overzicht van het resterende pro gramma voor de komende weken: VRIJDAG 11 ME! Vlissingen, Timmerfabriek, 9.00-11.30 uur: Going Glocal Natuurlijk Zeeland - Sustainable Development. Gratis. Vlissingen, Timmerfabriek, 13.30- 17.00 uur: Going Glocal Onderwijsmarkt 'Four Freedoms Side Event'. Gratis. Vlissingen, Timmerfabriek, 16.30 uur: Lokaal Four Freedoms Awards-ceremo- nie, voor lokale initiatieven op gebied van de vier vrijheden. Gratis. ZATERDAG 12 MEI Goes, 't Beest, 13.30 uur: Kinderfilm concert, livemuziek bij stille film 'Peter Pan'. €7,50. Middelburg, Nieuwe Kerk: Uitreiking Four Freedoms Awards. DINSDAG 15 MEI Terneuzen, CineCity, 20.00 uur: Voor première van film Le fils de l'Autre. WOENSDAG 16 MEI Vlissingen, CineCity, 19.30 uur: Voor première van film Le fils de l'Autre. DONDERDAG 17 MEI Middelburg, Cinema Middelburg, 14.00 uur: Kinderfilmconcert, livemuziek bij stille film 'Peter Pan'. €7,50. ZATERDAG 19 MEI Middelburg, Cinema Middelburg, 15.00 uur: Film '900 dagen'. €8,00. Middelburg, Cinema Middelburg, 17.00 uur: Film 'Die Fremde'. €8,00. MAANDAG 21 MEI Vlissingen, Hogeschool Zeeland, 19.00 uur: Lezing DNA, verwantschap een link naar de voorouders. Gratis. WOENSDAG 23 MEI Middelburg, De Drvkkery, 16.30 uur: Signeersessie Monique Samuel. Gratis. Middelburg, Wandelkerk, 19.30 uur: Li terair festival 'Afrika'. Rondetafelgesprek met onder anderen David van Reybrouck, Elvis Peeters, Monique Samuel, Marcia Luyten, muziek, dans, boekenmarkt en hapjes. €7,50. EXPOSITIES 5 mei t/m 5 juni, Middelburg, De Drvk kery: Het Vrijheidsalfabet. Gratis. 5 mei t/m 19 juni, Middelburg De Drvkkery: Art not War. Gratis. 5 t/m 12 mei, Middelburg, Zeeuwse Bi bliotheek: Het laatste nieuws het eerst. 50 jaar Internationaal perscentrum Nieuwspoort in beeld. Gratis. Pianist Hannes Minnaar keert zaterdag even terug zijn 'roots'. In Kruiningen ver zorgt hij een recital. Het 27-jarige toptalent heeft tot zijn tiende in Yerseke gewoond. Minnaar studeerde piano en orgel aan het Conservatorium van Am sterdam en rondde beide studies af met een 10 met onderscheiding. Daarna won hij diverse prijzen, waaronder bij het Elisabeth Con cours in Brussel in 2010. Sindsdien is hij een veelgevraagd pianist in binnen- en buitenland. Hij heeft; ook een eigen kamermuziekensem- ble: het Van Baerle Trio. In Kruiningen speelt hij een afwis selend programma dat bestaat uit een robuust orgelwerk van Bach in de romantische pianobewerking van Liszt, de eerste van de late so nates van Beethoven en een 'verte derend meesterwerkje' van Ravel. Na de pauze volgt een integrale uit voering van Chopins 24 Preludes. Hannes Minnaar, zaterdag in Johan- neskerk, Kruiningen, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23