Atleten flessen marathon FZC Sjalotten bijna kopje onder Word ook abonnee! Zeeuwse marathonorganisaties krijgen dubieuze e-mails van buitenlandse atletenmakelaars Genomineerden Vier Vrijheden Zeeland bekend Deel failliete De Feijter Groep overgenomen Atletico Madrid wint Europa League Obama spreekt zich uit voor homohuwelijk Iban-rekeningnummer wordt straks wennen DONDERDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 4?) I Stevige buien 10 mei 2012 I 254e jaargang nr. 111 - los nummer 1,60 - zaterdag €2,40 19° BUITENLAND Geen kwaad woord over de oorlog 10en 11 UitGids Ondode Depp komt als oervader tot leven Het grond-, weg- en waterbouwbe drijf Eendracht Werkendam BV heeft het Temeuzense hoofdkan toor van de failliete De Feijter Groep en vijftien personeelsleden overgenomen. Het bedrijf kwam tot nu toe niet met de curator en schuldeisers tot overeenstemming over overname van meer onderde len en activiteiten van De Feijter. Eendracht koppelt een Zeeuwse poot aan het bedrijf. pagina 13: deel De Feijter ingelijfd Atletico Madrid heeft woensdaga vond in Boekarest de titel in de Eu ropa League veroverd. De ploeg van de Argentijnse trai ner Diego Simeone was in een Spaanse finale met 3-0 te sterk voor Athletic Bilbao. De Colombi aanse topschutter Radamel Falcao scoorde twee keer in de eerste helft. In de slotfase bepaalde de Bra ziliaan Diego de eindstand op 3-0. pagina 29: Falcao toont klasse in Spaans onderonsje Volgens president Barack Obama moeten homo's en lesbiennes met elkaar kunnen trouwen in de Vere nigde Staten. Dat zei hij woensdag in een interview. Hij voegde toe dat hij er persoonlijk zo over denkt en dat het aan de Amerikaanse sta ten is erover te beslissen. Het homohuwelijk is een heet hangijzer in de VS. In dertig staten is het verboden, maar een groot deel van Obama's achterban is voorstander. De overgang naar het Europese be taalsysteem Sepa gaat Nederlandse bedrijven en banken de komende anderhalfjaar veel geld kosten. Consumenten zullen moeten wen nen aan veel langere Iban-bankre- keningnummers. De uit 18 cijfers en letters bestaande rekeningnum mers gaan de veel kortere Neder landse rekeningnummers ook voor binnenlandse transacties vervan gen. pagina 12: nieuw banknummer prijzig Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 door Remé van Stee en Maurice Steketee MIDDELBURG - Verschillende bui tenlandse atletenmakelaars probe ren de organisaties van de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen en de Kustmarathon op te lichten. Per e-mail bieden ze snelle hardlopers aan, voor wie de twee Zeeuwse marathons flink in de buidel moe ten tasten. Ook wordt er gevraagd geld over te maken voor vlieg tickets en hotelovernachtingen. In ruil daarvoor krijgen de organisa ties een 'topatleet' aan de start, schrijven de makelaars in e-mails die in het bezit zijn van deze krant. „Maar van die snelle tijden is vaak niets terug te vinden", ver telt Lein Lievense, de man achter de Kustmarathon. Hij ontvangt elk jaar tussen de acht en tien e-mails van dubieuze makelaars. De atle ten gaat het volgens Lievense meestal om een verblijfsvergun ning. De inwoner van Zoutelande refereert aan de zaak met de zoek geraakte Malinese voetballers in Renesse. Zij kwamen op trainings stage naar Zeeland, maar verdwe nen binnen enkele dagen in de anonimiteit. Ook Marlon Roels, voorzitter van het organisatiecomi té van de Marathon Zeeuws-Vlaan deren, doet geen zaken met make laars. „Al was het maar omdat we het verfoeilijk vinden dat mensen worden aangeboden als handels waar. En je moet maar afwachten of de loper die je uitnodigt ook daadwerkelijk de persoon is voor wie hij zich uitgeeft." Onderzoek van deze krant beves tigt die conclusie. Wie op zoek gaat naar de atleten op internet, loopt al snel vast. Van de toptijden die ze gelopen zouden hebben, is vaak niets terug te vinden. De Marathon Zeeuws-Vlaanderen wordt komende zaterdag voor de vierde keer gehouden. Zonder bui tenlandse toppers dus. pagina 30: elke deelnemer is belangrijk pagina 2 en 3: lauwerkrans voor men sen met een missie; commentaar TERNEUZEN BOEKAREST WASHINGTON AMSTERDAM eens oneens B 6% MIDDELBURG - De nominaties voor de Vier Vrijheden Zeeland zijn be kendgemaakt. Voor de Vrijheid van Religie is Zeeuwse Wereld vrouwen genomineerd (strijd we reldwijd tegen huiselijk geweld). Voor de Vrijheid van Meningsui ting zijn er drie kandidaten: Helge Prinsen (vanwege haar conflict met werkgever Omroep Zeeland), Caja Oldenburg (strijd voor het be houd van het Molenwaterpark in Middelburg) en M. Gubbels (pro motie klederdracht). Voor Vrijwa ring van Angst is COC Zeeland (belangenvereniging voor homo's) kandidaat. De meeste kandidaten zijn er in de categorie Vrijwaring van Gebrek: Emergis (biotuin), Stichting Hond Kan De Was Doen (hulphonden), hulporganisatie Pre vent Walcheren en de werkplek voor verstandelijk gehandicapten Bakkerij en Theetuin Jikkemiene. Loverboy-probleem wordt onderschat LUNTERSHOEK - De hemelsluizen stonden deze week wagenwijd open. In de buurt van Klooster- zande viel alleen dinsdagavond al zo'n 25 mm. Voor de boeren en tuinders is zo'n gratis sproei beurt van hun land ook geen feest. Tegen zoveel nattigheid in korte tijd valt amper te draineren. Hun gewassen dreigen in de plassen op het land te verzuipen. Zoals deze sjalotten op een perceel in Luntershoek bij Vogelwaarde. Nu kunnen sja lotten in de regel best tegen een stevige plens bui. Maar veel langer dan een dag of vier moeten ze niet in het vocht liggen. Dan worden ze week en slaat de rot toe. Dus wisten deze landwerkers woensdagmiddag wat hun te doen stond. Ze ont waterden volgens beproefd recept het land. Door geultjes te graven waarlangs het regenwater naar de sloot wordt afgevoerd. foto Camile Schelstraete DE STELLING Ik wil helemaal geen IBAN-nummer Reageer op pzc.nl UW MENING 220 reacties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1