Deel De Feijter Groep in andere handen 7 nveeh rt vandaag nog! economie 113 Vervoerder Syntus zit krap bij kas Bouw Zeeland ontspringt nog faillissementendans Prodimed dieet Voor de zomer nog 15 kilo afvallen!? Werkendams grond-, weg- en waterbouwbedrijf begint Zeeuwse poot Vyo di med health beauty 040-2074400 Succes verzekerd! donderdag 10 mei 2012 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Eendracht Werken dam BV neemt het Terneuzense hoofdkantoor en vijftien werkne mers van de vorige maand failliet verklaarde De Feijter Groep over. Het grond-, weg- en waterbouwbe drijf onderhandelt nog over over name van het voormalige bedrijfs terrein van Dë Feijter in Biervliet. Eendracht Werkendam wilde De Feijter in zijn geheel in één keer overnemen, maar kwam niet tot overeenstemming met banken en curator. Het Werkendamse bedrijf kan mede daardoor niet direct op drachten, die De Feijter onder han den had, overnemen. Met de op richting van een poot Eendracht Zeeland hoopt directeur John van Boxel toch grotere werken voor bij voorbeeld aanleg van de tunnel on der het Kanaal van Gent naar Ter- neuzen en verbreding van Rijks weg N6i te kunnen binnenslepen. Na de overname van vijftien voor malige werknemers van de De Feij ter Groep is al het personeel van het failliete bedrijf weer onder de pannen volgens Van Boxel. „Meer dan vijftig werknemers hadden al een andere baan gevonden bij nieuwe werkgevers. Dat toont wel aan dat het bedrijf over deskundi ge vakmensen beschikte." Met het in dienst nemen van vijftien werk nemers/van wie de meesten op het Terneuzense kantoor werkten, groeit het personeelsbestand van Eendracht Werkendam van 6o naar 75 mensen. Eendracht richt zich voor een groot deel op dezelf de markt als De Feijter deed. Van Boxel verwacht dat Eendracht Zeeland zijn bedrijf veel nieuwe kansen biedt. „Ons materieel is im mer up-to-date. Wij hebben de meest innovatieve machines. En we zijn sterk in het coördineren van grondstoffenstromen. Een Zeeuwse vestiging kan van die kwaliteiten profiteren en ze hel pen uitbouwen." DOETINCHEM - Vervoerder Syntus zit in de financiële problemen. Het bus- en spoorbedrijf leed in 2011 een verlies van zo'n 5 miljoen euro. „De situatie is niet rooskleu rig, maar we staan niet aan de rand van een faillissement", aldus een woordvoerster. „We zetten in op een verbeterprogramma, zodat we de organisatie weer kunnen sta biliseren." Belangrijke oorzaak voor de tegenvallende cijfers is vol gens Syntus de te snelle groei die het bedrijf de laatste jaren door maakte. „We verwierven in korte tijd veel nieuwe gebieden. Eén pro bleem was dat we meer personeel moesten inzetten om te voldoen aan de dienstverlening die we had den beloofd", zo zegt de woord voerster. „De kosten vielen daar door hoger uit." Syntus is actief in het oosten van het land (Gelder land en Overijssel). door Frank Balkenende MIDDELBURG - Het aantal faillisse menten in de bouw is landelijk in de eerste vier maanden van dit jaar explosief gestegen. In Zeeland valt de schade tot nu toe mee. Dit blijkt uit cijfers die faillisse- mentsdossier.nl woensdag heeft ge publiceerd. Ook het aantal bedrij ven dat bankroet ging, blijft toene men. De eerste vier maanden van dit jaar moesten 4068 bedrijven het faillissement aanvragen. Dat is een groëi met 20 procent ten op zichte van de eerste vier maanden van 2011. De bouw steekt er met een stij ging van 37 procent tot 676 faillisse menten met kop en schouders bo ven uit. In april gingen 180 bedrij ven in de bouwnijverheid op de fles. Dat is een toename van 78 procent ten opzichte van april 2011 en een dieptepunt in de afgelopen twee jaar. Vorig jaar leek de bouw zich nog enigszins te herstellen; 494 bedrijven legden het loodje te gen 568 in 2010. Vooral in de provincies Utrecht en Gelderland vallen bouwbedrijven om. In Zeeland zijn sinds begin dit jaar nauwelijks bouw- of aan de bouw gerelateerde bedrijven fail liet gegaan. Uitzonderingen waren bouwbedrijf A. Otte 8c Zn. B.V uit Nieuwdorp, dat een doorstart maakt onder aanvoering van voor malig projectleider Kees Traas, en de Goese onderneming Natuur- steenHuis, die eveneens in afge slankte vorm een doorstart maak te. Daarnaast ging De Feijter Groep Holding uit Biervliet met vijf werkmaatschappijen failliet. De 68 werknemers van het grond- verzetbedrijf vonden intussen al een andere baan. Ook transportbe drijf Nedexco Logistics en Nedline v BV uit Rilland redden het niet en wérden in maart failliet verklaard. Banenverlies in Zeeland werd ver der veroorzaakt door het faillisse ment van textielketen Landgraaf in Molenaarsgraaf De acht Zeeuw se filialen van Landgraaf Mode slo ten hun deuren. Verder schrapt Da- men Schelde Naval Shipbuilding in Vlissingen naar verwachting vijf tig arbeidsplaatsen. Bouwend Nederland verwacht dat de faillissementsgolf aanhoudt. Fa miliebedrijven die het door de cri- ^1) sis al een tijdje met eigen kapitaal uitzingen, beginnen door de reser ves heen te raken en zullen bij een gebrek aan orders een keer omval len. Binnen de bouw wordt boven dien fel geconcurreerd op de prijs, waardoor de winstmarges flinter dun zijn. De malaise in de bouw hangt samen met de onzekerheid op de hypotheekmarkt. Daardoor kijken veel potentiële kopers de kat uit de boom. Ook makelaars, f hypotheekbemiddelaars en andere financiële advieskantóren ervaren dat aan den lijve. Hoofddorp Leeuwarden Maastricht Nijmegen Rotterdam Rijswijk Utrecht Valkenswaard Venlo Zwolle Voor meer informatie: www.bodyinvest.nl Almere Amersfoort Apeldoorn Arnhem Breda Door persoonlijke begeleiding van één van onze diëtistes en 's-Hertogenbosch Ede Groningen Hengelo Hilversum met behulp van het unieke Prodimed proteïnedieet helpen wij u van uw overgewicht af, zonder jojo-effect.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13