buitenland 19 brede coalitie in onderbroek' Suu Kyi krijgt weer paspoort Mexicaanse (26) bekent twintig drugsmoorden 'Syrië aan rand van oorlog' ODENWALD SAUERLAND MOEZEL THURINGERWALD In en om BERLIJN waarom zou je meer betalen woensdag 9 mei 2012 leen binnenslands maar ook tegen óver de Amerikaanse regering. Maar opeens bleek dat hij zich ook politiek kon versterken zonder een ellenlange verkiezingscampagne. Mofaz liet zijn bezwaren tegen Netanyahu varen. En zijn Knesset- fractie volgde zonder probleem, want in de peilingen is Kadima te ruggevallen van 28 naar 11 zetels. Netanyahu zei dinsdag dat hij met een brede regering een alternatief kan doorvoeren voor de Tal-wet, de nieuwe begroting door de Knes set kan loodsen, het bestuurssys teem kan veranderen en 'een ver antwoord vredesproces' kan voe ren. De Tal-wet regelt de vrijstelling van militaire dienstplicht voor to- ra-studenten. Die vrijstellingen hebben zo'n omvang aangenomen dat het Hooggerechtshof ze onwet tig heeft verklaard. De regering moet met een nieuwe, eerlijker re geling komen. De komst van Kadi- ma in de regering maakt Netanya hu daarbij minder afhankelijk van de religieuze partijen. Een ander voordeel voor de pre mier is dat hij zijn vertrouwde mi nister van defensie, Ehud Barak van de kleine partij Atzma'ut (On afhankelijkheid), in ieder geval tot oktober 2013 kan houden. Atzma' ut zou in vervroegde verkiezingen van het politieke toneel zijn ver- - dwenen. Netanyahu en Barak zijn twee handen op één buik als het gaat om het bedreigen van Iran. MONTERREY - In Mexico is een vrouwelijk lid van het drugskartel Los Zetas opgepakt voor betrok kenheid bij zeker twintig moor den. Dat heeft de Mexicaanse poli tie dinsdag gemeld. Volgens de openbaar aanklager in de deelstaat Nuevo León heeft de vrouw inmid dels bekend. De 26-jarige Maria Jimenez zou per maand 1700 dollar betaald heb ben gekregen om te moorden. Ze had het vooral gemunt op rivalise rende drugshandelaren. Ook zou ze de moord op een politieofficier op haar geweten hebben. Los Zetas is een van de machtigste ben des van het land. rond Kathmandu te ontruimen en te egaliseren. Het gaat om zo'n veertig nederzettingen met ruim 20.000 in woners, het gevolg van een decen nialange trek van platteland naar de stad. foto Binod Joshi/AP Heinecken zegt dat ze het moreel nog nooit zo laag heeft gezien. „Er heerst onvrede, doordat er weinig investering is in carrière-ontwikke ling. Er is onvoldoende leider schap. Dit heeft de gehoorzaam heid en loyaliteit verwoest." Een ander destructief element, dat niet in het rapport staat, zijn wat Heinecken de 'generaals in onder broek' noemt. „Er zijn leiders die hun macht misbruiken en met vrouwen in de eenheden slapen. Dit gebeurt vaak en zorgt onder meer voor een probleem van legiti miteit als een vrouw een hoge po sitie krijgt. Dan wordt gedacht dat ze dit via het bed heeft bereikt. Ik ken een verhaal waarbij vrouwen letterlijk in de rij stonden voor het kantoor van een generaal." De komende maanden kunnen Zuid-Afrikanen reageren op het rapport. Heinecken wil onder meer aandacht voor de 'generaals in onderbroek'. Daarna wordt een definitieve versie geschreven dat naar het parlement gaat. De com missie pleit voor een forse verho ging het defensiebudget. YANGON - De Birmese oppositie leidster en parlementariër Aung San Suu Kyi heeft van de autoritei ten een paspoort gekregen om naar het buitenland te reizen. Dat heeft haar partij dinsdag laten we ten. Suu Kyi maakt zich op voor haar eerste buitenlandse reis in 24 jaar. De partij NLD van Suu Kyi was ja renlang verboden en de oppositie leidster stond twintig jaar onder huisarrest. Dat werd in 2010 opge heven. Suu Kyi's partij mocht on langs meedoen aan tussentijdse verkiezingen en boekte een grote overwinning. Vorige week werd ze beëdigd als parlementariër. De 66-jarige reist volgende maand naar Oslo om de Nobelprijs voor de Vrede, die ze in 1991 kreeg, per soonlijk in ontvangst te nemen. Suu Kyi's inmiddels overleden man en twee zoons haalden de Nobelprijs destijds namens haar op. Daarna gaat ze naar Groot-Brit- tannië waar ze jarenlang met haar man en zoons leefde. Suu Kyi moest in 1988, toen ze van uit Groot-Brittannië naar Birma te rugkeerde om voor haar zieke moe der te zorgen, haar paspoort inleve ren. Ze zag haar Britse echtgenoot Michael Aris, die in 1999 aan kan ker overleed, voor het laatst in 1995. NEW YORK - VN-bemiddelaar Kofi Annan heeft dinsdag tegen de Vei ligheidsraad gezegd dat zijn vredes plan voor Syrië de 'laatste kans' is om een burgeroorlog te vermij den. Hij vreest dat martelingen en andere schendingen van de men senrechten in het land zich 'inten siveren'. Het Syrische leger maakt weliswaar minder gebruik van zware wapens, maar is nog steeds aanwezig in de steden. Gevechten en massale arrestaties zijn er aan de orde van de dag, aldus Annan. De regeringstroepen blijven 'druk uitoefenen op de bevolking', on danks een staakt-het-vuren dat op 12 april inging. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 cpm Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservcnngskoslen en Calamiteitenfonds. Zie www.kras.nl/21634 Zie www.kras.nl/21600 Zie www.kras.nl/21617 Zie www.kras.nl/21637 Zie www.kras.nl/21631 Zie www.kras.nl/21632 Zie www.kras.nl/21603 altijd compleet verzorgd op vakantie; inclusief reis per Comfort Class bus, verblijf in uitstekende hotels, ontbijt en diner nieuwe busvloot, met meer beenruimte en nog meer comfort vele gegarandeerde opstapplaatsen in uw regio inclusief gebruik van gloednieuwe Gazelle (E-bike) huurfietsen 1/ onder leiding van een Nederlandssprekende reisleider Vertrek: 18 juni t/m 8 oktober 6-daagse fiets/busreis Duitsland gegarandeerd vertrek op 2/7 ideale combinatie van natuur en cultuur! De routes voeren u door uitgestrekte bossen en groene valleien naar eeuwenoude burchten en romantische stadjes als Heidelberg. Vertrek: 28 mei t/m 24 september 5-daagse fiets-/busreis Duitsland gegarandeerd vertrek op vele vertrekdata rustige fietsreis met vrijwel vlakke routes door pittoreske vakwerkdorpen en een bosrijke omgeving. Met o.a. de Kahler Asten, Willingen, de Diemelsee en de Möhnesee. Vertrek: 28 mei, 18 juni, 30 juli en 3 sep. 5-daagse fiets/busreis Duitsland gegarandeerd vertrek op vrijwel alle data geniet van vlakke routes en sfeervolle wijnstadjes als Cochem en- Koblenz, waar het na het. fietsen heerlijk uitrusten is met een goed glas wijn op een gezellig terrasje "anaf Vertrek: 23 juni, 14 juli, 4 aug. en 15 sep. 8-daagse fiets/busreis Duitsland gegarandeerd vertrek op 14/7 en 4/8 verblijf in een uitstekend 4-sterren hotel bewonder het 'Groene Hart van Duitsland', waar tussen de bossen prachtige steden als Weimar en Dresden op uw komst wachten Vertrek: 16 juni t/m 22 september 7-daagse fiets/busreis Duitsland gegarandeerd vertrek op 30/6 en 28/7 4-sterren hotel, beoordeeld met een 8.5 ontdek Berlijn per fiets! Een unieke kennis making met de stad, in combinatie met het natuurpark Spreewald en barokstad Postdam. Vertrek: van 26 mei t/m 8 september 7-daagse fiets/busreis Duitsland gegarandeerd vertrek t/m augustus aanrader voor natuurliefhebbers! Fiets vlakke routes door het beschermde Spreewald, waar duizenden riviertjes en kanalen hun weg banen door het unieke landschap. Vertrek: 26 mei t/m 15 september 8-daagse fiets/busreis Duitsland gegarandeerd vertrek t/m augustus de noordkant Bodensee, een ideaal fietsgebied met een zeer aangenaam klimaat, bloemen pracht, kleurrijke stadjes als Lindau en de spectaculaire watervallen van Schaffhausen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9