Arena 'Alles speel ik uit het hoofd9 25 Laboratorium maakt scholieren nieuwsgierig Bewonersavond wijken verplaatst Beestenmarkt vrijdag tijdelijk afgesloten Twee autobestuurders verliezen rijbewijs Tentoonstelling Mariabeeldjes in kerk 'Beauty en fashion' in restaurant Petit Paris Debat en lezing over Arabische Lente Boetes voor niet opruimen bodemassen woensdag 9 mei 2012 '"'i snssammp gqmmsam sw jan Coossen koestert mooie herinneringen. „Met de trouwerij van prins Wil- lem-Alexander en prinses Maxima in 2002 hebben we in de Arena in Amster dam gespeeld. We speelden in het wilde weg de sterren van de hemel." „Veel zullen er niet zijn in Neder land", stelt Jan Coossen (94) zelf vast, „mensen die al 85 jaar bij de muziek zitten." Hij wel dus. Zaterdagavond wordt hij er voor gehuldigd op het voor jaarsconcert van zijn vereniging, Sint Cecilia uit Kloosterzande. Thuis aan de Tulpstraat in Kloosterzande pakt Jan Goossen zijn tuba ter hand. Hij zet het ko peren blaasinstrument aan zijn mond. Zonder enige aarze ling speelt hij het Zeeuws-Vlaamse volkslied, Van d'Ee tot Hontenisse. Zijn vrouw Tessa hoort vol bewon dering toe. „Voor mij speelt hij al tijd 'Ach, Margrietje de rozen zui len bloeien'." Dat laat Jan zich geen twee keer zeggen. Hij zet de hit van de Belgische zanger Louis Neefs direct in. Jan Goossen is een geboren muzi kant, dat moet haast wel. „Mijn va der zat al bij Sint Cecilia. Zijn trombone hing bij ons in de ka mer. Als hij niet thuis was, ging ik erop spelen, al vanaf mijn zeven de." Twee jaar later ging Jan voor het eerst naar een repetitie van de muziek. Hij mocht vrijwel direct naar een muziekfestival in Temse, aan de Schelde. „Er moesten vijfen twintig man komen en er waren er maar vierentwintig beschikbaar, ik was de vijfentwintigste." Jan Goossen speelt het Zeeuws- Vlaams volksllied. Zijn vrouw Tessa: „Hij kan altijd mooi met gevoel spe len, zijn hart erin leggen, met de ogen dicht." foto Mark Neeiemans Van beroep was Jan Goossen huis schilder. Hij had een eigen schil dersbedrijf dat ook wel eens hui zen bouwde. Muziek was én is zijn hobby. En daarnaast heeft hij ook - naar eigen zeggen - honderden schilderijen gemaakt. Van 1979 tot 1983 volgde hij een opleiding van de kunstacademie in Sint-Niklaas. „Dat kostte geen drol." Een echte muziekopleiding heeft Jan nooit gehad. „Pas toen ik een bril ging dragen, ben ik noten gaan lezen. Maar ik speel nog alles uit mijn hoofd." Koninklijke Har monie Sint Cecilia is zijn 'duppie', maar zeker niet zijn enige in al die lange jaren. Hij bewaart dierbare herinneringen aan HDO, het Hon- tenisser Dansorkest. „Een accor deonist wilde zo'n orkest begin nen. Hij zocht andere muzikanten en ik wilde wel meeedoen. Dat was direct na de Tweede Wereld oorlog. We hebben overal in de buurt gespeeld: in Hulst, Kuitaart, Kloosterzande, zelfs aan de over kant, in Hansweert, voor zalen met wel duizend man. Geluidsver sterking had je nog niet. 'Hé, kun nen jullie niet wat harder spelen', hoorde je dan van achteruit de zaal." Jan mag zich ook oprichter noemen van dweilband Wind kracht 9. „Voluit spelen, vandaar die naam." Zaterdagavond wacht Jan in de Hontenissehal een huldiging. Hij heeft een verrassing in petto. „Ik denk eraan te stoppen." Hij heeft het nog niet gezegd of hij trekt zich alweer een beetje terug. „Als ze me voor serenades vragen, voor een vijftigjarig huwelijk bijvoor beeld, dan ga ik wel. Beetje spelen, pintjes pakken." I INBRAAKBEVEILIGING CAMERABEWAKING I BRANDBEVEILIGING MELDKAMER PAC I TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service Srkend Branddetectiebedrljf I—IWffiin LEWESTRAAT43 UUSvSiUU GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 .colijnbv.nl info@colijnbv.nl TERNEUZEN De bijeenkomst voor bewoners van de wijken Triniteit, Lievenspol- der en Oude Vaart op dinsdag 15 mei gaat vanwege de meivakantie niet door en is verplaatst naar dins dag 29 mei om 19.30 uur, ook in De Kameleon. Op de agenda staan on der meer een presentatie van de sloop van De Blide en nieuwbouw- fase 2 en een presentatie van Indi go over jeugd in de wijk, met uit leg over alcohol en drugs. HULST De Beestenmarkt is vrijdag 11 mei tussen 7.00 en 12.00 uur tijdelijk af gesloten. Dat heeft te maken met de bouw van vier nieuwe wonin gen op de plek van Max Korting. Er worden in verband daarmee met een kraan vloerplaten gelegd. Het verkeer wordt tijdelijk omgeleid. Afhankelijk van het weer kan de af sluiting van de Beestenmarkt uitlo pen tot na twaalven. VOGELWAARDE/BIERVLIET Twee automobilisten uit de ge meente Terneuzen moeten het voorlopig zonder rijbewijs stellen. Eén van hen, een 22-jarige bestuur der, reed maandagavond 152 kilo meter per uur over de N290 bij Vo gelwaarde, waar tachtig kilometer per uur de maximumsnelheid is. Een 50-jarige automobilist liep ook maandagavond tegen de lamp op de Oostzeedijk bij Biervliet. Hij had drie keer teveel alcohol op. SiHMMin iSBHKBBK door René Hoonhorst NIEUW-NAMEN - Uitleg over wind en zonne-energie, proeven doen met magneetjes, elektriciteit en water, plantjes en beestjes bestude ren onder een microscoop. Voor leerlingen van de Sint Jozefschool in Nieuw-Namen is het allemaal voor het grijpen. De Sint Jozefschool heeft sinds kort een laboratorium: het Rabo- labo. Uit het Stimuleringsfonds van de Hulster bankvestiging ont ving de school een bijdrage om scholieren nog eerder, intensiever en doelmatiger kennis te laten ma ken met allerlei aspecten van we tenschap en techniek. De Sint Jozefschool loopt voorop met het prikkelen van de nieuws gierigheid van kinderen. Vorige maand presenteerde de school in het grensdorp de Knaplzak; een tas met materialen, die de techni sche, wetenschappelijke en natuur kundige kennis van kleuters spe lenderwijs vergroot. En net als veel andere scholen heeft ook de Jozefschool een ontdekkasteel. „Maar het laboratorium geeft ons de kans alle leerlingen op school en tijdens de buitenschoolse op vang zelf dingen te laten ontdek ken. Het is hartstikke leuk en leer zaam om een kevertje of plantje onder een microscoop te bekij ken", betoogt directeur Bernadette de Schepper. LeerTij, de koepel waaronder de Jo zefschool valt, wil vóór 2016 al haar scholen een fiks wetenschap- pelijk-technisch lesprogramma bie den. Dat Nieuw-Namen alvast meer voorzieningen heeft dan an dere scholen, vindt het College van Bestuur prima, zegt lid Ronny van den Broecke. „De school heeft zelf contact gezocht met de bank." En die oordeelde dat een school op de grens concurrerender kan zijn met een surplus aan voorzie ningen, bevestigt directievoorzit ter Ed Vremon van Rabo Hulst. OSSENISSE In de voormalige kerk van Ossenis- se aan de Dorpsstraat is deze maand in de weekeinden een verza meling Mariabeeldjes te zien. De beeldjes zijn gespaard door de Snis- se Marlou de Boeij. Janny ter Wal zet de (kerk)deuren van haar woning op zater- en zon dagen en op Hemelvaartsdag (don derdag 17 mei) open, telkens tussen 14 en 17 uur. Op andere dagen kan na afspraak ook: 0114 681142. IJZENDIJKE Restaurant Petit Paris in de Koning innestraat in IJzendijke staat van avond in het teken van een 'beauty 8c fashion event'. Op het programma staan onder meer een modeshow, een markt en een verloting. Bedrijven uit de regio presenteren zich daarbij. Het evenement begint om 19 uur. Toegang kost 5 euro, inclusief een consumptie. OOSTBURG De interkerkelijke werkgroep Open Debat houdt vanavond een gespreksbijeenkomst over de 'Ara bische Lente'. Theoloog Emilio Plat- ti, onder meer werkzaam in Egyp te, vertelt over deze omwenteling in de Arabische wereld. Bezoekers kunnen daarna met hem in ge sprek. De bijeenkomst in het Ledel- theater in Oostburg begint om 19.45 uur. Toegang kost 5 euro, in clusief koffie. MIDDELBURG - De provincie Zee land heeft De Feijter Groep Han del BV, De Feijter Bouwstoffen en A. Colijn elk een boete van 100.000 euro opgelegd. De drie partijen waren twee maanden gele den door de provincie verplicht tot het opruimen van AVI-bodem- assen en sorteerzeefzand. Het zand en de assen, die in strijd met de Wet Milieubeheer waren opgeslagen, moesten voor 22 april opgeruimd zijn. Controle op 26 april wees uit dat dat niet was ge beurd, zodat GS gisteren besloten de dwangsommen op te leggen. De Feijter Groep Handel BV is in tussen failliet, waardoor de vorde ring ('verbeuring') bij de curator wordt gelegd. Hoe groot de kans is dat de provincie het gevorderde be drag daadwerkelijk binnen krijgt, durfde een woordvoerder niet te voorspellen. Scholieren kijken, op de laatste dag vóór de vakantie, blij, maar onwennig naar spullen en spellen in het nieuwe Rabo-labo. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69