100.000 gasten Hulst feest rond 'haven' in plan Nieuwe Bierkaai Motorrijder (48) licht gewond bij aanrijding Inbraak in winkelpand aan Kennedylaan Bourgondische bouwstijl Juvent zoekt in regio naar pleeggezinnen Flinke buit bij inbraak in vakantiewoning woensdag 9 mei 2012 TERNEUZEN Een 48-jarige motorrijder uit Ter- neuzen is dinsdagmiddag bij een aanrijding licht gewond geraakt. Hij reed omstreeks 15.15 uur over de Rooseveltlaan in Terneuzen en kreeg op de kruising met de Huger- sluys geen voorrang van een 64-ja- rige automobilist uit Terneuzen. De motorrijder raakte daarop de zij kant van de auto. Zijn letsel leek mee te vallen, maar voor de zeker heid is hij overgebracht naar het ziekenhuis voor onderzoek. TERNEUZEN De woningen op Noordzee Residence zijn gebouwd in een 'bourgondische Als het perk klaar is, is er plaats voorlfsO bedden. Daarmee verdubbelt lfeer} "««"oorbeeld van bebouwing in Vlaamse kustplaatsen als De Haan. Er zijn veertien typen huizen, met plaats voor vier tot zestien gasten. De nu Caazand-Bad m. omvang. Roompot verwacht dat er jaarlijks 75.000 tot opgeleverde huizen staan niet aan het water, maar een aantal omvangrijke 100.000 mensen op het park overnachten. plassen speelt straks wel een belangrijke rol op het park. SLUISKIL Juvent, Jeugd 8c Opvoedhulp Zee land zoekt pleegouders voor kinde ren die door diverse oorzaken kor te of langere tijd niet thuis kunnen wonen. Jaarlijks vinden zo'n vijf honderd Zeeuwse kinderen en jon geren een tijdelijk thuis in een pleeggezin. Tweehonderd van hen kunnen terecht bij familie of be kenden, voor de rest zoekt Juvent onderdak. Juvent houdt vanavond vanaf 20 uur een informatiebijeen komst in 't Meulengat in Sluiskil. BRESKENS Water speelt straks een belangrijke rol in het park. De huizen rond de plassen zijn nu nog in aanbouw. Een winkelpand aan de Kenne dylaan net buiten de Terneuzense binnenstad is in de nacht van zon dag op maandag het doelwit ge- foto's Mark Neelemans weest van inbrekers. Ze wisten het pand binnen te ko men door een ruit te vernielen. De dieven hebben de winkel door zocht en zijn ervan doorgegaan met een hogedrukreiniger. Die stond in het magazijn van de winkel. De ingang van het park heeft geen slagboom; iedereen mag gewoon het ter rein op. Dieven hebben een flinke slag ge slagen in een vakantiewoning aan de Golepoldersedijk op een recrea tiepark bij Breskens. Ze moeten tus sen 4 en 7 mei in de woning zijn binnengedrongen door een ruit te vernielen. Ze namen een groot deel van de in ventaris mee, een wasmachine, dro ger, verwarmingsketel, televisie, magnetron, doucheslang met kra nen en de stofzuiger. Het centrale pleintje van het park, met daarachter het hoofdgebouw met onder meer restaurant, winkel, speelmogelijkheden en zwembad. HULST - Hulst heeft weer een ha ven in de binnenstad, in het plan Nieuwe Bierkaai, en dat wil de Reynaertstad maar al te graag we ten. 'Haven' is misschien een al te groot woord, maar de waterpartij in het noordwesten van de Hulster binnenstad heeft in elk geval wel die allure. Met een feestje vrijdag middag en -avond 15 juni wordt dit extra luister bijgezet. Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst en gedeputeerde Kees van Beveren verrichten rond 16.00 uur de officiële opening. Omwo nenden én alle kinderen van 0 tot 10 jaar uit de Hulster binnenstad zijn uitgenodigd. Dé attractie wordt een eendenrace. Bij de start van het werk rond de Nieuwe Bier kaai zijn voorjaar 2011 speelgoed eendjes uitgedeeld. Wie zo'n eend je nog heeft, kan het beestje aan de hand van een nummer aan de onderkant laten registreren via e-mailadres communica tie@gemeentehulst.nl. Hij of zij mag meedoen aan de eendenrace én maakt kans op een prijs. Aanmel den tot 8 juni. Het openingsfeest gaat vrijdag 15 juni om 18.00 uur door met een Bourgondische markt met optre dens van Ambras, Koninklijke Ste delijke Harmonie Hulst en cover band Suck on This. En nu nog water in de haven aan de Nieuwe Bierkaai... foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67