Nieuwe plannen veiligheidscentrum ZEEUWS-VLAANDEREN Avondvierdaagse Kloosterzande met een gouden randje Rijverbod na dodelijk ongeluk Twee sewonden Centrum in Koegorspolder niet alleen voor opleiding en oefening, maar ook voor bundeling kennis Tot 13100 uur morgenmiddag!! WOENSDAG 9 mei 2012 21 Op een nieuwe wc zit je veel lekkerder 22 en 23 door Wout Ba reman TERNEUZEN - Het landelijk Plat form Transportveiligheid onder zoekt de haalbaarheid van een Vei ligheidscentrum in de Koegorspol der in Terneuzen. Het centrum, dat over twee jaar operationeel moet zijn, richt zich vooral op be waking van de veiligheid in onder meer metro's, tunnels, parkeergara ges en bij ondergronds transport. Er bestaan al jaren plannen voor een internationaal oefencentrum voor calamiteitenbestrijding in Ter- neuzen. Eerdere initiatieven (zoals dat van Ricas, onderdeel van het internationale veiligheidsconcern Group4Securicor) werden afgebla zen vanwege de economische cri sis. Maar nu stijgen de kansen, zegt Jeroen Meijering. Hij vertrok een week geleden als brandweercom mandant van Terneuzen en is nu directeur tunnelveiligheid bij Ned- mobiel, een bedrijf dat nauw be trokken is bij plannen voor wat of ficieel het European Safety Center Underground Structures gaat he ten. Meijering: „Wat nu in de stei gers staat, gaat veel verder dan de oorspronkelijke plannen voor een oefencentrum. Het wordt straks echt een veiligheidscluster, waarin alle partijen die zich met veilig heid bezighouden, vertegenwoor digd zijn." Volgens Meijering gaat het cen trum opleiden, oefenen, testen en adviseren. Participanten zijn de mi nisteries van Veiligheid en Justitie en van Infrastructuur en Milieu, de provincie, de gemeente, de Vei ligheidsregio, het Instituut voor Fy sieke Veiligheid, TNO, opleidings centra in onder meer Zwitserland, maar ook een aantal bedrijven die zich bezighouden met veiligheid. Meijering: „We halen ook deskun digheid in huis via de Universiteit Gent. De plannen zijn uitgebreid omdat je met enkel maar oefenen en opleiden snel klaar bent. Na pakweg drie jaar is iedereen wel ge weest. Daarom trekken we het bre der." Volgens de directeur van Ned- mobiel is er internationaal grote behoefte aan deskundigheid op het gebied van ondergrondse vei ligheid. „Daar zit over het alge meen nog weinig structuur in. Daarom willen wij de krachten en vooral de kennis bundelen." Hij verwacht dat het Platform Transportveiligheid het haalbaar heidsonderzoek komend najaar af rondt. Over twee jaar gaat het cen trum dan open. KLOOSTERZANDE - Zo'n tweehonderd wande- Krieckaart. Het comité laat het goudén jubi- laars lopen deze week de vijftigste avondvier- leum niet ongemerkt voorbij gaan. De stap- daagse in Kloosterzande. „Iets meer dan in pers krijgen elke avond halverwege hun route voorgaande jaren", zegt voorzitter Paula van vijf of tien kilometer een traktatie; een sapje, een appel of een zakje chips. Donder- Groote vermaakt het publiek en de wande- dag worden ze extra feestelijk ingehaald; Ko- laars krijgen geen gladiolen, maar een roos. In ninklijke Harmonie Sint Cecilia loopt mee met woonzorgcentrum Antonius ontvangen de de deelnemers, ballonnenartiest Wallie de wandelaars hun medaille, foto Mark Neelemans ZELZATE - De vrachtwagenchauf feur die juli 2010 op de Benelux- laan bij Zelzate een ongeluk ver oorzaakte waarbij een 65-jarige Terneuzenaar om het leven kwam, is veroordeeld tot een rijverbod van vijf maanden. De politierecht bank in Gent legde die straf op aan de truckchauffeur (39) uit Sint-Niklaas. De Terneuzenaar fietste met zijn vrouw over de fietsstrook langs de Beneluxlaan van Zelzate naar Sas van Gent. De vrachtwagenchauf feur week van zijn rijbaan af en reed bovenop beide fietsers. De Terneuzenaar overleed ter plekke, zijn vrouw raakte ernstig gewond. Volgens een deskundige van justi tie in België had de vrachtwagen chauffeur 'te snel en ongeconcen treerd gereden'. SAS VAN GENT - Twee automobilis ten zijn dinsdagmiddag gewond ge raakt bij een botsing op de Westka de in Sas van Gent. Er waren vier auto's bij het ongeval betrokken. Een Bressiaander (26) zag te laat dat drie auto's wachtten voor een tijdelijk verkeerslicht vanwege weg werkzaamheden op de Westkade. Een kop-staart-botsing was het ge volg. De gewonden hadden nek- klachten en zijn onderzocht in het ziekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65