261 zeeland krijgt fiat van Europa Gers Pardoel heeft het druk ij «I 'C99 DUI 99CIC Gers Pardoel een tussenstop in Goes. iond vreest voor banen in agrarisch transport Alleen aanbevelingen over analyse aardbevingen Ik neem je mee, ik neem je mee op reis, CtfilCCiACt ROFCCülü naar Rome ofParijs. Zondag houdt Johnny Hoogerland voor stichting Jayden Filosofische lezing over onderwijs Studiedag over kind van zieke ouders WOENSDAG 9 MEI Uilen krijgen steuntje an de rug woensdag 9 mei 2012 BORSSELE - Europese deskundigen zijn tevreden met de stresstest voor de kerncentrale Borssele die exploitant EPZ vorig jaar heeft uit gevoerd. De centrale voldoet ruim schoots aan de veiligheidseisen. De beoordelaars van de stresstest zijn alleen nog niet helemaal over tuigd van de mate waarin de nucle aire stroomfabriek bestand is te gen aardbevingen. De buitenlandse experts die de Borsselse stresstest tegen het licht hebben gehouden, doen daarom de aanbeveling de risico's van aard bevingen uitgebreider te analyse ren. Daarbij moeten de laatste we tenschappelijke inzichten worden betrokken en aandacht worden be steed aan het fenomeen bodemver- vloeiing. Dit verschijnsel doet zich voor wanneer de bodem zich als een vloeistof gedraagt onder de GOES Stichting Jayden houdt samen met Sportpunt Zeeland een familiedag in en rondom Sportpunt. Op 13 mei wordt er een toertocht met wielrenner Johnny Hooger land gehouden. Tot 16.00 uur zijn er gratis activiteiten. Op de Markt in Goes wordt daarna een muziek evenement gehouden. Aanmelden voor de toertocht vanaf 9.00 uur. druk die een aardbeving kan ver oorzaken. Ook adviseren ze om - in lijn van internationale inzich ten en ondanks de geringe kans op aardbevingen in Zeeland - de kern centrale bestand te maken tegen trillingen die heviger zijn dan waarmee bij het ontwerp rekening is gehouden. In een reactie op de aanbevelingen merkt minister Maxime Verhagen (Economische Zaken en Innovatie, CDA) op dat een uitgebreide aard bevingsanalyse al op het program ma staat voor de eerstvolgende vei ligheidsevaluatie. De resultaten daarvan zijn volgend jaar gereed. Daaruit moet dan blijken of de extra maatregelen nodig zijn. Ver hagen wijst erop dat de kerncentra le nu al bestand is tegen de sterk ere trillingen waarover de deskun digen het hebben. Alle kerncentrales in de Europese Unie moesten vorig jaar na de kernramp in Fukushima een ro- buustheidsonderzoek uitvoeren. EPZ heeft de resultaten van het ha re begin november gepresenteerd. Daarna heeft eerst de Kern Fysi sche Dienst ernaar gekeken en ver volgens zijn de aanpak van de stresstest en de uitkomsten ge toetst door deskundigen van de Europese Commissie, de EU-lidsta- ten, Zwitserland en Oekraïne. Die deskundigen zijn te spreken over de manier waarop EPZ de overstromingsrisico's in kaart brengt en over de verbeteringen die inmiddels al zijn uitgevoerd. Complimenten zijn er voor de op zet van de organisatie bij ernstige ongelukken en voor de maatrege len om waterstofexplosies te voor komen. MIDDELBURG Prof Pieter Ippel houdt vandaag een lezing over hoe scholieren voorbereid moeten worden op hun rol als wereldburger. Onder de noe mer Going Glocal houdt de Roose velt Academy een lezing voor leer krachten uit basis- en voortgezet onderwijs. De lezing is om 16 uur in de raadzaal van het stadhuis van Middelburg. KLOETINGE Bij Emergis in Goes wordt donder dag 7 juni een studiedag gehouden voor professionals en vrijwilligers die regelmatig te maken hebben met kinderen van verslaafde ouders of ouders met psychische problemen. Er zijn workshops en er wordt een lezing gegeven. Voor informatie en aanmelding: www.emergis.nl/KOPPstudiedag. door Francine Wildenborg Gers Pardoel (30) is druk, heel druk. Hij slaapt va ker in een hotel dan thuis. Voor 2009 kende bijna niemand Gerwin Pardoel, zo als hij eigenlijk heet. Nu hoef je maar het nummer Bagagedrager te laten vallen en gaat er een belletje rinkelen. Er gaan zelfs heel veel bel letjes rinkelen. Gers zelfheeft héle maal geen problemen met het le ven in de schijnwerpers. „Ik heb er jarenlang knoerthard voor ge werkt. Dit succes als beloning is ge weldig." Dankbaar, dat is het woord dat Gers wel vijf keer in tien minuten zegt. Hij praat zachtjes. Krijgt tij dens het interview meerdere ma len wisselgesprekken,. maar laat zich er niet door van de wijs bren gen. „Twee jaar geleden had jij me niet willen interviewen, toch?", vraagt hij kalm. „Dat bedoel ik nou, daar ben ik dankbaar voor en daarom vind ik het ook helemaal niet erg dat ik vaak media te woord moet staan." Natuurlijk verandert je leven. In eens vindt iedereen je leuk, word je herkend op straat. Jongelui maar ook volwassenen zingen de aanstekelijke deuntjes mee. En dan de kinderen. „Ik ben er nooit zo mee bezig geweest dat die mijn muziek ook leuk zouden vinden, maar het is wel zo en dat vind ik alleen maar mooi." Kijk naar een willekeurige opna me van een concert en de mooiste jonge meiden gapen Gers aan. Zijn aantrekkingskracht? „Zo zie ik het niet hoor. Ik krijg respons van mannen en vrouwen." Maar het is niet alleen maar positief Laatst werd hij online nog met de dood bedreigd. „Dat verhaal is zijn eigen leven gaan leiden, zo serieus was het niet. Je hebt mensen die dat soort dingen sturen, tsja, wat kan ik daaraan doen?" Van urenlang achter zijn computer zitten wordt Gers misschien wel het allergelukkigst. De melodietjes die in hem opkomen - op een ter rasje bijvoorbeeld - zingt hij in op zijn mobieltje. Eenmaal thuis maakt hij er muziek van. „Er zijn zoveel mensen die me vragen: dat succes zal je wel veranderen. Maar nee, ik eet nog steeds hetzelfde, ga net als iedereen naar het toilet." Groot verschil is wel dat hij het in eens veel drukker heeft. „Ik reis het land door, kom ergens aan, eet even wat en dan optreden. Vaak door Frank Balkenende MIDDELBURG FNV Bondgenoten vreest voor banenverlies in de transportsector en vooral in bedrij ven die agrarische producten ver voeren zoals aardappelen en meng voeders. Probleem is dat de transporten me de door de hoge brandstofprijzen en de concurrentie tussen bedrij ven momenteel meer kosten dan ze opbrengen. FNV Bondgenoten vreest dat Nederlandse chauffeurs hun baan kwijtraken als dit zo doorgaat. „De situatie is ernstig", zegt Edwin Atema van FNV Bond genoten. Drie dagen terug was er een infor matiebijeenkomst voor driehon derd chauffeurs van AB Texel, waarvan A-ware in Lopik sinds dit jaar de meerderheid van de aande len bezit. A-ware en AB Texel heb ben ook in Zeeland steunpunten. Tot voor kort behoorde transport bedrijf Bosman in Nisse daar ook toe, maar dat besloot begin dit jaar weer zelfstandig verder te gaan. Wel gingen 44 chauffeurs over naar A-ware. De vakbond is beducht dat door de moordende concurrentie steeds meer bedrijven zullen kiezen voor goedkoper werkende chauffeurs uit Oost-Europa. Atema put wel enige hoop uit de koers die A-wa- re vaart. „Dat bedrijf zegt niet te zullen overstappen op louter Oost-Europese chauffeurs, maar met andere transportbedrijven lig gen we hierover in de clinch." MIDDELBURG - Stichting Land schapsbeheer Zeeland heeft 25.000 euro subsidie gekregen van de pro vincie Zeeland om de leefomstan digheden van drie soorten uilen te verbeteren. Het gaat om de steen uil, ransuil en kerkuil. Bekend is dat de uilen gedijen in kleinschalig agrarisch cultuurland schap/met een biodiversiteit aan flora en fauna. De provincie draagt daarmee bij aan 40 procent van de totale kosten. Landschapsbeheer Zeeland zal zo'n 100 nesten ma ken en op enkele plaatsen ook de natuurlijke leefwijze van de uil ver beteren. Op een aantal borden zal informa tie over de leefwijze van de uil ge geven worden. Het project voor ziet ook in een overzicht van uilen biotopen. Volg samen met je trouwe viervoeter een puppycursus voor maar 35,- bij de Martin Gaus Hondenschool in Goes! Heb je net een puppy in huis? Puppy's zijn geweldig en lief, maar het is verstamdig om nu al na te denken over het trainen en het africhten van je pup. In de puppycursus wordt de basis gelegd van opvoeding en gehoorzaamheid. De cursus is indoor; geen last van regen, wind of kou!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64