Onzekere tijden voor personeel CSM Sterre (8) beleeft droomdag BEVELANDEN/THOLEN Bril Tot 13.00 uur c morgenmiddag! Bedrijf wil bakkerijtak in Europa en Amerika verkopen, waaronder vestiging in Goes met 230 medewerkers Kop-staartbotsing almanak Tip? redactie@pzc.nl WOENSDAG 9 mei 2012 21 Een hekel aan school, maar toch examen 22 door Lue Oggel GOES - Voor de ongeveer 230 mede werkers van de Goese vestiging van voedingsmiddelenproducent CSM breken onzekere tijden aan. Het bedrijf heeft aangekondigd de bakkerijtak in Europa en Amerika te willen verkopen om zich meer op de biologische markt te kun nen richten. De tak Bakery Supplies vormt op dit moment ruim driekwart van het bedrijf CSM, maar noodzakelij ke investeringen kunnen niet meer worden opgebracht door on der meer stijgende grondstofprij- zen. De onderneming ziet daarom meer heil in melkzuurproducent Purac en het Amerikaanse Cara van Ingredients, die allebei op bio logische basis produceren. De Goe se vestiging (in de volksmond nog altijd bekend als Carels) is onder deel van CSM Benelux,'met nog mmmMmmmmmmmmmmmxmmmmss twee fabrieken in België. In totaal werken er ongeveer 600 mensen bij CSM Benelux. Het personeel is maandag ingelicht over de plan nen. Volgens een woordvoerster van GSM kwam de mededeling voor veel mensen als een verras sing. „Hun toekomst is ineens on zeker, we willen ze daarom zoveel mogelijk bij het proces betrekken en proberen de onzekerheid weg te nemen." Volgens de zegsvrouw gaat het om 'een eerste stap in het proces' en wordt verkoop van de bakkerijtak pas in het eerste kwartaal van vol gend jaar verwacht. „Tot die tijd gaan we gewoon door zoals gebrui kelijk." Hoewel de gevolgen voor het personeel nog ongewis zijn, ziet het bedrijf een overname posi tief in. Bakery Supplies draait op zich namelijk prima. Overigens moeten de aandeelhouders zich nog uitspreken over het afstoten van de bakkerijtak. Dat gebeurt op 3 juli tijdens een bijzondere aan deelhoudersvergadering. CSM nam Carels Goes, een van oorsprong Zeeuws familiebedrijf, een kleine tien jaar geleden over. In 2009 werd nog een innovatie centrum geopend, waar een inter nationaal team van voedingstech nologen onderzoek doet naar zoe te ingrediënten. „In crisistijd moet je niet alleen kosten willen druk ken", zei CSM-topman Gerard Hoetmer destijds bij de opening. SAS VAN GENT - Op de Westkade in Sas vam Gent zijn dinsdagmiddag vier auto's met elkaar in botsing geraakt. Drie auto's stonden te wachten voor een verkeerslicht toen een 26-jarige automobilist uit Breskens achterop de laatste auto botste. Daardoor schoven de ande re auto's tegen elkaar. Twee be stuurders liepen nekklachten op en zijn voor onderzoek overge bracht naar het ziekenhuis. De be schadigde auto's zijn weggesleept. Lewedorpse Iris van 6 jaar loopt sa men met papa van school naar huis. Ze is de laatste tijd nogal geïnteres seerd in merken van auto's en buiten landse kentekenplaten. De B hoort bij België, de D bij Duitsland, de F bij Frankrijk enzovoorts. Zelf beschikt het gezin over een Opel Corsa en een Opel Astra. Onderweg naar huis ziet ze het Opel-embleem op een auto staan en ze zegt: „Kijk papa, ook een Opel, dat is dezelfde auto als die van ons!" Papa is onder de indruk.van de ontdekking van zijn dochter en complimenteert haar met de woorden; „Zo, dat heb je goed gezien!" Waarop Iris ant woordt: „Ja natuurlijk heb ik dat goed gezien, ik heb toch mijn bril op!" HEINKENSZAND - Met een roze li mousine is Sterre van de Guchte (8) 's morgens opgehaald uit haar woonplaats Heinkenszand. Daar mee ging ze voor deze ene keer niet naar school, maar naar de dol fijnen in het B oudewij nparlc van Brugge. Vriendinnetje Jet Schouw (7) mocht mee, omdat Sterre de hele dag alleen meemaken toch wel een beetje eenzaam vond. „We mochten ze kunstjes leren: een liedje zingen of springen", ver telt ze enthousiast, als ze 's mid dags in de kappersstoel zit van sa lon Moooi in Heinkenszand. Daar wordt ze opgemaakt en haar haar wordt gevlochten en opgestoken. En dat alles voor de volgende ver rassing van deze droomdag: een fo- toshoot -in een studio in Middel burg. Komt goed uit, want Sterre wil later best wel beroemd wor den. „Iets met modeshows of ver kleden", vertelt Liesbeth Janse,' Sterres moeder, terwijl ze trots toe kijkt hoe haar dochter gekapt wordt. De dag ontvouwt zich, zo als de naam al zegt, als een droom, ook voor de ouders. „Wij hebben ook telkens geen idee wat er gaat gebeuren", vertelt ze. 's Avonds volgde nog een diner bij Van der Valk in Goes. Stichting Dream4Kids verzorgt droomdagen voor kinderen die een traumatische ervaring hebben ondergaan. Sterre verloor haar broertje. De gekapte en opgemaakte Sterre laat haar moeder Liesbeth Janse trots een van de cadeaus zien. Op de achtergrond vriendinnetje Jet Schouw, die ook mee mocht. foto Ronald den Dekker ;rlands van Oranje!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59