Project OV-fiets Schouwen mislukt S SCHOUWEN-DUIVELAND Tractor ten prooi aan vlammen pm Blofsigneert almanak Tot 13.00 uur morgenmiddag! Bril WOENSDAG 9 mei 2012 21 Kinderen van de Ramp in televisieserie 23 Verhuursysteem NS werkt niet in toeristische regio door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het experiment met de verhuur van OV-fietsen op Schouwen-Duiveland is ter ziele. Het door de NS bedachte verhuur systeem bleek nagenoeg onbruik baar en de software zat vol fouten. Het project is gestopt. Subsidiever lener provincie Zeeland betaalt al leen de werkelijk gemaakte kosten. „Het had een aanvulling moeten zijn op het openbaar vervoer", legt projectcoördinator Bert Kouwen- berg uit. „De bezoeker arriveert per bus en neemt voor het laatste stukje naar de camping de fiets." In het verhuursysteem van OV-Ne- derland - een dochtermaatschap pij van NS - zijn fietsen voor twin tig uur te huur. Kouwenberg: „Als je dan die fiets 's ochtends haalt en de volgende dag terugbrengt, wordt je voor twee dagen aange tikt. Dat is niet handig. En verder zaten er veel fouten in de soft ware, waardoor we de verhuur niet konden registreren." De coör dinator had inmiddels achttien ver- huuradressen op het eiland. Der tig was de bedoeling. „Op het laatst hebben we in Nieuwerkerk, Ouwerkerk en Bruinisse nog ver huurders gevonden. Maar toen liep het project al niet zo lekker meer." De provincie Zeeland nam in 2009 het voortouw van dit milieuvrien delijk project. Omdat het een mooi, afgesloten gebied is en er op termijn met de Schouwen-Duive- landpas kon worden betaalt, riep de provincie Schouwen uit als voorbeeldgemeente. De stichting OV-fiets Schouwen-Duiveland werd maximaal 90.000 euro subsi die in het vooruitzicht gesteld. Be doeling was hiermee bij dertig campings, benzinestations of fiet senwinkels een verhuurplaats in te richten. De NS plaatste de fietsen gratis, het onderhoud was voor de verhuurder. De stichting OV-fiets. Schou wen-Duiveland heeft- inmiddels 45.000 euro van de provincie ont vangen. De stichting heeft zich vol gens de provincie 'in voldoende mate ingespannen' voor het pro ject. Daarom stelt de provincie nu voor de subsidie te laten vervallen, maar wel de gemaakte kosten te vergoeden. Hoe hoog die zijn en of de stichting iets moet terugbeta len aan de provincie wil Kouwen berg niet zeggen. Hij ziet nog steeds kansen voor duurzaam, toe ristisch transport. „Alleen niet meer met dit systeem." Z1ERIKZEE - De trekker van een fruitkweker kweker was midden in de boomgaard aan het male schroeischade op, maar de trekker moet aan. Voor de zekerheid was een waterwagen aan de Kadeweg in de Zierikzeese wijk Noor- spuiten toen er kortsluiting in de bedrading als verloren worden beschouwd. De Zierikzee- achterop gestuurd, maar die bleek niet nodig, derpolder is dinsdagmiddag uitgebrand. De van de tractor ontstond. De spuitkar liep mini- se brandweer had er een klein uurtje werk foto Dirk-Jan Cjeltema Tip? redactie@pzc.nl W itölS ZIERIKZEE - De band Bl0f signeert zaterdag tussen 10.00 en 11.30 uur haar biografie 'Hier', geschreven door PZC-journalist Ernst Jan Ro- zendaal. In het boek, waarvan de tweede druk inmiddels in voorbe reiding is, worden op een aansteke lijke manier de ups en downs van deze geliefde Zeeuwse popgroep beschreven. Alle bandleden en de auteur zijn zaterdagochtend aanwe zig bij boekhandel De Vries aan het Havenplein. Lewedorpse Iris van 6 jaar loopt sa men met papa van school naar huis. Ze is de laatste tijd nogal geïnteres seerd in merken auto's en buitenland se kentekenplaten. De B hoort bij Bel gië, de D bij Duitsland, de F bij Frankrijk, enzovoorts. Zelf beschikt het gezin over een Opel Corsa en een Opel Astra. Onderweg naar huis ziet ze het Opel-embleem op een auto staan en ze zegt: „Kijk papa, ook een Opel, dat is dezelfde auto als die van ons!" Papa is onder de indruk van de ont dekking van zijn dochter en compli menteert haar met de woorden: „Zo, dat heb je goed gezien!" Waarop Iris antwoordt: „Ja natuur lijk heb ik dat goed gezien, ik heb toch mijn bril op!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53