Er is meer dan voetbal Stekelenburg is de beste Echte voetbalfanaten zitten gedurende het EK aan de buis gekluisterd en willen geen wedstrijd missen. Zelfs wedstrijden als Ierland-Kroatië laten ze niet aan zich voorbijgaan. Maar wat mis je als de hele maand juni om voetbal draait? door ChrasteS Tuan Vanaf 8 juni tot 1 juli staat in veel huishoudens de te levisie bijna elke avond centraal, want dan is het voetbal kijken geblazen. Waarschijnlijk denken en dromen de echte fans enkel over uitslagen, groene velden, volle stadions en natuurlijk al het geouwehoer eromheen. Maar wat gebeurt er nog meer, in de drie weken dat Koning Voetbal bij veel gezinnen de dienst uitmaakt? Op 9 juni is het kampioenschap in Po len en Oekraïne nog maar net van start gegaan, maar wie dan al behoefte heeft aan een moment van bezinning, kan terecht op de EO-jongerendag in de Arnhemse Gelredome. Wie het halverwege het EK al gezien heeft, of niet meer kijkt als 'onze jon gens' dan al in de bus terug naar Neder land zitten, kan in Sas van Gent op 15 en 16 juni genieten van Rock Around the Bridge. Het Hollandse gevoel wordt daar vooral op 15 juni vastgehou den, want dan is het Nederlandstalige muziek dat de klok slaat. Peter Beense en Vinzzent zetten dan hun beste beentje voor. Wie wat verder weg wil, kan de reis naar Terschelling maken voor het jaarlijkse Oerolfestival, dat van 15 tot en met 24 juni gehouden wordt. Tijdens het eilandfestival kun nen bezoekers van verschillende ver- maakdisciplines genieten, zoals straat theater, muziek, animatie en kunst. Scheepvaartliefhebbers kunnen op 22,23 en 24 juni hun hart ophalen bij de Havendagen in Terneuzen. Daar wordt onder meer de sterkste haven man verkozen en zal de Koninklijke Marine aanwezig zijn om haar nieuw ste schepen aan het publiek te tonen. Op vrijdag heeft de organisatie van de Havendagen rekening gehouden met de voetbalfans, want als het Neder lands elftal dan speelt, is er een groot tv-scherm op het Veerplein. Zo kun nen voetbalfanaten toch even een luchtje scheppen. Een scherm wordt ook geplaatst in at- tractie-en vakantiepark Slagharen in het noordoosten van Overijssel. Voet balfans met kinderen die op vakantie willen, maar toch niets willen missen, kunnen dus met een gerust hart naar het oosten van Nederland vertrekken. Voetbalgekken die door het EK geïnte resseerd zijn in andere landen en cultu ren en er toch even op uit willen, kun nen in Tilburg genieten van Festival Mundial. In het Leijpark treden daar op 16 en 17 juni artiesten van over de hele wereld op. Wie zelf graag de grens over wil, kan zich van 28 juni tot 1 juni laven in de Vlaamse wereld van Rock Werchter. Onder meer Within Tempta tion en de Red Hot Chili Peppers laten daar hun klanken horen. Theaterliefhebbers kunnen tijdens het EK natuurlijk genieten van de schwal- bes en ander uiterlijk vertoon van de voetballers. Wie even iets anders wil, kan in Rotterdam terecht bij Theater festival de Parade, dat daar van 21 juni tot 1 juli neerstrijkt. Onder andere Ali B en Ellen ten Dame laten daar zien wat ze in huis hebben. Wie liever in Zeeland blijft, kan na tuurlijk 29 en 30 juni van Concert at Sea genieten op de Brouwersdam. Het is dan het einde van het Europees Kampioenschap en als in het slechtste geval Oranje er al voor de finale uitligt, kunnen voetballiefhebbers hun zinnen verzetten op de muziek van de Golden Earring, Waylon en Van Velzen. Edwin van der Sar is 'best goed', maar doelman Maarten Stekelen burgVoor Mees Oosterwaal (10 jaar) uit Zierikzee is Stekelenburg zon der meer dé keeper. „Hij is de beste", stelt Mees onomwonden vast. Mees zeifis keeper bij het E2-team van de Zierikzeese voetbalvereniging MZC'11. Geen slecht presterend clubje. „We zijn net kampioen geworden", verwijst Mees naar de jeugd competitie. De Jip en Janne- ke-champagne heeft na afloop rijkelijk ge vloeid. Dat gaat bij het Nederlands elftal ook gebeuren, verwacht de jonge Zierikzee- ënaar. „Ik hoop het wel. Ze kunnen het. Vorige keer zijn ze tweede geworden." De bij Roma spelende Nederlandse doelman leverde daar zeker een bijdrage aan. „Maar ten Stekelenburg kan heel goed duiken en hij is lang. Hij kan bij alle ballen", zet Mees de kwaliteiten van zijn held op een rij. Ook Mees is groot voor zijn leeftijd, maar om hetzelfde bereik te hebben als de bijna twee meter lange Stekelenburg moeten er nog wat centimeters bij. „En ik wil zelf ook beter leren duiken." Het voetballertje, dat in groep 6 van de Sint Willibrordusschool zit, heeft nog meer technieken te verfijnen. Maar bovenal geniet hij gewoon van een lekker potje voetbal. „Het duiken en het lekker vies worden, dat vind ik het leukste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51