Op naar het elfde toernooi Robben is goed met de bal In juni komt de exodus van Oranjesupporters naar Oekraïne opgang. Mits Oranje de volgende ronde haalt verplaatst de schare fans zich naar Polen. Voor Willy van der Kant uit Terneuzen wordt het alweer zijn elfde toernooi waar hij aanwezig zal zijn. door Robin Hamelink Willy's allereerste kampioenschap was het EK in Duitsland in 1988. Vervolgens ging hij naar de WK in Italië (1990), EK in Zwe den (1992), WK in Amerika (1994), WK in Frankrijk (1998), EK in België/Nederland (2000), EK in Portu gal (2004), WK in Duitsland (2006), EK in Oostenrijk/Zwitserland (2008) en WK in Zuid-Afrika (2010). Samen met Bennie Slock, Carlo Sandrini en Max van Pienbroek zal Van der Kant de poulewedstrijden tegen Duitsland en Portugal gaan bekijken. Hij zegt: „Ik dacht eerst dat het moeilijk zou zijn om aan kaartjes te geraken. Maar het blijkt dat Oekraïne niet zo'n populair land is. Het grote probleem is het vin den van een hotel en een leaseauto. De prijzen zijn enorm. De plaatselijke be volking probeert er een slaatje uit te slaan. Via marktplaats zijn we nu bezig om iets leuks en betaalbaars te regelen. De vliegtickets en kaartjes voor de wed strijden zijn al geboekt. Als Nederland ver komt hebben we de kaartjes voor de halve finale en finale al binnen." Zijn absolute hoogtepunt was de finale in Johannesburg. „Ik gokte samen met Max op de halve finale plus de finale. Na de overwinning op Brazilië hebben we meteen een vlucht en gasthuis ge boekt. De volgende dag zaten we in het vliegtuig richting Kaapstad. Vante- •voren calculeer je in dat het ook zo maar een nederlaag kan worden. De moet het een keer meegemaakt heb ben. De saamhorigheid onderling is groot. Ik heb gemerkt tijdens al die toernooien dat Oranjefans heel vin dingrijk kunnen zijn. Ik ben ondertus sen alweer vijftien jaar lid van de sup portersvereniging Ons Oranje", zegt de inwoner uit Terneuzen. In al die jaren maakte hij veel mee. „In 1992 reden we vanuit Zweden iets te snel terug naar Nederland. Ik had nog al een snelle auto en toen werden we klemgereden door de politie. Als misda digers moesten we mee naar het poli tiebureau en na het betalen van een boete van zeshonderd kronen konden we weer verder. Recentelijk beleefden Max en ik toch spannende momenten in Zuid-Afrika. We dachten wel even Johannesburg in te rijden. Kwamen we in een achterstandswijk terecht. Op de eerste wedstrijd tegen Uruguay was prachtig, jammer van die finale." Willy van der Kant ging niet alleen voor het voetbal naar Zuid-Afrika. „Het was een mooi avontuur. We zijn naar Robbenei land geweest, we hebben walvissen ge- zien.Ook zijn we naar de Tafelberg ge weest en hebben we nog een safari ge daan. Ik probeer altijd voetbal met ple zier te combineren." De eerste wedstrijd van het Neder lands Elftal waar Willy acte de presen ce gaf was de kwalificatiewedstrijd te gen Spanje in 1982. Sindsdien is de 50-jarige procesoperator bij Dow Che mical besmet met het Oranjevirus. „De sfeer bij grote toernooien is altijd ge weldig. Je leert de diehards kennen en het onderlinge respect voor elkaar is groot. De Oranjemarsen voor een wed strijd naar het stadion zijn geweldig. Je stoep werd iemand zijn haar geknipt en de kippen worden zo van een vrachtauto geplukt. Het kan daar alle maal in Zuid-Afrika", zegt hij met een glimlach. Natuurlijk moet het EK in Polen en Oekraïne nog van start gaan, maar de voetballiefhebber kijkt al verder voor uit. „Voor de WK-kwalificatieduels van 2014 in Brazilië zijn alle kaartjes voor de thuiswedstrijden al binnen. Mocht Nederland dat toernooi halen dan wil len mijn vrouw Bianca en mijn twee kinderen Freek en Bas ook mee. Dat wordt dan een gecombineerde vakan tiereis met voetbalwedstrijden erbij. Het is de kunst om dan zo slim moge lijk te boeken. Je komt niet dagelijks op zulke plekken, dus daar moet je van ge nieten. Maar eerst wacht hopelijk een mooi EK." sen is iedere dag op het voetbalveld te vin den met alle trainingen en wedstrijden die gepland staan in de week. Samen met zijn moeder heeft hij een poos je geleden de loting gekeken. „We dachten niet Duitsland, niet Duitsland, en jahoor.. Duitsland in de poule." Met Robben in de spits voorziet Joost toch een mooie uitslag voor het EK deze zomer. „Nederland gaat winnen. Ik weet het ze ker." Joost vindt voetbal zo leuk omdat hij het samen met zijn vrienden kan doen. „Ik ben altijd bezig. Twee keer in de week trai nen, een wedstrijd en ook nog buiten voet ballen. Ook speel ik veel voetbalspellen op de WI." Net als zijn idool staat Joost van Horssen (10) in de spits opgesteld bij v.v. Kloetinge. Joost is fan van Arjen Robben omdat hij mooie acties maakt en goed met de bal om kan gaan. „Arjen Robben scoort veel, en dat hoort bij een goede spits." Zelf praat hij vrij bescheiden over het spel maar volgens zijn moeder staat Joost met voetbal op en gaat hij er mee naar bed. „Als we uitslagen willen weten, vragen we het aan Joost. Hij houdt alle nieuwtjes bij op de app van eredivisie live. Soms ben ik gewoon verbaasd over de dingen die hij weet." Joost heeft nog twee broertjes die ook beiden voetballen. Het gezin van Hors-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49