2 Big, bigger, biggest Huntelaar staat altijd goed Het Europees Kampioenschap is samen met andere grote sportevenementen voor producenten van televisietoestellen het moment om te pieken. door Emile Calon Rob Minet verwacht niet dat hij in de aanloop naar het EK heel veel tv's gaat verkopen. Vier jaar gele den zorgde het Europees Kampioenschap voor een grote ver koop, zo weet hij nog goed. „Toen had den velen een toestel met een beeld buis en was de platte tv iets nieuws. Nu is de markt voor platte tv's toch wel redelijk verzadigd", aldus de Mid delburgse ondernemer. Ook de huidige economische situatie zorgt er volgens hem voor dat klanten niet massaal een nieuwe tv zullen ko pen om te kunnen kijken naar de ver richtingen van de verschillende Euro pese elftallen en de Olympische atle ten. Paul Witjes van Mikro Electro Middel burg is heel wat optimistischer dan zijn collega. Hij weet dat alle grote sportevenementen tot nu toe voor een extra verkoop van televisie-toestellen zorgden. Daar komt volgens hem ook nog eens bij dat merken en bedrijven met tal van nieuwe toestellen op de markt komen en speciale acties gaan voeren. Ook Pim Janssen van Media Markt Middelburg verwacht een stijgende ver koop en wijst naar de verkoopcijfers in het recente verleden. De trend die alle drie zien is dat het te levisietoestel steeds meer onderdeel uit maakt van het thuisnetwerk. Het toe stel wordt steeds meer gebruikt om da ta te tonen die op andere apparaten is opgeslagen zoals foto's, films en mu ziek. En het tv-toestel wordt ook steeds meer een soort computer zodat namige winkel in de Middelburgse bin nenstad. Witjes wijst op zijn beurt naar de toptoestellen van Samsung die reageren op stemgeluid en handbewe gingen. „Dat is echt het nieuwste van het nieuwste." Daar moet wel dik voor worden betaald: 2999,00 euro staat op het prijskaartje. Volgens de medewerker van Mikro Electro is het echter ook mogelijk om voor een bedrag van 388 euro een nieu we platte tv te kopen zonder toeters en bellen. Zijn twee collega's geven ook aan dat rond dat bedrag er een vol waardig toestel is aan te schaffen. Een standaardtoestel met internetmogelijk- heden en een beeldscherm met een diagonaal van 81 cm is volgens Witjes tijdens de pauze van Duitsland-Neder- land even gekeken kan worden naar en kele filmpjes op You tube. Een andere trend is dat het beeld scherm steeds groter wordt. „Big, big ger, biggest", vat Pim Janssen die trend in drie woorden samen. Witjes: „En de lijst wordt steeds kleiner." Twee jaar geleden was een scherm met een diameter van 81 centimeter de norm, nu is dat 107 centimeter. Ook 3D behoort op veel toestellen tot de standaardmogelijkheden. En de bedie ning van het toestel kan met behulp van een smartphone of een tablet. „Even een app downloaden en er is geen klassieke afstandsbediening meer nodig", aldus Rob Minet van de gelijk te koop voor een bedrag van zeshon derd euro. Voor tweehonderd euro meer kan de klant naar huis gaan met een toestel met een schermdiameter van 102 cm. „Dan heb je een goede res ponstijd, internet en 3D." Witjes vermoedt dat Samsung en Phi lips voorafgaand aan het EK goede za ken gaan doen op het gebied van de verkoop van tv's. Hij noemt Philips be wust omdat dat merk de laatste jaren achterstand opliep op de gróte concur renten uit het Verre Oosten. Witjes was onlangs echter bij de tv-presenta- tie van Philips en stelt dat het bedrijf met echt bijzondere producten komt. „Verrassend goede en veelzijdige toe stellen." Tuurlijk, geeft Noa Becks toe: „Robin van Persie kan ook best wel voetbal len." Maar geef haar maar Klaas-Jan Huntelaar. „Die kan op een goeie manier trappen en als hij schiet, zit-ie bijna altijd. Dus ja, waarom zou je hem niet in de spits zetten?" Noa (13) komt uit een Middel burgs voetbalgezin. Ze speelt zelfs sinds ruim twee jaar bij Zeelandia in Middel burg. Ze kan zich nog goed herinneren wanneer ze voor het eerst dacht: zooo, die Huntelaar is goed! „Toen zat ik thuis op de bank met mijn vader voetballen te kijken. Huntelaar speelde toen nog bij Ajax. Hij scoorde en ik dacht: wat een goeie." Sindsdien volgt ze haar held. Leest zo veel mogelijk verhalen over hem, bekijkt alle wedstrijden of zoekt het na op internet en spaart posters. „Ik had op mijn kamer mijn hele deur vol hangen, maar dat waren oude posters. Die heb ik weggedaan en ik spaar nu nieuwe." Omdat Noa zelf ook voetbalt, let ze goed op hoe Klaas-Jan Hun telaar speelt. Weliswaar speelt ze zelf niet in de spits maar mid-mid, maar er is veel van hem te leren. Vooral hoe hij scoort. „Huntelaar staat altijd op de goeie plek en maakt altijd mooie goals. Thuis probeer ik ze na te doen. En dat lukt soms wel ja. Ik heb dit seizoen een paar keer gescoord. Ook een keer eentje in de hoek. Net als Huntelaar het had gedaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48