Het stille legioen Kuyt kan erg hard schieten op www.pzc.nl zomoethet Stuur en bekijk de video's van Oranje, zo moet het ls er ergens fanatiek wordt gefilmd, dan is het öSsi w v! langs het voetbal veld, Vroeger met de handycam en tegenwoordig met de mobiele telefoon, moeten er honderden vi deo's zijn geschoten van bijzonde re, opmerkelijke en gékke momen ten üit het pupillen-, junioren- en amateurvoetbal. Acties waar zelfs "onze jongens" van het grote Oranje nog iets van zouden kun Hoe fout kan het gaan? Hier hang ik dan, al 748 dagen en 2.43 uur. Op de zijkant van een beeld scherm. Opgeplakt door een maar matige aanhanger van onze Oranje leeuwen. Met totaal geen gevoel voor mijn constitutie. Ik hang notabe- ne op mijn kop! Lekker handig. En het begon allemaal zo veelbelo vend. Ik zag voor het eerst licht in de plaatselijke super, hier zo'n vierhon derd meter vandaan. Met duizend soortgenoten lag ik in een grote plastic ton. Aangestaard door de jonkies, die speciaal voor ons naar de winkel kwa men. Wilt u een beesie, vroeg de caissière. Ik zag de man knikken. Ho hela, niet ik, riep ik nog. Maar het was al te laat. Ik had zo mijn voorgevoelens, en die be driegen me zelden. Ik verdween in een jaszak. Dagenlang bivakkeerde ik tus sen kassabonnetjes en papieren zakdoe ken. In het donker, ik voelde me met een vergeten. Hoe gloedvol waren we bij de concep tie niet toegesproken? Wij vormden het stille legioen van de Oranje voet baltovenaars. Wuppies en welpies wa ren onze voorgangers, bij de kampioen schappen van 2006 en 2008. IWee jaar geleden was de beurt aan ons. De Beesies: pluizig, een buigzame kern van ijzerdraad, niet groter dan 15 centi meter, in de kleuren rood, wit, blauw en oranje. U hebt gezien wat er gebeur de. Niemand had het verwacht, maar onze Robben, Van Persie, Sneijder en Stekelenburg rolden ze allemaal op. Al lemaal, op één na. Ik volgde de ontwik kelingen vanuit mijn niet erg fris rui kende jaszak. Pas op de avond van de fi nale tegen Spanje werd ik tevoorschijn gehaald. Omdat mijn baas in de con sternatie van de wedstrijd een beker koffie had omgegooid, zocht hij een zakdoek. En vond mij. Zo keek ik mee naar de finale, zag eindelijk de vuvuzela's, en was getui ge van een wedstrijd die me van oranje bijna rood deed kleuren. Van schaamte. Mij was nooit verteld dat en voetbal iets met el kaar te maken De droefenis na was groot. Mijn stille aanmoedigingskreten hadden deze keer niet ge holpen. Zo werd ik redelijk hardhandig op de zijkant een beeldscherm geplakt. Mijn companen zie ik niet meer. Ik ben nu een legioen van één. Zo staat Oranje er dit jaar voor. Als dat maar goedgaat. nen leren. Dus heb je een filmpje van een fantastische redding, fe nomenale omhaal, schitterende vrije trap of hilarische passeerbe weging? Stuur 'm dan in en laat Oranje zien hoe het straks tijdens het EK écht moet. Wie weet win je ook nog een leuke prijs met je filmpje. Staat de video op de harde schijf van je computer, gebruik dan de eerste inzendmogelijkheid. Staat door Jan van Damme de video al op Youtube, stuur dan via het tweede formulier de link naar de redactie. Inzenden kan tot 17 mei. Uit de inzendingen kiest de redactie 20 video's, waar na het vervolgens aan het publiek is om te bepalen welke drie film pjes in de prijzen zijn gevallen. Al le ingezonden video's zijn overi gens op www.pzc.nl/zomoethet terug te zien. In 2010 werden ze voor het WK met zijn 31 miljoenen gelanceerd. Beesies, pluizige slangetjes met ogen en een spriet op hun hoofd in de kleur van de vacht. Het was een stil legioen. Inmiddels zijn alle beesies geprullemandeerd. Alle beesies, behalve één. nog eens terug naar Feyenoord", brieft Mic- ca de door zijn vader ingefluisterde bood schap dan ook netjes door. Hij mag wel eens met zijn vader mee naar een wedstrijd van zijn favoriete club, maar als verdediger bij Fi van sportvereniging DFS in Burgh-Haamstede staat hij toch vooral zelf op het veld. „Ik train twee da gen in de week. En zaterdag zijn er wed strijden. Als we verliezen vind ik dat niet vervelend. We hebben toch ons best ge daan?" Waar Micca echt van geniet is het keihard wegschieten van de bal. En dat is ook is precies wat hij in zijn held waar deert. „Dirk Kuyt kan erg hard schieten en is goed in het passen." oeder Colinda van der Weel uit Burgh-Haamstede hoopt - voor het evenwicht thuis - nog een beetje op een dansende dochter in de toe komst. Maar of ze veel kans maakt? Doch ter Kyani (4) heeft al eens voor de lol het voetbaltenue van haar broer aangetrokken. „En dat beviel haar goed." Bij zoon Micca Bouwman (7 jaar) is er geen twijfel meer mogelijk. De leerling uit groep 3 van de Kirreweie staat al sinds zijn vierde op het veld. Hij geniet met volle teu gen van het spel. En meer in het bijzonder van Dirk Kuyt en - in navolging van zijn va der Michel Bouwman - van het Rotterdam se Feyenoord. „Dirk Kuyt komt misschien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43