Opstelten wil methode Rotterdam verbreden Hoop op aanmaak antistoffen in strijd tegen Schmallenbergvirus zeeland 13 commentaar Kwetsbaar Holland House Colijnsplaat met kunstgrasmat Bouwraadhuis Fase 2: Inlijving Loverboy laat het meisje met anderen slapen en geeft de aanzet tot prostitutie, i Hij belooft haar een grote toekomst samen met bijvoorbeeld een eigen bedrijf. Loverboy weekt haar los van ouders en verklaart de politie tot gezamenlijke vijand. Meisjes kunnen geen weerstand bieden door misleiding, chantage, verkrachting en/of geweld. door Edith Ramakers MIDDELBURG - Jan de Korte, scha pen- en rundveehouder in Melis- kerke, heeft hoge verwachtingen van het onderzoek naar immuni teit voor het Schmallenbergvirus. Dieren die mogelijk gestoken zijn door de knut (een soort mugje), maar die gezonde jongen hebben gekregen, zouden antistoffen te gen het virus hebben ontwikkeld. „Dan hoeven we ze niet te vaccine ren en regelt de natuur het zelf" Het aantal besmettingen met het Schmallenbergvirus in Nederland loopt niet op onder schapen en geiten. „Maar onder runderen is het nog niet rustig", waarschuwt De Korte. In zijn bedrijf is het virus niet voorgekomen. Het aantal Europe se landbouwbedrijven dat besmet is met het virus is gestegen tot 3629. In Duitsland werd het op 1366 bedrijven gesignaleerd, tegen over 331 in Nederland en op 9 scha pen- en 5 rundveebedrijven in Zee land, meldt de Voedsel en Waren Autoriteit. Het virus stak decem ber vorig jaar de kop op. Het wordt veroorzaakt door de knut. Dieren baren misvormde jongen. Het aantal landelijk geregis treerde slachtoffers van loverboys is vorig jaar met 23 procent gestegen tot 1222. „Maar het werkelijke aantal zullen we nooit weten, want veel slachtoffers durven geen aangifte te doen", al dus minister Ivo Opstelten. De WD-bewindsman waarschuw de dinsdag op een Zeeuws sympo sium voor de misvatting dat lover boys voornamelijk een Randstede lijk probleem vormen. „Dat is schijn!" Hij deed via de zaal vol po litie, maatschappelijk werkers, on derwijskundigen en bestuurders een klemmende oproep alle moge lijke informatie over loverboyprak tijken altijd bij de politie te mel den. Alleen dan kan die problema tiek goed worden aangepakt. Om burgers daarvan bewust te maken, komt er een landelijke voorlich tingscampagne van de stichting M (Meld Misdaad Anomiem). Opstelten is groot voorstander van de Rotterdamse methode. Door in tensieve samenwerking van instan ties (waaronder het onderwijs, so ciale diensten en GGD) ontstaat de mogelijkheid loverboys sneller te traceren en niet alleen strafrech telijk te vervolgen. Per dader wordt bekeken wat de meest effec tieve aanpak is, zoals verlagen van een uitkering. Daarnaast ligt er een wetsvoorstel klaar om de straf maxima voor mensenhandel fors te verhogen. De resultaten van de driejarige Rotterdamse proef wor den 31 mei gepresenteerd. VOETBAL AWARDS Bestel nu kaarten voor het grootste en leukste voetbalfeest van Zeeland op vrijdag 1 juni. www.zeeuwsevoetbalawards.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto woensdag 9 mei 2012 Loverboys zetten kwets bare meisjes aan tot prostitutie en steken de verdiensten vervolgens in eigen zak. Het is een bekend verschijnsel. Maar helaas tevens een onderschat probleem. Be stuurders in de periferie den ken ten onrechte vaak dat het vooral een Randstedelijk pro bleem is. En hulpverleners die met het verschijnsel te maken krijgen, seinen de politie vaak niet in. Tijdens een symposium over dit onderwerp werden al le betrokkenen nog eens met de neus op deze onaangename feiten gedrukt. Demissionair minister Ivo Opstelten brak een lans voor de Rotterdamse me thode. Die methode behelst een intensieve samenwerking tus sen onder andere onderwijs, so ciale diensten en GGD. Meer aansporing heeft Zeeland hope lijk niet nodig. Als hulpverle ning, onderwijs en andere be trokkenen samen optrekken, kan veel leed voorkomen wor den. Aangezien het slachtoffers betreft die vaak al veel hebben meegemaakt, verdient aanpak van dit probleem prioriteit. COLIJNSPLAAT - Alsof je in de Kuip of in de Arena naar de wedstrijd zit te kijken: alle wedstrijden van Oranje tijdens het Europees Kam pioenschap zijn weer te bekijken in het Holland House in Colijns plaat. Het is voor de vierde keer dat het Holland House in Colijn wordt op gebouwd. Tijdens de finale van het WK in 2010 - toen Nederland verloor van Spanje - trok het Hol land House zeshonderd bezoekers. Het Holland House Colijn is een initiatief van Kallewaard Catering, het wordt gehouden in de boten- stalling van Delta Yacht. Daar staat een echte tribune, er hangt een groot scherm om de wedstrijden op te kijken en er ligt dit jaar voor het eerst een kunstgrasmat. Het Holland House is in ieder ge val voor vier wedstrijden geopend: van de openingswedstrijd van Oranje op 9 juni tot en met de laat ste groepswedstrijd tegen Portugal op 17 juni. Als Oranje doorgaat naar de kwartfinale, of als Oranje nog verder doorspeelt in het toer nooi, blijft het Holland House open. Zie ook de speciale EK-bijlage bij deze krant. Fase 3: Instandhouding Meisje werkt als prostituee en geeft al haar geld af. Loverboy houdt de relatie in stand door combinatie van voorgewende romantiek, beloften voor de toekomst, manipulatie, bedreigingen geweld. Loverboy en zijn handlangers hangen voortdurend rond de plaats waar het meisje werkt. Ze controleren haar doen en laten via mobiele telefoons. Demissionair minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) gaf dinsdag op een symposium in Middelburg een toe lichting op een strengere aanpak van de loverboyproblematiek naar Rotterdams voorbeeld. foto Lex de Meester Ontwerp Bouwvoorbereiding Bouwcoördinatie (0113) 57 17 58 waar bouwen begint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3