prestigieuze Award Apart afscheid Ludwig Kalisvaart sport 133 Kaartverkoop ZVA Kruiningen te sterk voor MZVC Triatlon Zeeland gaat definitief door Goede resultaten Baaijens-van de Vrie Rinus van de Ven met succes geopereerd Veersedam Auto snelste kartploeg w Mark Schuit (r) heeft oog voor de bal. foto Willem Mieras Yves Nyemb (I) is vaak ongrijpbaar voor de tegenstanders. foto Willem Mieras Hoek. Wilson (21) heeft' zich ra zendsnel aan het hoge niveau aan gepast en is niet meer weg te den ken bij Hoek. Ook in twee andere categorieën zijn de nominaties bekend. De or ganisatie en de journalisten dra gen bij de vrijwilligers mensen van de verenigingen De Noorman nen (Westkapelle), IJzendijke en Wolfaartsdijk voor. Het gaat om Eddy Porrey (IJzen dijke), Chiel Kloosterman (Wolf aartsdijk) en Jeroen Huibregtse (De Noormannen). Niemand min der dan Harry van Raaij, jarenlang voorzitter van PSV, reikt op 1 juni de Award uit aan de vrijwilliger van het seizoen. Voor het doelpunt van het seizoen zijn Robbie de Nooijer van Oost- kapelle (prachtige omhaal in kam pioenswedstrijd tegen VCK), Meh- met Dolma van Rillandia (rush vanaf eigen helft tegen Noad'67) en Sam Nagtzaam van Heinkens- zand Dl (fraaie uithaal over de keeper) in de race. Vorige week werden bij de scheids rechters Joseph Ngoumout ('s-Gra venpolder, Nieck Elderson (Zaam- slag) en Matthijs Jobse (Sint Lau rens) genomineerd. Bij het dames voetbal gaat het tussen Oostkapel- le, Smerdiek en MZC'11. In totaal worden er in acht categorieën prij zen uitgereikt. De laatste nomina ties (voetballer, trainer en topsco rer) worden pas na dit weekeinde bekend. In de hoogste klassen van het amateurvoetbal wordt ko mend weekeinde nog de laatste competitieronde afgewerkt. De organisatie van de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) berust bij de stichting Zeeuws elftal, het na tionaal Voetbalmuseum/de Expe rience en de PZC. Bij de uitreiking van de Awards is er ook aandacht voor het G-voetbal. Meer info op www.zeeuwsevoetbalawards.nl. De Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) zijn toe aan de tweede editie. Dit keer is de uitreiking van de Awards op vrijdag 1 juni. Plaats van hande ling is het Nationaal Voetbalmu seum in Middelburg. De aanvang is 19.15 uur. De kaartverkoop voor het evene ment is begonnen. Toegangsbewij zen kosten 25 euro en zijn inclu sief alle drankjes en hapjes. Kaarten zijn te bestellen via de site van de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA): www.zëéuwsevoetbal- awards.nl. Op de site vindt u onder het tab blad 'bestel kaarten' een bestelfor mulier. De presentatie is in handen van Edward van CuiSenborg. SPUI - Ludwig Kalisvaart had zijn afscheid aan het eind van dit sei zoen bij Spui anderhalf jaar gele den al aan trainer Mare de Kunder aangekondigd en leek juist op tijd hersteld van een blessure om het beslissend duel van de competitie te kunnen spelen. Een ongelukki ge val met de fiets leidde echter tot een vervroegd afscheid. Hij stond zaterdag in Wemeldinge 'j met een gebroken sleutelbeen de pijn te verbijten, genoot van de ontlading na afloop, maar waagde zich amper in het feestgedruis. De aanvoerder verliet als eerste de ei gen kantine, waar de club tot zon dag onder de morgen van een met succes volbrachte inhaalrace ge noot. „Ik ben zaterdag om ongeveer kwart over negen naar huis ge gaan. Ik vond het geweldig", ver telt hij. „Er was zóveel volk. Ik heb mensen gezien die ik in geen tien jaar gezien had. Maar ik was bang dat er iemand zo maar op mijn nek zou springen. Je weet maar nooit hè?" Ludwig Kalisvaart (30) was na de degradatie vorig jaar de absolute voortrekker in een door het ver trek van tien spelers sterk gewijzig de selectie. „Ik had wel verwacht dat er een groot verschil zou zijn tussen het linker- en rechterrijtje, maar niet dat we kampioen zou den worden. Als je in de vierde klasse twee keer in de week se rieus traint, dan weet je dat je mee moet kunnen doen in het linker rij tje. Er is gewoon een aantal ploe gen bij waarvan je je afvraagt waar om ze voetballen. Als je in je hele carrière maar vijftien wedstrijden wint, lijkt me dat niet leuk." Spui klampte vanaf de start van de competitie bij de bovenste ploe gen aan en hijgde door een ijzer- sterke reeks na de winterstop steeds dichter in de nek van koplo per Wemeldinge. ;,We stonden bij de winterstop op vijf punten van Wemeldinge, maar er werd op de training veel gemopperd", bekent hij. „We hadden verwacht dat we in de vierde klasse lekker zouden kunnen voetballen, maar dat viel tegen. We waren soms niet beter, maar gingen wel met drie punten weg. Dat werd in het begin niet ge accepteerd. We hebben er verschil lende keren gesprekken over ge had. Op een gegeven moment schreef Mare (de Kunder) in de kleedkamer op dat we nog zeven finales hadden te gaan. Dat heeft-ie volgehouden tot en met de laatste wedstrijd. Jongens als Ad Verlinde riepen dat tijdens de training ook steeds. Op den duur zijn we er allemaal in gaan gelo ven." Hij vervolgt: „Ik was zaterdag ge spannen. Toen Kevin de Roode ons op 1-0 zette, besefte ik dat het goed zou komen. Natuurlijk mag je dan juichen, maar ik heb direct naar Jordi Segers geroepen dat hij iedereen wakker moest houden en op zijn plek moest zetten. Ik dacht meteen: Wemeldinge, succes er mee. We hadden zeven keer ach ter elkaar gewonnen en maar drie doelpunten tegen gehad." Kalisvaart wil zich toeleggen op lo pen of fietsen en niet langer-gebon den zijn aan verplichtingen van het sporten in teamverband. „Ik heb de Amstel Gold Race al vier keer gereden. Dat is weer eens wat anders dan in Zeeuws-Vlaan- deren fietsen. Ik heb zeven jaar ge leden mijn knieband gescheurd, twee jaar later mijn enkelband. Toen heb ik al eens getwijfeld, om dat er af en toe ook gewerkt moet worden." „Normaal gesproken zien ze me volgend seizoen natuurlijk elke thuiswedstrijd langs de lijn. Ik zal de kleedkamer missen, maar mijn besluit staat absoluut vast." woensdag 9 mei 2012 KRUININGEN In een inhaalwedstrijd in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal die er niet meer toe deed, versloeg Kruiningen gisteravond het lang niet complete MZVC met 6-0. Bij rust was het al 4-0, via Ewout Dek (2x) en Arno van de Berge (2x). Na rust scoorden Robin Krijger en Joh nny Eggebeen. De wedstrijd Axel-BW'63 in de derde klasse van het zondagvoet bal die zondag werd afgelast, ging gisteren opnieuw niet door. BW had andermaal een spelerstekort. VLISSINGEN Triatlon Zeeland gaat definitief door. Start en finish van het grote evenement zijn op 15 en 16 juni op de boulevard van Vlissingen. De tweede editie stond op losse schroeven omdat er onvoldoende sponsorgelden binnen waren. Dat probleem is echter voor een groot deel opgelost. Wel heeft de organisatie nog toe stemming van de gemeenten Vlis singen en Veere nodig om het par koers te mogen gebruiken. Meer in fo op www.triatlonzeeland.nl MANNHEIM Dressuuramazone Tessa Baai jens-van de Vrie lijkt een goede stap te hebben gezet op weg naar de Paralympics in Londen. De licha melijk gehandicapte inwoonster van Goes zorgde met haar paard Riana tijdens de eerste observatie wedstrijd in Mannheim voor hoge scores. Dinsdag was ze de beste Nederland se in haar klasse Grade III tijdens de kür op muziek. Ze haalde 7L5%- Maandag had ze in de kwalificaties met 68,44% de hoogste score van al le Nederlandse deelnemers. ANTWERPEN Voormalig motorcrosser Rinus van de Ven uit Vlissingen is in een kli niek in Antwerpen met succes geo pereerd aan de ernstige rugblessu re die hij op 13 november 2010 op liep tijdens een Indoorcross in Stut tgart (Duitsland). Belgische en Duitse artsen verwij derden in een vijf uur durende in greep een serie platen en schroe ven, die acht breuken in zijn rug moesten verhelpen. Van de Ven wacht nu een revalidatie van mini maal zes weken. MIDDELBURG De karters van Veersedam Auto hebben de elfde race in de hoofd klasse van het Zeeuws indoorkart- kampioenschap gewonnen. KCR mocht dankzij de snelste trainings- tijd vanaf pole starten, maar lang kon de ploeg de leiding niet vast houden. Loonbedrijf De Looff nam die over. Veersedam nam daarna dankzij Ruben Boutens de kop over en stond die niet meer af. Loonbedrijf De Looff werd tweede, Van Gilst/CDS derde, Snap On Ra cing vierde en KCR vijfde. Veerse Dam is leider in het klassement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33