Talenten strijden om 32 Veel en sterke spelers in duo-volleybaltoernooi Rabo en Vacansoleil in Ronde Zeeland Seaports Driebanders toch met slechts drie man in beker I GROOTSTE VOETBALFEEST HSSt VAN ZEELi woensdag 9 mei 2012 SAS VAN GENT - Met de inschrij ving van 48 teams is de tiende edi tie van het duo-volleybaltoernooi in Sas van Gent zaterdag opnieuw bij voorbaat een succes. Ronny Winne, die met Savok voor de or ganisatie tekent, is bovendien heel tevreden over de sterkte van het deelnemersveld. Winne vindt dat het toernooi een steeds grotere bekendheid krijgt. „Er zijn teams uit Breda en vooral uit België. Er doen spelers mee die in de zaalcompetitie in dve tweede divisie spelen. Zo vlak na de zaal competitie wordt, het duo-volley baltoernooi als een mooie verlen ging van het volleybalseizoen en een opstapje naar de strandvolley- baltoernooien gezien." Op het hoogste niveau zijn in alle catego rieën de winnende teams van vo rig jaar van de partij. Bij de man nen verdedigen de Belgen Wouter Eetesonne en Jelter Buzeyn hun ti tel. Het Belgisch gemengd koppel Silvy van Goethem en Christof Cerpentier behoort bij de gemeng de teams wederom tot de favorie ten. Heidi Baert en Kim de Booy sloten vorig jaar het evenement bij de vrouwen winnend af en zijn eveneens van de partij. Het toernooi, dat in de gemeente lijke sporthal van Sas van Gent wordt gespeeld, begint zaterdag om 13.00 uur. De prijsuitreiking is omstreeks 17.00 uur. MIDDELBURG - De organisatie van de Ronde van Zeeland Seaports heeft de eerste ploegen voor de wedstrijd van 9 juni vastgelegd. De klassieker is verzekerd van deel name van twee World Tour-ploe gen: Rabobank en Vacansoleil. Welke renners van Vacansoleil zul len rijden is nog niet bekend. Ra bo komt met onder meer Lars Boom, Theo Bos, Graeme Brown, Jetse Bol, Jos van Emden en Rick Flens. Verder probeert de organisa tie een wereldtopper van een ande re World Tour-ploeg te strikken. Ook de Zuid-Afrikaanse ploeg MTN Qhubeka doet mee. Kopman Reinardt Janse Van Rensburg heeft dit seizoen de meeste UCI-koersen gewonnen. AWARDS UITREIKUtB VOETBALAWARDS ALL INCLUSIVE: €25.- Welkornsicockiail Bijwonen uitreiking Zeeuwse Voetbal Awards Fe es'a vond po wersd by Ei Torofo.a. DJ. Band Lace Plus Onbeperkt drankjes en hapjes Entertainment Fabian Wilson rukt op in een duel van Hoek. foto Mark Neelemans door Jan Dagevos WWW.ZEEUWSEVOETBALA WAR OS. NL MIDDELBURG - Wie wordt het ta lent van het voetbalseizoen 2011-2012? Op die vraag komt vrij dag 1 juni een antwoord bij de uit reiking van de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA). Tijdens de bijeen komst in het Nationaal Voetbalmu seum in Middelburg wordt de prijs uitgereikt. Vorig jaar ging de titel naar Björn Quartel van Kloetinge. De verdedi ger zit dit jaar niet bij de genomi neerden. Hij was lange tijd ernstig geblesseerd en kwam dus nauwe lijks in actie. De strijd om de door Harrie Verkaik ontworpen Award gaat nu tussen Yves Nyemb (Goes), Mark Schuit (Kloetinge) en Fabian Wilson (Hoek). Zij zijn door de jury, die bestaat uit Jos van Belzen (stichting Zeeuws elftal) en journalisten van de Provinciale Zeeuwse Courant (PZC), voorgedragen. De Award wordt overhandigd door Jan Poortvliet, voormalig in ternational van Oranje en toekom stig trainer van FC Den Bosch. Voor het talent van het seizoen ko men spelers tot en met 23 jaar in aanmerking. De 21-jarige Yves Nyemb maakt een sterk seizoen door bij Goes. De aanvaller is vaak ongrijpbaar en heeft elf competitiedoelpunten achter zijn naam staan. Middenvelder Mark Schuit (20) heeft zich met name in de tweede competitiehelft sterk ontwikkeld. Hij groeide onder trainer Diederik Hiensch uit tot een vaste waarde. Schuit is inmiddels clubtopscorer met zeven treffers. Verdediger Fabian Wilson hoor de ook vorig seizoen tot de geno mineerden. Hij speelde toen nog voor Terneuzen. Tegenwoordig komt hij uit voor hoofdklasser MIDDELBURG - De driebanders van Frans Bevers uit Sluiskil zullen het fmaletoernooi om de landelijke be ker voor een groot deel met een man minder moeten spelen. 'Het sectiebestuur driebanden van de biljartbond trok gisteren de dispen satie die was verleend aan Berry Dallinga weer in. Daarmee is een rechtszaak van de baan waarmee door tegenstanders van de dispen satie werd gedreigd. Frans Bevers wilde Berry Dallinga na de eerste toernooidag inzetten omdat kopman Frédéric Caudron niet meer van de partij zou zijn. De Belg moet na de openingsdag aantreden in Frankrijk om met zijn Franse team te strijden om de landstitel. De sectie Driebanden gaf Berry Dallinga aanvankelijk toe stemming Caudron te vervangen, maar heeft dat dus herroepen. De sectie heeft geconcludeerd dat de protesten terecht zijn omdat de ab sentie van Caudron het gevolg is van keuzes die het team en de spe lers zelf gemaakt hebben. Voor het team van Frans Bevers be tekent het dat alleen op de eerste speeldag mét Frédéric Caudron wordt gespeeld en de overige wed strijden met drie spelers wordt aangetreden. Teamcaptain Jan Kikken is teleur gesteld: „We leggen ons erbij neer en spelen na de eerste dag met drie man. Het betekent een aderla ting maar de scherpte zal er alleen maar groter door zijn." Meerten Dallinga voorzitter van de Stichting Driebandenpromotie Zeeland spreekt van een droevige zaak: „Het is jammer voor de sport maar vooral voor de organi satie en het publiek. In deze kwes tie kon niemand meer winnen. Er zijn alleen verliezers." Ludwig Kalisvaart miste de kampioens- en tevens afscheidswedstrijd vanwege een gebroken sleutelbeen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32