'Vroeger stonden wij ook te stampvoeten' 241 zeeland Vlissingse reisgids voor fietsers en wandelaars Explosiemeters brandweer Veere woensdag 9 mei 2012 'Het is goed als mensen me op straat aanspreken, maar nog beter is het als ze me altijd weten te bereiken' 'Collega's van de surveillance vinden het altijd fijn om bij mij in de auto te zitten. Jij hebt de lijntjes, zeggen ze' Joanne Kodde Cindy Bijsterveld DE NIEUWE FIAT PUNTO TWINAIR NU MET GRATIS COOL&BLUE PAKKE FIAT PUNTO TIJDELIJK V.A. €10.990,- fUj. Prijs is incl, BTW, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Gè!donde^ibéelcjing:k3ii afwijken van de werkelijkheid. Delinan-: cfetlng lit dsvorm van njet-dpörlópènd krediet wordt u aangeboden door Fiat financial Solutions handelsnaam van FGAiCapital B1V (AFM' vergun'riiiigsnumTner 12013694) onder voorbehoud van kredietaccëptatie en toetsing BKR Ie Tiel. Max, kredlelbedrag'€ 6.500,-. Deze: i rmaneierlngsaclla Is geldig tol en met30 junl-20Ta;Prljs en uitvoering kunnen aan veranderlng oiiderhevlBzljnzonder vooralgaande opgave. 3 jaar garantie is opgebouwd uit 2 jaar fabrieksgarantie en 1 jaar. Extra Garantie. De compensatie van wegenbelasting per 2014is gebaseerd op de-wsgenbelastlngtaneven zoals bekend per 1 april 2012 én zal als korting worden verrekende® jaar geen wegenbelasting is niet geldig voor de Fiat Punto 1.2 benzinemotor. Vanatprgs 10.990,- is gebaseerd op de 1.2 Pop 3-deurs actieaanbieding Deze actie is geldig t/m 30 juni 2012. Vraag naar de voorwaarden. 'Bron: Jato Dynamics. Gebaseerd op de voiumegerelaieerde gemiddelde COj-ultstoot(g/km) van dè best verkochte Europese automerken In 2011. - - - - Let op! Geld lenen kost geld www.automondo.nl hebben we er vijf in beslag geno men. Bossenburgh is een lastige wijk, met die bloemkoolvorm, maar alle achterommetjes ken ik inmiddels als mijn broekzak. In de wijk is de laatste jaren veel geïnves teerd door de gemeente en l'Es- caut. Dat merk je. En dat merken de bewoners ook. Tijdens vergade ringen van het buurtcomité is de klaagzang een stuk verminderd. Als ik hoor dat er deurmatten op de agenda staan, dan denk ik: het gaat best goed." De wijkagenten zijn er bijna altijd bij, als zulke bijeenkomsten plaatsvin den. „We proberen zo zichtbaar mogelijk te zijn", legt Kodde uit. „Dat betekent echter niet dat we hele dagen door de straten fietsen. Dat is een heel ouderwets beeld van een wijkagent. Tegenwoordig ben je meer een buurtregisseur. Zo noemen ze dat ook in andere steden. Ik probeer elke dag in de wijk te zijn, maar dat lukt niet. Bo vendien is onze continue aanwe zigheid slechts schijnveiligheid. Het is goed als mensen me op straat aanspreken, maar nog beter is het als ze me altijd weten te be reiken. Ook als ik achter mijn bu reau zit. Sociale media helpen daar bij. Ik heb er zelfs een keer een fiet sendiefstal mee opgelost." Om de zoveel dagen draaien Kodde en Bijster veld nog mee in de sur veillance, waaruit ze zelf ook af komstig zijn. Collega's vinden het altijd fijn om bij hen in de auto te zitten, merkt Bijsterveld. „Jij hebt de lijntjes, zeggen ze. Ik denk dat elke agent die heeft, maar voor ons zijn ze korter geworden. Ik heb meer begrip gekregen voor ex terne partners, zeg maar de instan ties. In de noodhulp heb je er geen boodschap aan als Emergis geen tijd heeft, als je om één uur 's nachts bij een suïcidaal iemand staat. Vroeger stond ik dan ook wel eens te stampvoeten. Nu weet ik hoe het werkt en ben ik veel ge duldiger. Daardoor worden men sen gerichter geholpen." DOMBURG - De Veerse brandweer wil de huidige explosiemeters ver vangen. Het onderhoud van de uit 2006 stammende apparatuur wordt te kostbaar. Bovendien is een meter al uit bedrijf omdat die niet te repareren was. Daar is nu tijdelijk een vervangend apparaat voor ingezet. In samenwerking met de Stadsgewestelijke Brand weer heeft de gemeente Veere ge zocht naar een geschikte leveran cier. Het gaat om acht explosiege vaarmeters en een koolmonoxide- meter. De meetapparatuur be hoort tot de standaarduitrusting van een tankautospuit. Het Veerse college van burgmeester en wet houders heeft voor de aanschaf ruim zesduizend euro begroot. VLISSINGEN - Wie wandelend en/of fietsend Vlissingen wil ont dekken, heeft nu de beschikking over een nieuwe reisgids. Odyssee Reisgidsen heeft een gids uitge bracht over de stad, geschreven door Ellen De Vriend. Zij heeft zes tochten beschreven die de bezoeker door Vlissingen lei den. Volgens de uitgever is Vlissin gen veel meer dan een toeristen- of kustplaats. Die stad heeft vol gens Odyssee ook in het voor- en naseizoen heel wat te bieden. Er wordt gesteld dat Vlissingen een stad is met een interessante ge schiedenis, bijna driehonderd rijks monumenten, monumentale pleintjes, moderne architectuur, tientallen kunstwerken, musea en attracties voor alle leeftijden. Ook tref je in Vlissingen authentieke winkels, die je nergens anders hebt en die het stadshart zo bijzon der maken, aldus Odyssee. „Verder zijn er chique hotels met luxe ter- S rassen, maar ook bruine kroegjes en eetcafeetjes., En elke buurt heeft een eigen sfeer. Als je een maal écht met Vlissingen kennis hebt gemaakt, verandert het beeld wat je eerder van de stad had Voor altijd." Ellen De Vriend schreef eer der boeken als 'Scheepsbergers in actie op de Westerschelde' (1998) '£p en '100 jaar Scheldemond' (2008). Nu hun opleiding is afgerond en de vier wijkagenten echt zijn 'los gelaten' in Vlissingen, weten ze het zeker: dit is heel leuk werk. En nuttig ook. door Wendy van den Hurk Zoals laatst, die naaktlo per. Vroeger ging je daar met de surveillan ce naartoe, om hem van straat te halen en dan ontdekte je een dag later bij de koffiemachine dat collega's er ook al een paar keer geweest wa ren. De zaak werd niet opgelost, de man stokte in het systeem. Je plakte pleisters, maar de wond ge nas niet. Nu is hij via ons begeleid gaan wonen." Zomaar een voorbeeldje van wijka gent Cindy Bijsterveld, die de wa- terwijken, Paauwenburg en Bos senburgh in Vlissingen onder haar hoede heeft. „Als wijkagent zit je veel dichter op de bewoners en de instanties. Je helpt de juiste lijntjes leggen. Dat ontlast niet alleen 'blauw', zoals wij de surveillance noemen, maar vooral de bewoners zijn ermee geholpen. Je zit er veel dichter op. Zo dicht, dat mensen ons bij de voornaam aanspreken. Of voorgegaan door 'Euj!', zoals jongeren dat wel eens doen. Geeft allemaal niet. We houden het graag laagdrempelig." Dat heeft namelijk ook zo zijn effecten, heeft Joanne Kodde, die werkt in het Middengebied, inmiddels ge merkt. „Enkele bewoners wisten wie had ingebroken in woningen aan de Schuitvaartgracht, en tegen mij wilden ze dat wel vertellen. Uit de verklaringen kon ik ook af leiden wie de branden hadden ge sticht. En zo heb ik ook een grote rol in de zaak van de overval op Hotel Piccard kunnen spelen. Men sen vertrouwen je, omdat ze je kennen. Dat gaat soms zo ver dat een paniekerig echtpaar, waar de noodhulp op af was gestuurd, mijn naam maar bleef roepen. Of Wijkagenten Joanne Kodde (links) en Cindy Bijsterveld hebben allebei het idee dat het in 'hun' wijken door hun aanwezigheid en hulp een stuk rustiger is geworden dan voorheen. foto Lex de Meester een vrouw die alleen aangifte bij mij wilde doen, en bij niemand an ders. Eigenlijk is dat niet de bedoe ling, maar vooruit." Andersom kent Kodde de mensen in het Middengebied inmiddels zo goed, dat toen ze op het bureau fo to's van een vechtpartij in Goes zag, ze gelijk de 'rotgastjes' uit haar wijk herkende. „Ik ken ze alle maal. Ik weet hoe ze heten, waar ze wonen, alles. Ik weet ook dat ze niet allemaal rottig zijn. Dat het soms echt maar spelen is. Dat pro beer ik bewoners ook duidelijk te maken. Dat als die jongens elkaar een hand geven, dat dat dan niet direct betekent dat ze aan het dea len zijn. Alles wat ze doen, moet je beoordelen bij daglicht." Beide agenten hebben het idee dat het in hun wijken een stuk rusti ger is dan voorheen. Bijsterveld: „Waar we in Bossenburgh nu veel meldingen over krijgen, zijn pitbi- kes. Daar hebben bewoners last van. En omdat ze verboden zijn, 'Die rotgastjes, ik ken ze intussen allemaal. Maar ik weet ook dat ze niet allemaal rottig zijn.' Gem. brandstofverbruik: 4,2 1/100 km (1 op 23,8). CO,,: 98 g/km. Fia De laagste gemiddelde G( 3 n'Europa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24