economie 113 prominent SPECIALE OPRUIMING KPN: bod América Móvil niet voldoende UWV zet extra krachten Philips zet Empire State in voor opvang ww'ers in ledverlichting ik Eenmalige aanbiedingen wegens wisseling collectie! Bezoek een winkel bij u in de buurt Bon voor een gratis brochure 595.- 495. 990.- - J DEN HAAG - KPN is niet tevreden over het bod dat het Mexicaanse te- lecombedrijf América Móvil heeft uitgebracht op bijna een kwart van de uitstaande aandelen. KPN noemt het bod van 8 euro per aan deel een 'substantiële onderwaar dering' van het bedrijf Als het bod van América Móvil slaagt, dan neemt haar belang in KPN toe van 4,8 procent tot 28 procent. In reactie op het bod schoot de koers van het aandeel KPN op de Amsterdamse beurs dinsdag fors omhoog. De slotkoers was 7,58 eu ro, 17 procent hoger dan de slot koers van maandag. KPN zei dins dag het ongevraagde bod 'zorgvul dig te zullen bestuderen'. Het be drijf zal bij de Mexicanen een na dere toelichting vragen. Tegelijker tijd zegt KPN 'alle strategische op ties' te onderzoeken. América Móvil, dat eigendom is van de miljardair Carlos Slim, zoekt expansie in Europa, nu het marktaandeel in eigen land en Noord-Amerika zo groot is dat ver dere groei moeilijk wordt. De Mexicanen waren verplicht hun bod openbaar te maken, omdat het nagestreefde belang uitkomt boven de publicatiegrens van .5 procent. Volgens de Nederlandse beursre gels is het bedrijf verplicht een bod op alle aandelen te doen bij een belang dat boven 30 procent uitkomt. Vooralsnog wil América Móvil zich opwerpen als 'strategi sche aandeelhouder' van KPN. Dat heeft financieel directeur Carlos Garcia Moreno dinsdag verklaard tegenover het Financieele Dag blad. Telecom-analist Jeffrey Vonk van ING sluit niet uit dat een overna me later alsnog de bedoeling is, ook al heeft América Móvil aange ven te mikken op een belang dat onder de overnamegrens blijft. zie onze website :economie Audiofragment: 'Eigenaar Carlos Slim rijkste man ter wereld' Aardappelen (Droog uit de schuur, 40 mm opw): Frites geschikt: 3,75 - 5,50 (prijshoudend); Export: 3,25 - 4,25 (flauw), Zaaiuien (Droog uit de schuur): 30%: 0,25 - 0,50; 60%: 0,25 - 0,50. Granen, zaden en peulvruchten Tarwe, Maal: 207,50; Tarwe, Voer: 205,00. Blauw maanzaad, kapucijners, karwijzaad en brouwgerst: geen handel. Voergèrst: 197,50 Prijzen per 1000 kg excl BTW uit opslag collecterende handel Nieuwe oogst (per ton) Weide/dijkhooi: 145,00 - 150,00; En gels raaigras hooi: 125,00 - 145,00; Tar- westro, kleine balen, droog uit de schuur: 150,00 - 160,00; Tarwestro, grote balen, droog uit de schuur: 125,00 - 140,00; Gerstestro, grote ba len, droog uit de schuur: 100,00 - 120,00. Noteringen worden ook gepubliceerd op de website van ZLTO www.ZLTO.nl woensdag 9 mei 2012 DEN HAAG - Het UWV zet de ko mende twaalf maanden tussen de 700 en 750 extra arbeidskrachten in om de toenemende stroom werklozen op te vangen. Een deel van hen is nodig ter begeleiding van cliënten die problemen heb ben met de digitale dienstverle ning en meer persoonlijk contact willen. Voor deze extra werkkrachten, die tot halverwege volgend jaar nodig zijn, is vijftig miljoen euro toege zegd door minister Kamp (Sociale Zaken). Het tijdelijk personeel wordt zo veel mogelijk gerekru teerd uit UWV'ers die als gevolg van grote bezuinigingen hun baan zijn kwijt geraakt of momenteel boventallig zijn. Dit en volgend jaar verdwijnen er onder druk van politiek Den Haag in totaal 2400 banen bij het UWV. Het UWV organiseert op zijn Werkpleinen binnenkort extra in loopmiddagen, waar werkzoeken den zonder afspraak terecht kun nen voor hulp bij de digitale dien sten van het UWV. Het bedrijf, dat een aantal regelingen in de so ciale zekerheid uitvoert, probeert grote bezuinigingen op te vangen door zo veel mogelijk van de dienstverlening te digitaliseren. Een deel van de cliënten heeft daar echter moeite mee. Met het oog hierop wordt in call- centers van het UWV meer capaci teit vrijgemaakt om klanten digi taal wegwijs te maken. Werklozen moeten op internet een 'digitale werkmap' bijhouden, waarin ze aangeven wat ze ondernemen om weer aan het werk te komen. Ook wordt hen via de website www.werk.nl een op hen toegesne den vacatureoverzicht voorgescho teld, maar deze site blijkt niet goed te functioneren. De proble men met deze website zullen naar verwachting pas in het najaar voor bij zijn, denkt het UWV. EINDHOVEN - Philips werpt een nieuw licht op het Empire State Building: het elektronicabedrijf gaat de wolkenkrabber in New York met ledverlichting aankle den. Het bedrijf liet gisteren weten dat het om een innovatief systeem gaat dat speciaal voor het gebouw is ontwikkeld. „Kenners hebben lang gezegd, dat je dit nooit met leds zou kunnen ma ken, maar we gaan het nu wel doen", zegt Jeff Campbell, direc teur architecturale verlichting van Philips Color Kinetics. Met het huidige tienkleurensys- teem, dat met de hand wordt be diend, duurt het 7,5 uur om de ver lichting te veranderen. De lichten van Philips worden digitaal aange stuurd, zodat veranderingen direct te zien zijn en lichtshows 'onbe perkte' mogelijkheden hebben. Hierbij kan worden gekozen uit een 'dynamisch palet' van zestien miljoen kleuren. Het ontwerp is af- Het Empire State Building gestemd op de architectuur. „Nu zijn ze nog bijzonder, maar er komt een dag waarop ze niet meer als heel speciaal ervaren zullen worden", zegt Campbell. „Ledver lichting op zulke grote gebouwen zal gewoon worden." Het Empire State Building is met 381 meter de op een na hoogste wolkenkrabber in Manhattan. Alkmaar Rijnstraat 117 Almere Markerkant 10-132C Amstelveen Handweg 133 Amersfoort Nijverheidsweg 53a Arnjiem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Breda Grenssteen 15 Cruquius Spaarneweg 26 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Doetinchem Havenstraat 150 Emmen Nljbracht47 Goes Albert Plesmanweg ie Gorinchem GSEDSpijksedijk 24b Heerlen In de Cramer 21 Vooricdere.bczofiker ligt er.er Hengelo Ê&MÜVosboervyeg 16 Hoogeveen Groenewegenstraat4 Hoogezand Hazenleger 7 Houten Duwboot 22d Katwijk Lageweg 35e Leeuwarden Willemskade 22 Naarden Energiestraat 14a Nunspeetlaan 24 Purmerend Netwerk 1 Ridderkerk Noordenweg 6 Roden tauaiagWesteresch 8 Roermond EPPncïa Burghoffweg 11 Roosendaal fcüiüiS Oostplein 17a SpIJkenisse Lucebertstraat 38 Uden Industrielaan 17c Veenendaal Groeneveldselaan 19 VenloNijmeegsewegi2 Vroomshoop Afrikalaan ic Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinkveen Mercuriusweg 15 Wateringen 's Gravenzandsevveg 28 Weert Roermondseweg 58b Wijchen Edisonstraat 1 Wolvega Industrieweg 10c Zaandam Westzijde 172a Zutphen Gerritsenweg 8 Zwolle Stadionplein 6 (gevestigd in FC Zwolle stadion) Gratis brochure? JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Dhr [^J Mevr Bel nu en vraagde gratis brochure aan om onze collectie te bekijken. 0341 - 26 06 76 Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, Antw. nr. 707,8070 WB Nunspeet Specialist In lekker zitten Gratis brochure? 0341 - 26 06 76 www.prominent.nu van 8®5> van 639 van £90. van 1290.- Deze week is het extra aantrekkelijk om uw eigen fauteuil te bestellen. Prominent introduceert vele nieuwe modellen fauteuils en banken en daarom moeten we ruimte maken in onze showrooms. U krijgt nu tot 50% korting op talloze showroommodellen!* Ruilt u liever uw oude zitmeubel in, dan krijgt u maar liefst 250.- retour voor uw oude stoel of 500.- voor uw oude bank!* Kom deze week langs bij een showroom in de buurt voor een gratis vrijblijvend advies óf bel 0341 -^6 06 76 voor een demonstratie bij u thuis! De 50% kortingsactie is alleen geldig op bepaalde showroommodellen, Niet geldig i,c.m. andereacties. Aanbiedingen zijn geldig zolang rJe voorraad strekt. De voorraad wisselt per filiaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13