Uitlevering Joran naar VS lijkt zeker 9 Aanslag op nucleaire topman 5.- korting per levensjaar! 1 m Bezoek een winkel bij u in de buurt B Bon voor een gratis brochure li Timosjenko vandaag naar ziekenhuis Nepbom in Olympisch dorp r Thuis vrijblijvend proefzitten? Bel 0341 - 26 06 jb 'Precies de goede stoel.' dinsdag 8 mei 2012 IHHiMiBliaWKM door onze correspondent Jan-Albert Hootsen De kans is groot dat Jo ran van der Sloot ook in de VS terecht moet staan, dit keer wegens afpersing. Een uitleveringsverzoek is door Pe ru in beginsel al goedgekeurd. Veel Peruanen vinden nog steeds dat 28 jaar cel veel te laag is voor Jo ran van der Sloot, die in januari werd veroordeeld voor de moord op Stephany Flores. Ze zouden wel eens op hun wenken bediend kunnen worden, want de zaak-Van der Sloot lijkt opnieuw een vervolg te krijgen. Vandaag vindt in de Piedras Gordas gevan genis in Lima de hoorzitting plaats over een eventuele uitlevering van de 24-jarige Nederlander aan de Verenigde Staten. Van der Sloot werd in 2010 aange klaagd door een rechtbank in Ala bama, omdat hij de familie van Na- talee Holloway zou hebben afge perst. Hij zou de ouders van het meisje voor 250.000 dollar hebben aangeboden de waarheid achter haar verdwijning in 2005 uit de doeken te doen. Hij zou daarvan 25.000 dollar hebben ontvangen, waarmee hij in de zomer van 2010 naar Lima reisde om mee te doen aan een pokertoernooi. Het was tij dens dat verblijf dat hij Stephany Flores om het leven bracht. De Amerikaanse autoriteiten heb ben er nooit een geheim van ge maakt dat ze Van der Sloot op ei gen bodem willen berechten. Vol gens advocaat José Luis Jiménez, die de Nederlander tijdens zijn proces bijstond, is de kans groot dat het tot uitlevering komt. „Er ligt in eerste instantie een ak koord, al moet er nog wel over en kele elementen van het verzoek worden onderhandeld", zegt Jimé nez, „maar ik acht het waarschijn lijk dat de uitlevering er komt." Voor het zover is, volgt er nog wel een ingewikkeld proces. Van der Joran van der Sloot Sloot gaat in beroep tegen zijn cel straf, en die procedure moet eerst afgehandeld worden. Het Peruaan se Hooggerechtshof geeft daar waarschijnlijk nog deze maand uit sluitsel over. Pas daarna kan er op het Amerikaanse verzoek worden ingegaan; eerst door het Hoogge rechtshof en een aantal commis sies, waarna de eindbeslissing bij de Peruaanse ministerraad ligt. Mocht de geboren Arnhemmer uit geleverd worden, dan zal hij tijde lijk naar de VS afreizen voor de rechtszaak in Alabama, die enkele maanden kan duren. Daarna moet hij eerst weer terug naar Peru om daar zijn straf uit te zitten, voor hij in de VS opnieuw achter de tralies belandt. Als hij ook in het afper singsproces wordt veroordeeld, kan hij maximaal 25 jaar krijgen. In het meest extreme geval zou Van der Sloot dus pas hoogbejaard weer op vrije voeten kunnen ko men. Zelfs dan hoeven zijn proble men nog niet voorbij te zijn. Het onderzoek naar de verdwij ning van Natalee Holloway mag dan stil liggen, Van der Sloot is ook in die zaak nog steeds de hoofdverdachte. Geldig bij aanschaf van een fauteuil of bank op rnaat. Niet geldig i.cm. de twist® collectie of andere acties. Open: ma, Um </i. 10-18 uur ia. van 10-17 uur Alle filialen ïijn 's avonds op afspraak geopend Klant contact center Is 34 uur per dag, 6 dagen per week telefonisch bereikbaar Hengelo Wf Vosboerweg 16 Uden Industrielaan 17c HoogeveenGroenewegenstraat4 Hoogezand Hazenleger7 Houten Duwboot zzd Katwijk Lageweg 35e I Leeuwarden Wlllemskade 22 Naarden CnergiestraaL 14a Nunspeet Laan 24 Purmerend Netwerk 1 Ridderkerk Noordenweg.fi" RodenQSniBWesteresch 8 Roermond kü'l'H'f* Burghoffweg 11 Alkmaar Rijnstraat 117 Almere Markerkant 10-1320 Amstelveen Handweg 133 Amersfoort Nijverheidsweg 53a Arnhem Rlngoven 16 Best Eindhovenseweg'30 Breda Grenssteen 15 Cruquius Spaarneweg 26 Capelle a/d Ussel Hoofdweg 4 Doetinchem Havenstraat 150 EmmenNijbracht47 Goes Albert Plesmanweg ie Gorinchem OSJES Spijksedijk 24b Heerlen In de Cramer 21 Spljkenis Vow iedere tïezoeker ligt er. lucebertstraat 38 leuke at teniieWaarl Maandag gesloten Veenendaal Groeneveldselaan 19 Venlo Nijmeegseweg 12 Vroomshoop Afrikalaan ie Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 WaddinxveenMercuriuswegij Wateringen 's Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Wijchen Edlsonstraati Wolvega Industrieweg 10c - Zaandam Westzijde 172a Zutphen Gerritsenweg 8 Zwolle Stadionplein 6 (gevestigd in FC Zwolle stadion) Bel nu en vraag de gratis brochure aan om onze collectie te bekijken. 0341 - 26 06 76 JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam Dhr Q] Mevr Q Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail I wki9_ P2_ Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, Antw nr 707,8070 WB Nunspeet MILAAN - In de Italiaanse stad Ge nua is gisteren de topman van een nucleair bedrijf door onbekende schutters neergeschoten. Roberto Adinolfi, hoofd van Ansaldo Nu- cleare, werd geraakt in zijn been en ligt in het ziekenhuis, méldde de politie. De verwondingen van Adinolfi zouden niet levensbedrei gend zijn. Twëe daders schoten vanaf een scooter drie kogels op de 59-jarige man af toen hij zijn huis verliet, meldde een bron die betrokken is bij het onderzoek. In Italiaanse me dia wordt gesuggereerd dat de da ders anarchisten zijn die tegen kernenergie zijn. De anarchis tische beweging telt vele militan ten in de grootste havenstad van Italië. Italiaanse politici hebben de aan slag scherp veroordeeld. Een van hen zei dat die herinneringen op roept aan het verleden. Het door de knieën schieten was een tactiek die de linksradicale Rode Brigades in de jaren '70 en '80 gebruikten. Adinolfi staat sinds 2007 aan het hoofd van Ansaldo Nucleare, een onderdeel van het staatsbedrijf Fin- meccanica dat gespecialiseerd is in kernenergie en onder meer kern centrales in China, de Tsjechische Republiek en Roemenië heeft ont worpen. DEN HAAG - De Oekraïense oud-premier en oppositieleidster Joelia Timosjenko zal vandaag van uit de gevangenis naar een zieken huis bij Charkov worden gebracht voor een medische behandeling. Dat bevestigde de Oekraïense am bassadeur in Nederland, Olexan- der Horin, gisteren. Timosjenko zal in het ziekenhuis worden geholpen aan haar rug klachten. Duitse artsen zullen de behandeling uitvoeren, volgens Horin. Dit gebeurt met volledige instemming van Timosjenko, die een gevangenisstraf van zeven jaar uitzit voor machtsmisbruik. Er loopt nog een tweede rechtszaak tegen haar wegens belastingontdui- king. Timosjenko, die beweert in de ge vangenis te zijn mishandeld, is op 20 april in hongerstaking gegaan. LONDEN - De organisatoren van de Olympische Spelen in Londen doen onderzoek naar berichten dat een medewerker een trommeltje met batterijen, een telefoon en mo- delklei het olympisch dorp binnen heeft weten te smokkelen. Dat heeft het organiserend comité gis teren bekendgemaakt. Dagblad The Sun schreef dat de medewerker 'grondig gefouilleerd' werd toen hij het dorp 's ochtends binnen ging. Nadien kon hij het echter on gehinderd verlaten en binnengaan. Gratis brochure? 0341 - 26 06 76 www.prominent.nu Hebt u geen vervoer? Kijk en vergelijk gewoon thuis! Bel 0341 - *6 06 76. Onze adviseur komt langs met een aantal fauteuils en geeft meteen maatwerkadvies. Elke demonstratie is gratis én vrijblijvend. In vier eenvoudig stappen. Bel direct De adviseur Kies-op uw De bestelde 0341-2606761 komt met 4 gemak de fauteuil wordt en maak een j modellen bij j fauteuil die bijzeersne afspraak u thuis u past t gelever 'Lekker hoor zo'n nieuwe Prominent stoel! Ik kan nu heerlijk relaxen, op mijn oude stoel zat ik namelijk niet goed meer. Ik ben keurig geholpen door de vrouwelijke verkoper, ze heeft mij precies de goede stoel geadviseerd.' Het is niet altijd makkelijk om na het zitten uit uw stoel te komen, het opstaan is een flinke belasting voor spieren en gewrichten. In onze speciale sta-op fauteuils komt u volledig tot rust. U bent misschien allang van plan om een nieuwe fauteuil te kopen. Prominent helpt u deze week om de knoop door te hakken. Tijdelijk is uw leeftijd goed voor honderden euro's voordeel! Voor elk levensjaar ontvangt u 5.- kassakorting.' Kom deze week langs in de showroom óf bel 0341 - 26 06 76 voor een vrijblijvende afspraak bij u thuis. Klom of girooi? Alhjd êéft'favtbyji; op wasf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9