Stem en maak kans op een vakantie aan zee' Ouders Mil y steunen OM innenland 17 Speciale app voor herkennen van verschillende soorten huidkanker Proces begint met horen getuigen-deskundigen Geen sterftepiek in meisjesinternaat Sint Anna Kijk op www.agrarischondernemer.nl voor de genomineerden, hun bedrijf en motivatie. Stemmen kan tot en met 19 mei a.s. BOERDERIJ groenten&frnit jjH abn-amro FLYNTH farmers dinsdag 8 mei 2012 Voor het gerechtshof in Den Haag dient vandaag het hoger beroep in de zaak-Mil- ly Boele. Politieman Sander V. werd in 2010 veroordeeld tot achttien jaar cel en tbs. door Gerard den Elt DEN HAAG - Tineke en Fred Boele, ouders van de twee jaar geleden vermoorde Dordtse scholiere Mil- ly (12), steunen het Openbaar Mi nisterie in de strijd voor een hoge re straf tegen politieman Sander V. Het gerechtshof in Den Haag be handelt vandaag en volgende week het hoger beroep in de zaak tegen de voormalige politieman, die heeft bekend op 10 maart 2010 zijn buurmeisje Milly om het le ven te hebben gebracht en te heb ben begraven in zijn achtertuin. De ouders van Milly zullen, net als in 2010, alle procesdagen aanwezig zijn, zegt hun advocaat, Frank van Ardenne. De zaak rond de vermis te Milly deed veel stof opwaaien. Bekend was dat ze rond etenstijd haar moeder aan de telefoon had en zei dat ze de deur even open zou doen voor een buurman, die met de kat op de arm aanbelde. Sindsdien was ze spoorloos. Na uit gebreide zoekacties bleek enkele dagen later dat zij door haar buur man was misbruikt, gewurgd en in zijn tuin begraven. V. werd in het najaar van 2010 na een eis van 25 jaar cel en tbs ver oordeeld tot 18 jaar cel en tbs. Zowel het OM als de verdachte is tegen die veroordeling in beroep gegaan. Blijkens het vonnis kreeg de voor malige agent van het korps Rotter dam-Rijnmond een lagere straf omdat hij door cannabisgebruik verminderd toerekeningsvatbaar zou zijn. Ook oordeelde de recht bank dat verkrachting niet kon worden bewezen. V. werd wel veroordeeld voor vrij heidsberoving, ontucht, moord en het verbergen van het lichaam. Het OM zoekt nu een hogere straf, de verdediging een lagere. Het proces in hoger beroep begint vandaag met het horen van getui gen-deskundigen over de geestes gesteldheid van de agent tijdens zijn daad. door Mayke Calis DEN HAAG - Mensen die een ver dacht plekje zien of voelen op hun huid, kunnen sinds kort met be hulp van een gratis app op hun smartphone bekijken of het huid kanker is of niet. Voorzitter Nelle- ke Gruis van Stichting Melanoom legt uit hoe dat werkt. Zijn mensen die deze app raadplegen voortaan hun eigen dokter? „Mensen maken een foto van het plekje op de huid en vergelijken die met foto's die in de applicatie staan. Als ze de vorm en structuur van de vlek herkennen, kunnen ze op de foto klikken en er informa tie over lezen. Iedereen moet zelf nagaan of het alarmerend is of niet. Kunnen mensen wel beoordelen of een vlekje alarmerend is? „Dat blijft natuurlijk moeilijk, maar we hopen dat mensen zich bewuster worden van hun huid. Veel mensen weten niet eens hoe veel moedervlekken zij op hun rug hebben. Grote moedervlekken moet je in de gaten houden. Het kan gevaarlijk zijn als ze groter of asymmetrisch worden, van kleur veranderen, bloeden of jeuken. Ook wondjes die langer dan drie maanden blijven en steeds open gaan, kunnen gevaarlijk zijn." Zijn alle vormen van huidkanker even goed te genezen? „Hoe sneller je erbij bent en hoe dunner de vlek is, des te beter de behandelkans. Melanoom is de meest ernstige vorm, omdat de kans op uitzaaiing zo groot is. Een melanoom kan over het hele lichaam verschijnen terwijl andere soorten vaak op lichaamsdelen ko men die veel worden blootgesteld aan de zon." Hoeveel mensen krijgen jaarlijks huidkanker? „Eén op de zes men sen krijgt er in zijn leven mee te maken. Ook steeds meer mensen onder de veertig. Dat is de groep die als kind op vakantie is meege nomen naar verre zonnige oorden en daar flink is verbrand." Zijn artsen bang voor een toeloop van extra patiënten? „We hebben al le beroepsgroepen erbij betrokken. Artsen hebben liever dat iemand een keer te veel komt dan een keer te weinig." De app Huidmonitor voor smartphones is gratis te downloaden in de App Sto re (iPhone) en Google Play Store (An droid) of via www.huidmonitor.nl heel - Bij het katholieke meisjesin ternaat St. Anna in het Limburgse dorpje Heel was in de jaren vijftig van de vorige eeuw geen sprake van een sterftepiek. Dat blijkt uit een maandag gepubli ceerd intern onderzoek door de Koraalgroep, waaronder St. Anna nu valt. Van 1952 tot en met 1954 overle den veertig zwaar gehandicapte meisjes tot achttien jaar. Ze stier ven allen een natuurlijke dood. De meesten voor hun tiende verjaar dag, wat in die tijd de levensver wachting was van kinderen met die handicap. De Koraalgroep on derzocht de sterftecijfers naar aan leiding van de beroering die ont stond rond vermeende hoge .sterf tecijfers in het naburige jongensin ternaat St. Joseph in de jaren vijf tig- Het Openbaar Ministerie begon een onderzoek naar het overlijden van 34 cliënten in de leeftijd van 12 tot 18 jaar bij St. Joseph. Het OM zag geen aanleiding om een soortgelijk onderzoek te doen bij St. Anna. Tomatenteler Jos Looije Maasdijk Good Farming Welfare varkenshouders Twan en Ludo Poets Meerlo Bloembollenteler jos Borst obdam Potplantenbedrijf Ammerlaan The Green Innovator Pijnacker Knolselderijteler Luc Berden Venlo 1 week verblijf in Résidence Koningshof te Schoorl t.w.v. 800,-. Prijs beschikbaar gesteld door www.Topparken.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7