weekendcompany® €74,' Excuses en vergoeding geëist voor bloedbad Boeken vakantiehuis op internet riskanter Mjoenenverlies steden bij doemscenario's Thieme: boegbeeld PvdD Singlereizen CURACAO Voumdi£.8 meiaoia 4 dagen in 4* hotel Sauerland! 85 www.weekendcompany.nl 9 Artsen berispt om brandwonden baby 'Fietsen via lift op daken parkeren' KRAS dinsdag 8 mei 2012 vernachtingen 9 dagen vanaf 1239 Ook als 16-daagse reis te boeken. i Pa^om boek je bijKRAS. wr een boottocht, f oen eigen hpersênnnkJm cent exfra hotels in Willemstad Jtoeslag 7 ontbijt, 2 X luneb en $trand k' lokale Nederlandss™ L diner de allerbeste prijs kwMn rdislèidl'«f keuze uit een sZi^ VerhoudhS tijden en speciale rV°°r alle leef" 40-55 jaar 2e" voor 30-45 en Zie www.kras.nl/singlereizen-curacao van €44^50 Korting 33% Design Hotel Sauerland Bac/ Fredeburg 162 beschikbaar! OP=OP 10 20 30 40 60 60 70 30 I II I I I I I Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.r ma/vr 09.00 - 21.00 uur za 10.00 uur -16.00 u •'Prijs o.b.v. 2-persoonsbezelting en excl, resetveringskosten 12,50 per boeking. Kijk voorde volledige voorwaarden op de website. Let op! Alleen op 8 mei tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. Prijzeh zijn p.p., tenzij anders vernield. Prijzen zijn exclusief reserveringskpslen en jSÉpmumitenfonds Zon, zee, strand en vele gratis activiteiten! DEN HAAG - Tien nabestaanden stel len de Nederlandse Staat aanspra kelijk voor de moord op hun echt genoten en vaders in 1947 op het Indonesische eiland Zuid-Sula- wesi. De slachtoffers vragen finan ciële compensatie, maar willen 'bo venal excuses voor en erkenning van het leed'. Advocaat Liesbeth Zegveld heeft minister Uri Rosenthal van Buiten landse Zaken daarvan per brief op de hoogte gesteld, liet ze gisteren weten. „De stichting die de belan gen van de slachtoffers op Zuid-Su- lawesi behartigt, wil met de Staat een oplossing vinden voor alle mis drijven die daar zijn begaan", al dus Zegveld. Kapitein Raymond Westerling kreeg indertijd de opdracht op Zuid-Sulawesi het Nederlandse .ge zag te herstellen. Daarbij zouden Nederlandse militairen op grote schaal executies hebben uitge voerd. Volgens Zegveld stelde een speciale commissie in 1954 vast dat Nederlandse militairen misdrij ven begingen op Zuid-Sulawesi. Er zijn nooit militairen vervolgd voor de bloedbaden. „De Nederlandse Staat heeft nooit excuses aangebo den of compensatie betaald aan de nabestaanden", aldus Zegveld. Het Openbaar Ministerie liet half april weten geen strafrechtelijk on derzoek in te stellen naar de ver meende misdrijven, omdat die al in de jaren '70 zijn verjaard. Advocaat Zegveld boekte in een soortgelijke zaak succes. Negen na bestaanden van het bloedbad in Rawagedeh in Indonesië in 1947 kregen een schadevergoeding van 20.000 euro per persoon. Ook bood de Nederlandse Staat bijna 65 jaar na dato excuses aan. Het ministerie van Buitenlandse Zaken gaat vooralsnog niet inhou delijk op de zaak in. De brief van Zegveld is ontvangen en deze wordt zorgvuldig bestudeerd, al dus een woordvoerder. APELDOORN - Het mag er op de fo to dan mooi uitzien, via internet een vakantiehuis huren is risir covol. Bij de Fraudehelpdesk (FHD) komen steeds meer klach ten binnen van mensen die op de ze manier zijn opgelicht. De Fraudehelpdesk is in 2011 opge richt met subsidie van het ministe rie van Veiligheid en Justitie en re gistreerde sindsdien 130 meldin gen van mensen die voor niets af reisden, meldt André Vermeulen, woordvoerder van de Fraudehelp desk, gisteren. De eerste vier maan den van dit jaar kwamen er bijna net zoveel klachten (55) over bin nen als in heel 2011 (75). De Fraudehelpdesk vermoedt dat de binnenkomende meldingen maar het topje van de ijsberg zijn. Het meldpunt bestaat nog maar een jaar en is nog niet -op grote schaal bekend. De gemiddelde schade ligt rond de 2500 euro per geval. Bij het meld punt zijn ook hogere uitschieters bekend, bijvoorbeeld van iemand die er zo'n 18.000 euro bij in schoot. „Ik roep niet; boek niet via internet. Maar als je per se iets wilt boeken via internet, verifieer dan in ieder geval of de organisatie en de woning wel bestaan, bonafi de zijn en onder de garantieregelin gen vallen", aldus Vermeulen. „Wees op je hoede. Die huizen be staan wel, maar ze zijn gewoon van iemand anders." Achter de oplichting zitten vol gens de Fraudehelpdesk waar schijnlijk internationale bendes. Deze vorm van oplichting heeft de aandacht, maar, vermoedt Vermeu len, „het is net als met skimmen. Zodra er wat is gevonden om het tegen te houden, hebben deze jon gens alweer wat nieuws bedacht." AMSTERDAM - Amsterdam, Rotter dam, Den Haag en Eindhoven heb ben als eerste gemeenten in Neder land de effecten van een aantal doemscenario's op hun eigen huis houdboekjes en die van hun bur gers laten doorrekenen. Onderzoeksbureau SEO Econo misch Onderzoek presenteerde maandag de resultaten van de eer ste gemeentelijke stresstests. Be langrijkste conclusie uit de stress tests is volgens SEO-directeur Jules Theeuwes dat gevolgen van verschillende crisissituaties per ge meente zeer uiteenlopen. „Amster dam is erg gevoelig voor een vast goedcrisis, Rotterdam voor een so- ciaaleconomische crisis." Door de samenstelling van de be roepsbevolking zijn de financiële gevolgen van mogelijke crisissitua ties in de Maasstad het heftigst. In het SEO-model verliest de gemeen te in vijfjaar tijd 90,5 miljoen euro in het geval van een financiële cri sis. Amsterdam moet 82,5 miljoen bezuinigen om in het geval van een financiële crisis de begroting sluitend te krijgen. In Den Haag en Eindhoven blijft het verlies be perkt tot respectievelijk 32,5 en 3,5 miljoen euro. Mocht zich een sociaaleconomi- sche crisis voordoen, met bijbeho rende toename van werkloosheid, dan gaat Rotterdam er in 5 jaar tijd 252,2 miljoen euro op achter uit. In de hoofdstad levert dat een extra kostenpost van 230,1 miljoen euro op. Den Haag en Eindhoven leveren in zo'n scenario 150,3 en 45,6 miljoen euro in. E.en vastgoedcrisis en rijksbezuini gingen hakken er in Amsterdam behoorlijk in. Het instorten van de huizenmarkt en vastgoedprojecten kost dë hoofdstad 413,3 miljoen eu ro. Door extra rijksbezuinigingen kan dat oplopen tot 429,5 miljoen. I debatten worden nog gevoerd. De twee overblijvende kandidaten de- batteren dan nog twee keer. BREDA Het medisch tuchtcollege heeft drie specialisten van het Amphia Ziekenhuis in Breda een waarschu wing gegeven omdat ze een zes we ken oude baby in mei 2010 niet koelden toen bleek dat het jongetje tijdens een operatie ernstig ver brandde door een verkeerd aange sloten warmtematras. Het kind wordt daar nu nog voor behandeld. AMSTERDAM Amsterdam gaat een nieuw wapen testen in de strijd tegen overlast van geparkeerde fietsen in de stad: automatische fietsenstallingen op daken. Het ingenieursbureau van de gemeente onderzoekt dit sys teem. De fietser meldt zich met zijn OV-chipkaart bij een glazen lift. De fiets wordt automatisch naar het dak gebracht en opgehangen. DEN HAAG - Het partijbestuur van de Partij voor de Dieren wil Ma rianne Thieme weer als lijsttrekker bij de komende Tweede Kamerver kiezingen. De voordracht is giste ren bekendgemaakt. Tijdens een partijcongres op 1 juli wordt de kandidatuur nog voorgelegd aan de leden. „We zijn blij dat Marianne heeft toegezegd opnieuw beschikbaar te zijn als lijsttrekker", aldus partij voorzitter Luuk Folkerts. Thieme is fractievoorzitter in de Tweede Kamer. Volgende week keert ze te rug in het parlement na een zwan gerschapsverlof. De Partij voor de Dieren heeft nu twee zetels in de Kamer. Ook huidig Kamerlid Es ther Ouwehand is beschikbaar voor een nieuwe periode. Kees van der Staaij voert bij de SGP weer de kandidatenlijst van de SGP aan. Ook de nummer twee en drie zijn dezelfde als in 2010. Op twee staat huidig Kamerlid El- bert Dijkgraaf op drie Roelof Bis schop. Madeleine van Toorenburg en Marcel Wintels. waarom zou je meer betalen foto Evert-Jan Daniels/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5