'Goeie vent maar niet iemand die de marsroute uitstippelt' zeeland 119 Wallenroute Aardenburg dwars door de natuur SP Nieuw en 'oud' gezicht in Hulster gemeenteraad z dinsdag 8 mei 2012 door Martijn de Koning aardenburg - Trek stevige schoe nen aan, adviseerde Het Zeeuwse Landschap de genodigden voor de opening van een nieuw wandel pad bij Aardenburg. Geen overbo dige luxe: aan modder en koeien- poep aan de voeten ontkwam bijna niemand. Het is de charme van de nieuwe route, die dwars door het noordelij ke wallengebied van Aardenburg gaat. Niks schelpjes of houtsnip pers: gewoon recht door het hoge gras; vlak langs de koeien. Het 'pad', toegankelijk via klaphek jes, loopt van de Vleeshouwer straat (net achter de Markt) tot aan de Noordstraat en vult daar mee een leegte: aan beide kanten sluit het aan op al bestaande wan del- en fietspaden langs het na tuurgebied. Binnenkort wordt de beleving van die natuur op die plekken nog intenser. Het Zeeuw se Landschap legt immers een om vangrijk natuurgebied aan tussen de wallen en de toekomstige rond weg, die momenteel een paar hon derd meter buiten Aardenburg wordt aangelegd. Die beleving is een belangrijk doel van de aanleg van de route, vertel de Zeeuwse Landschap-directeur Marten Hemminga gisteren tij dens de opening ervan. De natuur organisatie heeft van het opknap pen van het wallengebied rond Aardenburg een flink project ge maakt. De club is er al jaren mee bezig. Naast het toegankelijk ma ken van het gebied probeert Het Zeeuwse Landschap er cultuur historie en ecologie hand in hand te laten gaan. Soms gaat dat direct samen. „We brengen de oude wa terpartijen, zoals grachten, terug in het landschap", verklaarde Hem minga. „Verder willen we dieren als de boomkikker, die hier voor komt, graag behouden." En laat die nu net van water hou den. hulst - Een nieuw en een 'oud' ge zicht komen de Hulster gemeente raad versterken, Marina Strooband- de Moor en Toon Maas. Zij wor den dinsdag 15 mei geïnstalleerd als opvolgers van de vertrokken oudgedienden Fons Roctus en Piet de Cock van Algemeen Belang Groot Hulst. Toon Maas (1958) uit Lamswaarde was van maart 2006 tot september 2008 wethouder van de gemeente Hulst en vervolgens tot maart 2010 raadslid. Hij was al eerder, van mei 2001 tot de gemeentelijke herinde ling op 1 januari 2003, raadslid in de voormalige gemeente Hontenis- se. Marina Strooband-de Moor (1963) uit Clinge is nieuw in de ge meenteraad van Hulst. Zij is overi gens al wel geruime tijd actief als commissielid, momenteel van de raadscommissie algemene bestuur lijke zaken. De CDA-fractie in de gemeente raad van Terneuzen heeft het ge had met wethouder Frank van Hulle. Dat kan worden geconclu deerd uit de niet mis te verstane bewoordingen, die fractievoorzit ter Henk Siersema gebruikte in een brief aan het college. door Wout Bareiraro In de wandelgangen van het stadhuis was de irritatie al langer merkbaar. „Zwak", sis te het ene raadslid na weer een onbevredigend ant woord van de wethouder van Gro.- te Projecten op vragen over de voortgang van bijvoorbeeld de Kop van de Noordstraat. Anderen beperkten zich tot bedroefd hoofd schudden. Feit is dat Frank van Hulle (TOP/Gemeentebelangen) in deze economisch zware tijden niet de plezierigste portefeuille be heert. Hij zei het zelf eind vorige week, nadat hij de boze brief van Siersema had gelezen, ook. „Na tuurlijk maak ik me zorgen als ik de Kop van de Noordstraat zie ver pauperen. Ook ik wil daar zo snel mogelijk vanaf" Siersema eiste in de brief 'een transparantere ma nier van werken' en verweet Van Hulle 'geen professionele of ver trouwenwekkende houding'. Ter mijnen worden niet gehaald en vi sies worden niet geactualiseerd. CDA-raadslid Ronald Lippens gaf Siersema op Twitter prompt een steuntje in de rug: „CDA vertoont spoortje bestuurlijke moed. Zeg gen eindelijk zwakke bestuurder de wacht aan. Hoog tijd!" VVD-fractievoorzitter Michiel Groeneveld conclu deert zonder er doekjes om te winden: „Het is heel duide lijk. Het CDA wil niet verder met Van Hulle. Het vertrouwen is ken nelijk helemaal op. Ik ben be nieuwd of de PvdA nu kiest voor het CDA of voor Top." Hij noemt Van Hulle 'een goeie vent, maar niet iemand die de marsroute uitstippelt'. Dat is Fons van Limpt (SP) met hem eens. „Een wethouder die veel praat, maar weinig zegt en bovendien weinig dossierkennis heeft. Ook voor mij is de maat vol." Charles ten Hengel (D66) is het inhoude lijk met de kritiek van Siersema eens, maar noemt het 'heel bijzon der' dat een coalitiepartner de wet houder 'tot de grond toe afbrandt'. Cees Hamelink (Christenunie) herinnert aan de pogingen van oud-raadslid Cor Leunis met na me de invulling van Kenne- dylaan-west voortvarender aan te pakken. „Maar er gebeurt niets. Wat dat betreft steunen wij de brief van Siersema. Het is tijd voor daadkrachtig beleid. Wij hameren daar al langer op." Peter Clijsen (GroenLinks) heeft de indruk dat Siersema het CDA naar landelijk voorbeeld ook lokaal nog eens wil profileren. Clijsen vindt dat projec ten structureel slecht worden aan gepakt. „En dat het broedseizoen dan roet in het eten gooit, is ge woon een slechte planning." Mar tin Stouten (SGP) neemt Van Hul le in bescherming: „Dit zijn inge wikkelde dossiers met veel part ners. Voordat je die op één lijn hebt; dat kost tijd. Natüürlijk duurt het allemaal te lang, maar of je daarover nu zo'n brief moet schrijven. Kruip als coalitiepart ners met elkaar aan tafel." Gijs van den Berg (PvdA): „Hij weet toch dat die plannen moeten worden uitontwikkeld? Als coalitiepart ners ga je anders met elkaar om." Giel van Boom (net als Van Hulle van Top): „Wij bespreken dit eerst in de fractie. Persoonlijk wil ik maar één ding zeggen: is het CDA vergeten dat het jarenlang een ei gen wethouder op diezelfde post had, die ook niks voor elkaar kreeg?!" Wethouder Frank van Hulle. Kop van de Noordstraat. Al jaren rijp voor de sloop, maar de slopers kunnen pas begin juli aan de slag, na het foto Camile Schelstraete broedseizoen. foto's Mark Neelemans aB&fa 1aal1 r<^hé,r,h, v kV m - BH Op de nieuwe route door het wallengebied wordt geen pad aangelegd. Wandelaars lopen gewoon door het gras. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55