Kritiek op de Kop brengt Van Hulle in lastig parket 181 zeeland Kinderboerderij met camera's beveiligd Enquête Christenunie over begraafbeleid almanak Gedotter Kerk in Zaamslag viert vanavond 100-jarig bestaan dinsdag 8 mei 2012 Na de oppositie spuwt nu ook coalitiepartij CDA in Terneuzen zijn gal. Wethou der Van Hulle rest niets dan een stevig verhaal om de kri tiek de Kop in te drukken. Al een tijdje-klagen meer dere oppositiepartijen over een gebrek aan daadkracht in langlo pende dossiers als de aanpak van de Kop van de Noordstraat en het braakliggende terrein Kenne- dylaan-West in Terneuzen. Dat is niet zo vreemd, dat is oppo sitie-eigen. Maar nu de sloop van de verpauperde panden op de Kop is uitgesteld vanwege broedende vogels, is ook voor coalitiepartij CDA de maat vol. Fractievoorzit ter Henk Siersema neemt geen blad voor de mond. En dat is nou juist wat hij wethouder Frank van Hulle verwijt: een gebrek aan transparantie en een professionele en vertrouwenwekkende houding naar de gemeenteraad. Van Hulle doet volgens Siersema al jaren hele en halve beloftes aan de raad, zon der dat hij die nakomt. Het zal je maar gezegd worden. Al leen met een heel stevig en helder verhaal kan Van Hulle deze kritiek woensdag tijdens de vergadering van de raadscommissie Omgeving nog pareren. Op gestamel, om- door Raymond de Frel slachtig taalgebruik en pauzes voor ruggenspraak met ambtena ren zit het gros van de raadsleden niet meer te wachten. Daarvoor is de afgelopen jaren al genoeg gebeurd. Of beter gezegd: niet gebeurd. Nu heeft Van Hulle natuurlijk economisch bepaald de wind niet mee, maar. te vaak moest hij de raad teleurstellen over de voortgang van grote projec ten. Dat er druk wordt gewerkt, dat er nog steeds vaart in zit, dat er nog altijd constructief overleg plaatsvindtHet zijn termen die de meeste raadsleden inmiddels kunnen dromen. Dat besefte Van Hulle ook. Niet voor niets wilde hij de panden op de Kop eerder slopen dan voor de voortgang van de omvorming van het winkelge bied nodig was. Het was hoog tijd voor een signaal aan de buitenwe reld, gaf hij aan. Hij gaf ook eerlijk toe dat hij geen rekening had ge houden met broedende vogeltjes. Dat er niet alleen door die vogels, maar ook door een coalitiepartij op zijn Kop wordt gescheten, had hij vast ook niet ingecalculeerd. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De kinderboerderij in Terneuzen is gisteren uitgerust met bewakingscamera's. De mede werkers van de boerderij hopen dat de camera's bijdragen aan het einde van een reeks vernielingen en inbraken. De afgelopen maanden werden er in de nachtelijke uren ruiten inge gooid, koperen bliksemafleiders ge stolen en konijnen losgelaten. Dat is op zich al vervelend, maar de ef fecten op de verstandelijk gehandi capte medewerkers maakten alles nog gecompliceerder: sommige cliënten waren door de inbraken In het wekelijkse overleg op het Mid delburgse kantoor komen managers uit de hele provincie samen. Een aan tal van hen zoekt dan nogal eens ge zamenlijk plagerig de aanval op de collega uit Zeeuws-Vlaanderen. Dat zal snel veranderen. Nu aan de Bel gische zijde van de landsgrens een paar gloednieuwe ziekenhuizen wor den gebouwd, Antwerpen, Brugge en Gent om de hoek liggen en Ter neuzen ook over een goedziekenhuis beschikt, heeft de ZeeuwsVlaamse manager een sterke troef in handen, die hij onlangs als dreigement uit speelde: „Fff jullie hebben amper één ziekenhuis. Dus weet je wat, als jullie zo doorgaan, zoek dan maar een andere plek om je te laten dotte ren. Bij ons kom je er niet meer in." dagenlang van slag. De berichtgeving over deze malver saties zette een aantal bedrijven en andere sympathisanten aan tot ac tie. Telecom 8c Security uit Terneu zen plaatste gisteren gratis beveili gingscamera's op het erf. „En de bewoners van verzorgings centrum Bachten Dieke hebben za terdag tijdens de kerkdienst tij dens de collecte geld aan de kinder boerderij gegeven. Dat blijven ze een halfjaar lang doen", zegt voor zitter Wies Neve van de Stichting Kinderboerderij. Als tegenprestatie ontvangt de kin derboerderij de bewoners van Bachten Dieke een middag. Tip? redactie@pzc.nl ZAAMSLAG - De Christelijk Gerefor meerde Kerk in Zaamslag viert vanavond, dinsdag, het 100-jarig bestaan. Dit gebeurt op twee loca ties, in het verenigingsgebouw De Wingerd en in de kerk aan de Axel- sestraat. De ontvangst is in De Wingerd om 19.00 uur waar koffie en thee worden geschonken. Ver volgens is er vanaf 19.30 uur een ju- bileumdienst in de kerk, waarin ds H. H. de Haan zal voorgaan. Na de dienst vindt een receptie plaats in De Wingerd. Zaterdag is er nog een jubileumbijeenkomst 's mid dags en 's avonds, ook in De Win gerd. De historie van de Christelijk Gereformeerde Kerk in Zaamslag gaat terug tot 1840. De Nederlands hervormde staatskerk was volgens een aantal leden niet streng ge noeg in de leer. Zij stapten uit de moederkerk en richtten christelijk afgescheiden gemeenten op. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De ChristenUnie in heeft een enquête over het begraaf- plaatsenbeleid in de gemeente Ter neuzen opgesteld. De oppositiepartij kreeg naar aan leiding van de voorgenomen graf ruimingen de voorbije maanden veel reacties op het beleid. „Over hoge tarieven voor begraven, de verlenging van grafrechten en her begraven", aldus Gerry Loof van de ChristenUnie. „En ook over de informatieverstrekking: wanneer wordt een graf nu geruimd? Voor veel inwoners is het niet helder, vooral niets als het om een dubbel of driepersoonsgraf gaat met onge lijke termijnen." Zo komt het volgens Loof voor dat mensen denken een recht te heb ben, gevestigd voor een dubbelgraf, terwijl in de administratie later blijkt dat het om een enkelgraf gaat. „Is men zich er van bewust dat binnen tien jaar zeventig pro cent van de graven kan worden ge ruimd", vraagt Loof zich af. De ChristenUnie hoopt met een vragenformulier alle onduidelijk heden in kaart te brengen. Het for mulier is te vinden op www.ter- neuzen.christenunie.nl onder het kopje 'enquête'. Daarin worden on der meer vragen gesteld als 'In de gemeente Terneuzen is begraven het duurst van heel Zeeland. Hulst is bij voorbeeld de helft goedkoper. De ta rieven zijn onlangs verhoogd met tien procent. Vindt u dat terecht?' en stellingen als 'De informatie over de grafruimingen die gemeente ver strekt via website, krant, brief en aan de balie is volkomen duidelijk.' De resultaten worden over nog on bekende tijd aangeboden aan het college van B en W. Maandag onderzochten specialisten van Agel uit Oosterhout de bodem aan de Kennedylaan. Voor er winkels kun nen worden gebouwd, moet die worden gesaneerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54