zeeland 121 69.400 Je moeder uitleggen wat een app is. Maar dan supervoordelig. Vlissingse reisgids voor fietsers en wandelaars 'Niet alles gunnen aan Thoolse bedrijven' Koffieochtend in bso-lokaal Kibeo Vijf vijvertypes bij De Vuurneon belicht Gehandicaptendag op terrein van Jonika Triadekaart centraal in lezing Ypsilon WD-Tholen duikt in lokale woningmarkt Fietstocht langs door water gevormd land Werkt in je voordeel dinsdag 8 mei 2012 Walchenaren boeken tijdwinst als het zie kenhuis in de Mortiere komt, 45.100 Walchenaren als het in Vlissingen blijft. zórg verwante ondernemers' vesti gen. Het is ook Van Koeveringes Zorg Invest Zeeland dat met het ADRZ het plan bij de gemeente Vlissingen heeft ingediend. Het Vlissingse college zegt verrast te zijn door deze combinatie en wil meer inzicht in die plannen, voor dat de procedure voor het zieken huis verder mag. Middelburg moet dus geduld hebben. Vanuit de patiënt bezien, lijkt de koppeling van een ziekenhuis aan een uitge breidere zorgboulevard alleen maar positief De kans dat het ADRZ toch weer een compleet zie- VLISSINGEN - Wie wandelend en/of fietsend Vlissingen wil ont dekken, heeft nü de beschikking over een nieuwe reisgids. Odyssee Reisgidsen hebben een gids uitge bracht over de stad, geschreven door Ellen De Vriend. Zij heeft zes tochten beschreven die de bezoeker door Vlissingen lei den. Volgens de uitgever is Vlissin gen veel meer dan een toeristen- of kustplaats. Die stad heeft vol gens Odyssee ook in het voor- en naseizoen heel wat te bieden. Ze stelt dat Vlissingen een stad is met een interessante geschiedenis, bijna driehonderd rijksmonumen ten, monumentale pleintjes, mo derne architectuur, tientallen kunstwerken, musea en attracties voor alle leeftijden. Ook tref je in Vlissingen authentieke winkels, die je nergens anders hebt en die het stadshart zo bijzonder maken, aldus Odyssee. „Verder zijn er chi que hotels met luxe terrassen, maar ook bruine kroegjes en eetca- feetjes. En elke buurt heeft een ei gen sfeer. Als je eenmaal écht met Vlissingen kennis hebt gemaakt, verandert het beeld wat je eerder van de stad had voor altijd." Ellen De Vriend schreef eerder boeken als Scheepsbergers in actie op de Westerschelde (1998) en 100 jaar Scheldemond (2008). door Stolb Paardekam THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen willen er alles aan doen om het lokale ondernemers gemakkelijk te maken om mee te doen bij aanbestedingen. Maar het gaat ze te ver om Thoolse bedrij ven voor te gaan trekken. Het college antwoordt dat op vra gen van SGP, WD, PvdA en CDA. Die wilden weten hoeveel van het aanbestedingsbedrag jaarlijks naar lokale ondernemers gaat. Volgens B en W ging het in 2010 om 2,6 miljoen euro. Dat is 32 procent van het totale bedrag waarvoor zij in principe in aanmerking kwa men. Uiteraard kocht de gemeente voor veel meer geld in, maar zaken als elektriciteit, water, gas en vaste telefonie kunnen niet bij lokale on dernemers worden ingekocht. Het college wil het deze groep zo gemakkelijk mogelijk maken. Zo krijgen de Thoolse ondernemers verenigingen dit jaar een lijst met aanbestedingen die staan gepland. Op die manier kunnen bedrijven zich voorbereiden en eventueel combinaties vormen als de klus te groot is voor één bedrijf Het college is niet van plan op een geforceerde manier meer klussen aan Thoolse ondernemers te gun nen. Dat zou ook niet verstandig zijn. Als andere gemeenten dat be leid overnemen zou het juist nade lig kunnen uitpakken voor Thool se bedrijven. RILLAND Het Centrum voor Jeugd en Gezin Reimerswaal, GGD en jongeren werk Reimerswaal houden vrijdag 11 mei tussen 8.30 en 11.00 uur een koffieochtend in het bso-lokaal van Kibeo aan de Hontestraat in Rilland. Moeders uit het dorp kunnen er el kaar ontmoeten, met elkaar klet sen, cupcakes eten of versieren. Kinderen of buurvrouwen mogen ook mee. KAPELLE Vijverdeskundige Guido Lurquin komt vrijdag 11 mei bij aquarium vereniging De Vuurneon vertellen - over de vijf types waarin je tuinvij- vers kunt onderscheiden. Alle vijf de types vergen een geheel andere aanpak. Lurquin houdt zijn gehoor voor dat vertantwoorde keuze en uitvoering begint bij een paar sim pele basisuitgangspunten. De bij eenkomst begint om 20.00 uur in het clubgebouw in Kapelle. OOSTDIJK Stichting Dagové houdt op zater dag 12 mei weer de jaarlijkse gehan dicaptendag. Jong en/of oud met of zonder beperking mag zich hele maal uitleven met spelletjes en acti viteiten, zoals ringsteken op een slee met wielen, eendjes vangen en elastieken schieten. Ook is er een vrachtautorit. De route daarvan is vastgelegd. Verder zijn er kraam pjes en er is een restaurant waar broodjes, bolussen en friet met fri kadel te koop zijn. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN Ypsilon, de vereniging van familie en bekenden van mensen met schi zofrenie, houdt vandaag een bijeen komst waarin de triadekaart wordt toegelicht. Dat is een instrument waarmee de relatie tussen familie, hulpverlener en patiënt duidelijk kan worden geregeld. Gebleken is dat de kaart rust en veiligheid brengt. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het Heer Hendrikshuis in 's-Heer Hendrikskinderen. SINT-ANNALAND De afdeling Tholen van de WD vergadert morgen, woensdag, in Havenzicht in Sint-Annaland. Met de wethouder en de fractie kijken de leden terug op het afgelopen be stuurlijke jaar. Ook worden actuele 'gemeentelijke zaken doorgeno men. Na een pauze gaat makelaar H. Hopmans in op de woning markt in de gemeente Tholen. Hij licht ontwikkelingen en verwach tingen toe. Aanvang 20.00 uur. HEINKENSZAND De Heemkundige Kring de Bevelan- den houdt zaterdag 12 mei een fiets tocht langs dijken en welen in de Zak van Zuid-Beveland. Bas Cha- muleau van de werkgroep Historie van het water in de Zak van Zuid-Beveland, legt gaandeweg uit hoe het water het land door de eeu wen heen heeft gevormd, met hulp van de mensen. De tocht, die 14 ki lometer lang is en ongeveer twee uur duurt, vertrekt ^>m 14 uur bij de Schaapskooi in Heinkenszand. kenhuis op Walcheren opent, is ni hil. De kans daarentegen dat klei ne medische klinieken zich niet na bij het nieuwe ziekenhuis vesti gen, groeit. Klinieken die er nu niet zijn; of die zich vooruitlopend op de plannen al in Middelburg hebben gevestigd in Park Veldzigt (hart- en huidkliniek) en straks kunnen verhuizen. Bovendien moet de Vlissingse poli tiek beseffen dat zij niet alleen be slist over de gezondheid van haar eigen inwoners, maar over die van heel Walcheren, Schouwen-Duive- land, de Bevelanden en Tholen. Dat brengt een andere verantwoor delijkheid met zich mee. telfort.nl 08001707 Telfort winkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51