Extra fietspad is onnodig Zeeuws meisje op haar ligraphics' i8l 'I Nog lang niet genoeg aanmeldingen Borsele scherpt regels voor Goes' defibrillatorproject op gemeenteh s aan KIPKARBONADE 1t9 leverkaas Wi 150GR 1,39 FRICANDEAU/ROLLADE/SHOMRm 3P 2.99 Zevende zangavond PsalmenProject /j isogr ÜF MM11 m KIPKERRIE m SALADE VERSE WORST KB DRUMSTICKS PAARDENKOGELBIEF MG GEMENGD GEHAKT dinsdag 8 mei 2012 STEEND1JK makelaar taxateur o.cj. Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl THOLEN - De Stichting PsalmenPro ject in Tholen houdt zaterdag 12 mei de zevende zangavond in het PsalmenProject. Dat project be oogt alle 150 berijmde psalmen rit misch gezonden op cd vast te leg gen. Tijdens de zevende zanga vond worden tien Psalmen gezon gen met begeleiding van Eric Quist op het Van Dam-orgel. De Thoolse organist leidt de psal men in met geimproviseerde voor spelen. Veel cd's van de vorige zan gavonden zijn al uitverkocht, maar die over zijn, zijn te koop. Ieder een die mee wil zingen is welkom in de Grote Kerk in Tholen. De avond begint om 19.30 uur. Er is een trouwambtenaar in Amsterdam met Zeeuw se wortels die koppels felicitatiekaarten met het Zeeuwse missje stuurt door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De aanleg van een extra fietspad aan de noord en zuidzijde van de Stenevate in Heinkenszand doet afbreuk aan de 'romantische entree' van het dorp. Daarnaast is de hoeveelheid auto's niet dusdanig hoog dat het voor fietsers moeilijk oversteken is. De gemeenteraad van Borsele krijgt daarom het ambtelijk advies niet in te gaan op het voorstel van Jan Verburg uit Heinkenszand. Volgens Verburg is sprake van een gevaarlijke en onduidelijke situatie voor fietsers op de Stenevate. Hij wijst bijvoorbeeld op het plotse ling eindigen van het fietspad (ge zien vanuit het fietstunneltje) waarbij fietsers met een haakse bocht de rijbaan op moeten gaan en vanuit het dorp de rijbaan moe ten oversteken. Hij vraagt de gemeenteraad studie te doen naar de realisatie van een vrijliggend fietspad aan de zuidzij de van de Stenevate. Bij de Zuid- zaksedijk zou dan een veilige, over zichtelijke oversteek voor fietsers worden gemaakt, mits dit wordt gecombineerd met verkeersrem- mende maatregelen voor auto's en het uitbreiden van de dertig kilo meter zone. Ook stelt Verburg voor het fiets pad voor de raadsboerderij door te trekken en de kruising met de Kraaiendijk fietsvriendelijk te ont wikkelen. De noodzaak voor de aanleg van een vrijliggend fietspad is absoluut niet aan de orde, luidt het ambtelij ke advies aan de raad. Enkel fiet sers vanuit het dorp richting Nisse zijn gebaat bij dit fietspad aan de zuidzijde van de Stenevate. En dat zijn er slechts hooguit twee tot drie per dag. Fietsers naar het fietstunneltje en fietsers vanaf de Zuidzaksedijk moeten sowieso de Stenevate over steken. „Uiteraard moet er wel eens worden gewacht op één of een aantal auto's voordat kan wor den overgestoken, maar hoe be zwaarlijk is dat? Voor zover wij we ten, hebben zich bij het oversteken van de Stenevate tot op heden geen ongelukken voorgedaan." Ook voor het doortrekken van het fietspad aan de noordzijde van de Stenevate tot aan de Kraaiendijk bestaat vanuit het oogpunt van verkeersveiligheid geen reden. „De lage rijsnelheden, gecombi neerd met een overzichtelijke situa tie voor zowel fietsers als automo bilisten, maakt een wijziging van de verkeerssituatie, en het doen van investeringen hiervoor,, onno dig." De snelheid wordt ook nog eens verder omlaag gebracht door de uitbreiding van de dertig kilome ter zone. Dit wordt gedaan in ver band met de bouw van een aantal nieuwe woningen. BESTEL VIA INTERNET MET MOGELIJKHEID TOT >oj DJ 1> GOES I KAMPERFOELIESTRAAT 85 I ICÜfC QFMMGSML P Reclames geldig t/m zaterdag I GROOTHANDELSKORTING 1.50 bij afname van 3kg per vers vleessoort excl. reclames I Prijs- en tekstfouten voorbehouden Het is nog wennen voor de 'Zeeuwse missjes' maar ze hebben ontegenzeggelijk fans. Een groeiende schare volgt hun dagelijkse com mentaar op de actualiteit. door Claudia Sondervan Dagelijks volgen steeds meer mensen de twee nieuwe af beeldingen die Ilse Ars-Witmer en Lies- beth de Koning ontwierpen als draagster van de huisstijl van hun grafisch ontwerpbureau Illigrap- hics uit Kapelle, maar ze lijkt een solocarrière begonnen te zijn in populariteit. Met de zwarte con tour, de spaarzame details en de heldere kleuren heeft de figuur wel wat weg van de Bruna-karak- ters. „Een groot compliment", glundert Ilse Ars. Het Zeeuws missje verschijnt dage lijks op de website www.iliigrap- hics.nl en siert fietstassen, wens kaarten en posters. Er is een trouw ambtenaar in Amsterdam met Zeeuwse wortels die koppels felici tatiekaarten met het Zeeuwse miss je stuurt. De twee grafisch ontwerpers Ilse en Liesbeth ontmoetten elkaar bij drukkerij Oosterbaan in Goes en hielden als vriendinnen contact. Twee jaar geleden begonnen ze hun eigen onderneming. „We dachten wat geboortekaarten te maken, een trouwkaart en een huisstijlopdracht voor een kennis, verder zagen we wel", zegt Lies beth. Ze maakten wenskaarten van het Zeeuwse missje om aan klanten cadeau te doen en merk ten dat die enthousiast ontvangen werden. Winkels bleken geïnteres seerd in hun kaartontwerpen, mits er een hele lcaartenmolen mee gevuld kon worden. Er moes ten plots heel veel ontwerpen ko men. Het schrikkeljaar 2012 was aanleiding voor de landelijke ont- werpactie 36sdagen,waarbij crea tieve mensen in allerlei disciplines elke dag hun bijdrage leveren. De twee besloten zich aan te sluiten. Liesbeth: „Als je elke dag een ont werp moet publiceren is dat een flinke stok achter de deur." Aan het einde van dit jaar zijn niet al leen de kaartenmolens van de we derverkopers vol, maar komt er ook een boekje, belooft het duo. De twee werken samen, elk vanuit het eigen huis. Overleg gaat via Skype. „We overleggen dagelijks over een actueel thema. Daarna gaan we ie der voor zich aan de slag. Als het klaar is, mailen we elkaar het plaat je. We hebben afgesproken dat we niet kijken naar wat de ander ge maakt heeft, voor de ander klaar is." „De onderwerpkeuze is tot nu toe geen groot probleem. We hebben wel eens een inspiratiedip, maar dan vallen we terug op ons gezin of vrienden. Of we twitteren om een onderwerp: durf te vragen! Of we kiezen een kleur." En dan ontstaat bijvoorbeeld 'Van daag is rood', een verwijzing naar de Borsato-hit die vervolgens de II- ligraphics-volgers een dag lang tus sen de oren blijft hangen. Dank daarvoor. door Frank van Cooten door Luc Oggel GOES - Voor het Goese AED-pro- ject hebben zich tpt nu toe 72 vrij willigers aangemeld. Dat komt nog niet in de buurt van de benodigde 400, maar projectcoördinator Mau- rits van Belzen van de gemeente heeft er alle vertrouwen in dat dat goed komt. Goes streeft, in navolging van Rei- merswaal, naar een dekkend net werk van hartmassageapparaten. Daarvoor wordt aansluiting ge zocht bij het landelijke project Hartveilig Wonen. De apparaten, officeel automatische externe defi- brillatoren (AED) genaamd, kun nen levens redden van mensen met hartfalen of hartstilstand. De elektrische schokken moeten dan wel liefst binnen zes minuten wor den toegediend. Door het project kan 40 procent van de slachtoffers worden gered, waar dat nu vijf pro cent is. De AED's zullen worden bediend door vrijwilligers. Goes voert het project samen met Con- nexxion Ambulancezorg Zeeland uit. Inmiddels hebben zich, onder meer naar aanleiding van de start bijeenkomst die in maart is gehou den, 72 mensen aangemeld. Nog niet genoeg, maar de gesprekken met de diverse instellingen in de dorpen zijn in volle gang", zegt Van Belzen. Ook in Goes zelf zul len de wijkverenigingen nog wor den benaderd. De AED's komen op allerlei openbare locaties in de gemeente te hangen en worden be veiligd met een pincode. Vrijwilli gers worden door middel van een sms opgeroepen. Het is de bedoe ling het project dit jaar uit te rol len. De gemeente zal de apparaten aanschaffen. Voor een effectief net werk zijn er zo'n twintig nodig, maar bekeken wordt of ook be staande apparaten in het project kunnen worden opgenomen. Vrij willigers kunnen zich aanmelden via www.hartveiligwonen.nl HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele stelt strengere huisregels op voor bezoekers aan het gemeente huis. Met uitzondering van de afdeling Burgerzaken en het Zorgloket van Sociale Zaken zijn de afdelingen op de begane grond en de eerste etage niet meer rechtstreeks bereik baar. Bezoekers dienen zich te melden bij de receptioniste. Zij zorgt er voor dat de bezoeker door iemand wordt opgehaald. De medewerker van de gemeente met wie het ge sprek is gevoerd, begeleidt de be zoeker ook weer naar de uitgang. Een woordvoerder beaamt dat het rechtstreeks benaderen van ambte naren op het gemeentehuis een van de charmes is van een kleine gemeente. „Maar de werkgever is ook verant- woordelijk voor de veiligheid van de medewerkers. Er is gelukkig tot op heden niets gebeurd, maar we volgen de landelijke overheidscam pagne om de veiligheid van ambte naren met een publieke taak te waarborgen." Als de huisregels niet worden nageleefd, kan de toe gang tot het gemeentehuis worden geweigerd of kan aangifte worden 3 gedaan bij de politie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48