19 Nieuwe uitkijktoren gunt bezoeker blik over Schelphoek en omgeving Origineel Protesten tegen Klimbos zwellen aan Opening expositie Natuurgezichten Muziekuitvoering met dans in Ons Dorpshuis Onder de'Wieken gaat de uitdaging aan dinsdag 8 mei 2012 Aan de wedstrijd in restaurant De Zeelandbrug deden negen koks uit heel y Nederland mee. De tiende deelnemer die was uitverkoren kwam maandag niet opdagen. Het houten kistje van Niels Ie Roy van brasserie Fer ry's uit Vlissingen oogstte veel waardering van het publiek. In het kistje lag een 'goudstaafje' van een mousse en daarbij een salsa van asperge en heel klei ne stukjes bladgoud. WESTENSCHOUWEN Bewoners van het Breevosdal, de Hoge Hilleweg en het Rooiedal ko men in verzet tegen het plan van Staatsbosbeheer om een klimbos OUDDORP door Joeri Wisse SEROOSKERKE - Nog voor de zomer vakantie kunnen bezoekers van de Schelphoek nabij Serooskerke het natuurgebied op niveau bekijken. Staatsbosbeheer laat in het kader van het project 'Van Zierik tot Zee' een uitkijktoren plaatsen. De houten uitkijktoren wordt vijf meter hoog en krijgt twee etages. Het bouwwerk wordt voor de helft bovenop het caisson in de zeedijk geplaatst. „Het caisson wordt nu al als uitkijkpunt ge-, bruikt", zegt boswachter Dirk Fluijt. In de huidige staat kan het echter geen officieel uitkijkpunt worden, omdat het niet aan veilig heidseisen voldoet. „Als je er een hek omheen zou plaatsen, zouden we te veel de zwaluwen en vleer muizen verstoren die in het caisson zitten", legt Fluijt uit. Daarom is er voor gekozen om be zoekers een alternatief te bieden met de uitkijktoren, die bovendien een nog beter uitzicht verschaft. Na een korte klim krijgt de bezoe ker straks een goed beeld van hoe de Schelphoek in de huidige vorm is ontstaan. Een blik op het zuiden biedt zicht op het gat dat in de zee dijk is geslagen. Als de bezoeker van de uitkijktoren zich omdraait, ziet hij de geulen'die na de dijk doorbraak in '53 door het water in het landschap zijn getrokken. Vanaf de bovenste etage kan de be zoeker straks ook over de zeedijk verderop kijken, waardoor er zicht is over de Oosterschelde. „Je ziet straks Noord-Beveland aan de overkant,, de Zeelandbrug en de Oosterscheldekering", zegt Fluijt. De aanpak van de Schelphoek is een van de laatste projecten in het kader van 'Zierik tot Zee'. Behalve de bouw van de uitkijktoren is ook de entree van het wandelge bied vernieuwd. De informatiebor den staan er al en worden binnen enkele weken voorzien van tekst ♦en beeld over het gebied. aan te leggen bij de Excursieschuur in de Boswachterij. De bewoners vrezen herrie en overlast van rond hangende jeugd. Het plan noemen zij 'verwerpelijk'. De bewoners la ten van zich horen tijdens een in formatieavond van Staatsbosbe heer, donderdag om 19.30 uur in de Excursieschuur. De bewoners lie ten al eerder hun afkeur blijken. Leerlingen van Radarschool Onder de Wieken in Burgh-Haamstede gaan donderdag klimmen met kin deren van de school voor speciaal onderwijs Het Springtij in Middel burg. Na twee uur klimmen gaan ze met z'n allen een broodje eten. Tot slot krijgen alle kinderen van Het Springtij een cadeautje. De middag is voor drie leerlingen van Onder de Wieken de uitdaging die zij zijn aangegaan. Geconcentreerd werken de koks van bistro Chariot uit Ulvenhout aan de amuses. BURGH-HAAMSTEDE Ted Sluijter van Natuurmonumen ten opent vrijdagavond 11 mei in De Overkant te Ouddorp een expo sitie van twee kunstenaars. Jan Lan- gedam en Mariëtte Gutteling heb ben de schilderijen gemaakt rond het thema natuurgezichten. De ope ning is om 20.00 uur. Na de ope ning is de expositie op donderdag, vrijdag en zaterdag tussen 10.00 uuj; en 17.30 uur te bekijken. Op af spraak is ook mogelijk. NIEUWERKERK foto Dirk-Jan Gjeltema Muziekvereniging Oefening en Uit spanning houdt zaterdag 12 mei een muzikale feestavond in het dorpshuis te Nieuwerkerk. Er vindt ook een gastoptreden van de leden van Kramer Dancemas- ters plaats. Verder is er nog een ver loting met prijzen. De uitvoering aan de Poststraat 20 begint om 19.30 uur en de zaal is om 19.00 uur open. De toegang tot de uitvoering is gratis. Contant waarde Contante aanbetaling Totaal Kredietbedrag Looptijd In maanden Vaste debet-rentevoet op jaarbasis Jaarlijkse Kosten Percentage (JKP) Termijnbedrag per maand Totaal te betalen bedrag 8.990,- 3.990.- 5.000,- 36 0.0% 0,0% 138.89 5.000,- Prijs is Ind.felW.exci. tosten rijklaar maken en vetwijderi ngsbljdrage Getoonde afbeelding kan afwijken van de werkelijkheid. 0e financiering in de vorm van niet-doorlopend Krediet wordt u aangeboden door Flat Financial Solutions handelsnaam van FGA Capita) 8.V, (AFM vergunnlngsnummer ,12013694) onder voorbehoud van kredietacceptatie en toetsing BKR tefiol. Max. kredietbedrag 5.000,-. Deze finanöeringsactic Is geldig tot en met 30 juni 2012. Prijs en uitvoering kunnen aan verandering onderhevig zijn zonder voorafgaande opgave. 3 jaar garantie Is opgebouwd uit 2 jaar fabrieksgarantie en 1 jaar Extra Garantie. Vanafprljs 8.990.- is inctustet€ 1.300,- introductie Inruilpremle. Deze actie is geldig l/m13 mei 2012. Vraag naar de voorwaarden. 'Bron: Jato Dynamics; Gebaseerd op de vdumegerelateerde gemiddelde CO.-uitstoot (g/km) van de best verkochte Europese automerken in 2011, Let op! Geld lenen kost geld www.automondo.nl ÏÏtmr&MMML DE NIEUWE PANDA TIJDELIJK V.A. €8.990, simply ;«jm°re Gem. brandstofverbruik: 4,5 1/100 km (1 op 22,2) COs: 99 g/km. Fiat. De laagste gemiddelde COj-uitstoot van Europa.*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43