Tunnelgebruik flink gestegen in 2011 Tunnel-directeur Harald Schoenmakers zeeland 13 commentaar Door de tunnel Politie zoekt getuigen overval Zeeuwse musea krijgen bordjes met QR-codes 0900 55 000 55 www.theaterverkoopzeeland.nl J Anderson-Bennink- I Möbus-Glerum VanKemenade dinsdag 8 mei 2012 We denken dat onze klanten het met op prijs stellen wanneer ze in het holst van de nacht worden gewekt met een sms-je waarin we melden dat een auto wordt weggesleept" De directie van de Westers cheldetun- nel heeft een helder verhaal: wie klaagt dat de tunnel vaak dicht is, heeft het mis. De wegen onder de Westerschelde zijn 98 pro cent van de tijd beschikbaar. De cijfers liegen niet. Maar de beeldvorming is anders. Voor het gevoel van veel Zeeuwen is de tunnel nogal eens dicht. Wéér een ongeluk, wéér een ge valletje van pech. Dit soort incidenten heeft vaak grote gevolgen voor de door stroming van het verkeer. De tunnelbuizen zonder vlucht strook zitten snel dicht. En bij elke verkeersmaatregel zullen de beheerders heel goed moe ten nadenken over de veilig heid. Mensen in zo'n lange tun nel zijn zeer kwetsbaar, vooral bij brand. Binnen deze begren zingen doet de tunnelmaat schappij er alles aan om strem mingen zo kort mogelijk te hou den. Bovendien worden de ge bruikers vlot ingelicht als er wat mis is. Méér kan in alle re delijkheid niet van de tunnelbe heerders worden verlangd. Beschikbaarheid tunnel De beschikbaarheid van de laatste vijf jaren inclusief geplande onderhoud: De cijfers moeten nog defi nitief worden vastgesteld in de aandeelhoudersver gadering later deze maand. Direc teur Harald Schoenmakers van de NV Westerscheldetunnel wil al één tipje van de sluier oplichten: het aantal passages door de tunnel is vorig jaar flink gestegen. In 2010 reden bijna 5.558.000 voer tuigen door de Westerscheldetun nel. Dat aantal is in 2011 met 4 pro cent gestegen (5.808.000): het tun- nelbedrijf houdt in de planning re kening met 2 procent stijging per jaar. Schoenmakers denkt niet dat deze toename duidt op een ont wikkeling die zich ook in de ko mende jaren in deze mate zal voor doen. „We denken dat die groei mede te danken is aan het weer. De cijfers over het eerste kwartaal bevestigen dat. We zitten ongeveer op hetzelfde niveau als in de eer ste drie maanden van 2011. Iets ho ger, maar dat is ongetwijfeld te danken aan de tolvrije dagen die we in januari en maart hadden." Op 29 september en 24 november kan iedereen weer gratis gebruik maken van de Westerscheldetun nel. Zo'n tolvrije dag betelcent tel kens dat het tunnelbedrijf 50.000 euro aan inkomsten misloopt. Vier tolvrije dagen kosten dus twee ton. „Veel geld", erkent Schoenmakers. „Toch doen we dat graag. De ach terliggende gedachte is dat alle Z.eeuwen dit jaar meer motorrijtui genbelasting betalen. De op brengst ervan wordt deels gebruikt om de tarieven voor zeer regelma tige gebruikers, motorrijders en camperbezitters te verlagen. Met de tolvrije dagen mikken we ook op de categorie die weinig of niet van de tunnel gebruik maakt." TERNEUZEN - De Zeeuwse politie is op zoek naar mensen die iets ge zien hebben wat mogelijk samen hangt met de overval op tanksta tion Piccobello aan de Bel- lamystraat in Terneuzen afgelopen zaterdag rond 15.30 uur. De drie daders van deze overval, hebben gebruikgemaakt van een kleine donkere auto die ze hadden geparkeerd op de parkeerplaats van voetbalvereniging Terneuzen. Ten tijde van de overval was er in de omgeving een hardloopevene ment van Scheldesport gaande. Getuigen wordt verzocht zich te melden bij het politiebureau of te bellen naar 0900-8844. de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES De uitdelingslijst ligt gedurende tien dagen na de neerlegging ervan ter inzage op de rechtbank. RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN door verbindende uitdelingslijst: - op 27 april 2012 inzake (F.04/9) VERANDA PALACEBOUW B.V., vestadr. Livingstoneweg 44, 4462 GL Goes, KvK 22032707. F. Casant, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via w w w.rechtspraak. n 1 SAS VAN GENT - De Zeeuwse mu sea worden voorzien van gevel bordjes met daarop een QR-code. Bezoekers die deze code met een smartphone scannen, krijgen di rect actuele informatie over het be treffende museum en over andere musea in de provincie. De Vereniging Zeeuwse Musea stelt de bordjes beschikbaar aan haar leden. Het eerste exemplaar werd maandag in Sas van Gent overhandigd tijdens de voorjaars vergadering van het museum. De inzet van QR-codes is een aan vulling op de Zeeuwse museum- gids, die in een oplage van 65.000 het hele seizoen wordt verspreid. In de Westerscheldetunnel zijn bij ongelukken twee personen om het leven gekomen. Dit was een oefening. foto Dirk-Jan Gjeltema 2007: 98,6% 2008: 98,4% 2009: 97,7% 2010: 98,0% 2011: 98,2% Internalional Pinksterweekend 26 t/m 28 mei 2012 01 Magnus Öström Quartet Joris Posthumus Quartetlnii Nik Bartsch's 'Ronin' IM"M The More Socially Relevant Jazz Music Ensemblelnu Sven Hammond Soul11,11 Nils Wogram's Nostalgia ft. Arno Krijger Richard Bona's Mandekan Cubano

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3