Grevelingenhout oppermachtig Provinciale zege voor routinier Casteels 20 Golfers uit Bruinisse promoveren naar de eerste klasse Goese Golf Club wint ook de laatste wedstrijd I BRÖÖTSÏË VÖ IMU.X ffZEELAND Goes trekt twee verdedigers aan Nibali op zoek naar nieuwe wielerploeg Hockeyster dodelijk getroffen door bal dinsdag 8 mei 2012 MIDDELBURG - Op de baan van De. Efteling is het sprookje van de gol fers van Grevelingenhout werke lijkheid geworden. Door de winst op Reymerswael werd de Bruse formatie kampioen en promoveert naar de eerste klasse. De mannen van De Woeste Kop wonnen met 10-8 van Almkreek en eindigden bij hun debuut op een knappe tweede plaats, achter Grevelingen hout. Tegen Reymerswael hadden de gol fers van Grevelingenhout alles in eigen hand. Een gelijkspel tegen de rodelantaarndrager zou vol doende zijn voor de titel. In de ochtend nam Grevelingenhout in de dubbels al een 6-o-voorsprong. Zowel Frank Huisson/René Roos als Ruud Graveland/Thom Hop mans won al op hole 12. Alleen Job Jan Simmelink en William Re- meeus hadden het lastig. Zij won nen pas op de laatste hole. De sin gles verliepen daarna zeer voor spoedig. Frank Huisson en René Roos wisten op hole 11 hun wed strijden binnen te halen. Thom Hopmans en William Remeeus de den dat op hole 12. Ruud Grave- land en Job Jan Simmelink beslis ten de wedstrijd op hole 16, waar door het team van Grevelingen hout met 18-0 won. Het was voor de derde keer dat -Grevelingenhout een wedstrijd met 18-0 won. Een heus clubre- De mannen van Grevelingenhout werden zondag kampioen. cord. Net als het doelsaldo: 68 pun ten voor, slechts 4 tegen is er een tje die de boeken in gaat. Thom Hopmans won alle wedstrijden. De formatie uit Bruinisse kijkt uit naar volgend jaar, waar het in de eerste klasse gaat uitkomen. Een unicum voor een Zeeuws mannen- team. Voor Grevelingenhout kwam de ti tel als een grote verrassing. „We spelen sinds 2005 in ongeveer de zelfde samenstelling in de tweede klasse. Elk jaar was het vechten te gen degradatie en nu worden we kampioen", vertelt teamcaptain Job Jan Simmelink. „We hebben geluk gehad met de poule-inde ling. Maar aan de andere kant zijn we ook steeds wat sterker gewor door Fred Rabout OOSTBURG - De jaarling doffer die Theo Casteels afgelopen zaterdag de provinciale winst op het mid- fondconcours vanuit Mantes la Jo- lie de winst bezorgde, is niet al leen mooi maar blijkt ook aardig snel te zijn. Casteels: „Hij mocht op mijn hok blijven, omdat hij afgelopen win ter tijdens de jaarlijkse tentoonstel ling van de club de mooiste was. Als jonge duif vloog hij vorig jaar bepaald niet depannen van het dak. Een prijsje of zes, dat was zijn niet indrukwekkende erelijst van 2011. Nu bezorgt hij me een pro vinciale zege. Nee, ik had meer ver trouwen in zijn broer. Die vloog dit seizoen in de vereniging al twee eerste plaatsen, maar was er vandaag niet." Duiven, ze bepalemal lang het le ven van de nu 75-jarige Theo Cas teels uit Hulst. „Ik was een jaar of vier toen ik bij mijn opa al op het duivenhok zat. Op de boerderij in Clinge. Het is nooit meer over ge gaan. Ik heb er dus al aardig wat thuis zien komen. Alleen de blau we weduwschapsdoffer afgelopen zaterdag niet. Ik zat in de keuken te eten toen ik hem op de plank hoorde vallen. Kort daarop nog ééntje. Het gaat trouwens toch voortreffelijk tot nu toe. In de vere niging heb ik vier keer infgekorfd en pak drie keer de eerste." Het was trouwens al sinds 2003 ge leden dat hij nog een keer een pro vinciale zege had behaald. Toen met jonge duiven óp de Derby Zee land. Nu had Casteels er negen in- gekorfd en pakt hij vier prijzen in de vereniging. De midfond is trou wens niet zijn spel. „Geef mij maar het kortere werk, de vitesse. Ik wacht niet graag lang. Dus dag fond en overnacht is aan mij niet besteed." Theo is overigens een kleine melker en beoefent zijn METO.A. Danny Blind Graeme Rutjes Jan Poortvliet Harry van Raaij Roelof Luinge Witly van der Kuijlen den." Simmelink ziet de promotie als een flinke impuls. Nooit eerder speelde een Zeeuwse mannen- ploeg in de eerste klasse. „Dit is prachtig voor de vereniging. We gaan er nu volle bak tegenaan. Dit succes geeft een enorme motivatie om nu ook in de eerste klasse te blijven. We gaan meer trainen en zullen ons volgend jaar nog beter voorbereiden dan we nu al gedaan hebben", aldus Job Jan Simmelink, de Zeeuws kampioen van 2010 en 2011. Het team van De Woeste Kop pro beerde een tweede plaats veilig te stellen tegen Almkreek. In de dub bels wonnen Rutger Wessels en Zi- no Meesen overtuigend op hole 15. Wim van Remortele won part ner Marnix Roos een spannende partij op de achttiende hole. De dubbel van Koen Hamelink en het dertienjarig talent Lorens Wuyts werd op de 17e hole in het voor deel van de mannen van de Woes te Kop beslist. In de singles bleken de mannen uit Almkerk veel sterker. Vier par tijen werden door hun gewonnen waardoor de stand weer gelijk werd. Door een knappe overwin ning van Rutger Wessels en een spannende wedstrijd van Wim van Remortele, die zijn partij op de laatste hole won, pakte De Woeste Kop toch de volle buit en de tweede plaats in de poule. MIDDELBURG - De golfsters van de Goese Golf Club speelden zondag hun laatste competitiewedstrijd van het seizoen op de baan van Oude Maas in Rhoon tegen het team van Kralingen. De Goese formatie was vorige week al kampioen geworden en heeft de ongeslagen status weten te behouden. De golfsters wonnen met 10-8. In de ochtendpartijen kwamen Da nielle Bergers en Truus Harinck met de volle winst van de baan. Henni van Doorne en Tiny van Zweeden verloren hun dubbel. Liesbeth van den Dool en Marije van Belzen speelden gelijk. Hier door was de tussenstand 3-3. In de singles bleken de Goese golfsters over meer individuele kwaliteiten te beschikken. Zowel Liesbeth van den Dool als Marije van Belzen kwam niet in de problemen in hun wedstrijd en wonnen hun partij. Ook Danielle Bergers speelde een degelijke wed strijd en wón op hole 16. De tegen standers van Tiny van Zweeden en Truus Harinck waren een maat- je te groot. Zij hebben beide hun partij verloren. Door het gelijke spel van Henni van Doorne kwam de eindstand op 10-8 in het voordeel van de Goese Golf Club. Hierdoor is het team ongeslagen kampioen gewor den in de tweede klasse en promo veren zij naar de eerste klasse. - - v; UIT SiÉtl MIIÉIüM^* WW W.ZEEUWSE VOETBAL A WARDS.NL hobby met slechts veertien we duwnaars. Het was opnieuw een slecht week end voor de duivensport. De weer goden hadden niet veel goeds in de aanbieding. Regen en wind. Mantes la Jolie waarvoor provin ciaal 7995 duiven waren ingekorfd was het enigste concours waar za terdag werd gelost. Pas om 13.00 uur. Het betekende dus dat ze met een pittige kopwind pas na zessen op de thuisholcken arriveerden. Bij Theo Casteels om drie minuten over zes, de winnende blauwe was de snelste van Zeeland. Zijn doffer overbrugde de 304 kilometer met een snelheid van 1004 meter per minuut. Komende zaterdag staat de dagfondklassieker ook wel de 'Primavera' genoemd vanuit Tours op het programma en voor Cas teels en zijn vitesse collega's het vitesseconcours vanuit Peronne. Hopelijk is de voorraad slecht weer van de weergoden uitgeput. MIDDELBURG Zondag-eersteklasser Goes heeft de selectie voor komend seizoen uitge breid met twee spelers. De verdedi gers Shannon Braafhart jr. en Mil ton Roemeratoe komen over van de JVOZ Ai. Daarmee krijgt de se lectie van Goes voor het nieuwe seizoen steeds meer vorm. Eerder trok de ploeg van Gérard de Nooijer middenvelder Lorenzo de Groot van RCS en de aanvallers Jo- simar Pattinama (Kloetinge) en Peter van Gorsel (Dauwendaele) aan. DUIVENSPORT Samenspel 1 (1001 m/m): 1. H. de Poorter, 2,3. H. Calon, 4,8. H. Mookhoek&Zn, 5. M. Buijs- se, 6,9. R. van Hee, 7. P. de Smet, 10. H. van Damme. Samenspel 2 (999 m/m): 1,2,3,7. Cebr. Schee- Ie, 4. R. de Schoolmeester, 5. S. Pieters, 6. L. Bentz, 8. Comb, de Mul/Kop, 9. J. Dieleman, 10. Comb, de Mul/Vermeirssen. Samenspel 3 (1004 m/m): 1,3. Th. Casteels, 2. W. Maes, 4. A. de Booy, 5. J, Looijer, 6,7. W. van Houte, 8. P. d 'Hondt, 9. J. Rombaut, 10. Comb. Bisschop/Colpaert. Samenspel 4 (986 m/m): 1,10. L. Traas, 2. H. Koks, 3. Sj. van Eijkeren, 4. M. Clement, 5. D. Wagenaar, 6. Fr. Franse, 7. J. van 't Westende, 8. J. Steenhard, 9. S. Balleur. Samenspel 5 (978 m/m): 1,2,4,5. D. de Voogd, 3,9. M. Hengsdijk, 6. J. Neels, 7. K. Niemeijer, 8. S. v.d. Jagt, 10. J. v.d. Plasse &Znn. Samenspel 6 (995 m/m): 1. Comb. Hoek, 2. D. Vaders, 3,8. J. Moerland, 4. H. v.d. Maas, 5. A. Havermans, 6. H. van Hemert-Rijnberg, 7,10. J. den Hengst, 9. C. Groenleer. Samenspel 7 (998 m/m): 1. C. Schroevers, 2,4. K. Minderhoud, 3. R. Traas, 5. D. van Iwaarden, 6,7,9. JD. Schroevers, 8. Comb. Meulmeester, 10. J. Daane. Provinciaal: 1,10. Th. Casteels, 2. H. de Poorter, 3,5,6. Gebr. Scheele, 4. W. Maes, 7. C. Schroe vers, 8. K. Minderhoud, 9. R. de Schoolmeester. PAARDENSPORT PSV de Vosseruiters AxeL Dressuur PSV de Vosseruiters. Paarden Z1: 1. Mascha Boone, Buenaventura (Z-Bev.) 220; 2. Gerard van Rooi- jen, Starlight (PSV Wst-Zws-VI.) 212. M: 1Moni que Beeldens, Tiamo (Oranjer.) 193; 2. Suzanne de Plaa, Clarencehill (Hulst) 191; 3. Anatevka Dooms, Punjab (Honter.) 188. L1/L2: 1. Suzan ne de Plaa, Dompadour STH en Floris Spitzen, ROME De Italiaanse wielrenner Vincenzo Nibali vertrekt aan het einde van dit seizoen bij Liquigas. Dat meldt de Italiaanse sportkrant Gazzetta dello Sport. De winnaar van de Ronde van Spanje en de Italiaanse ploeg zijn niet tot een akkoord ge komen over de financiën. Volgens de Gazzetta heeft Liquigas een jaarsalaris van twee miljoen eu ro geboden aan de 27-jarige Sicili- aan, die sinds 2006 voor de ploeg rijdt. De afgelopen twee jaar werd hij tweede in de Ronde van Italië. Rimin 53 (Luctor) 201; 3. Heieen Kerckhaert, Sa rina (Oranjer.) 198. Pony's M2 cat. D: 1. Kelsëy van de Velde, Radesky (Honter.) 191. Tweede proef. Paarden Z1: 1. Mascha Boone, Buena ventura, 227; 2. Gerard van Rooijen, Starlight, 219. M1: 1. Monique Beeldens, Tiamo, 196; 2. Suzanne de Plaa, Clarencehill, 194; 3. Vanessa "Roegiers, Zurvivor (Haringr.) 180. L1/L2: 1. Flo ris Spitzen, Rimin 53 (Luctor) 204"; 2. Heieen Kerckhaert, Sarina, 2013. Suzanne de Plaa, Dompadour STH, 197. Pony's M2 cat. D: 1. Kel- sey van de Velde, Radesky, 190. WIELRENNEN Horsens. Ronde van Italië. Derde etappe, Hor- sens - Horsens: 1. Goss (Aus) 190 km in 4.20.53, 2. Juan José Haedo (Arg), 3. Farrar (VSt), 4. Démare (Fra), 5. Renshaw (Aus), 6. Hus- hovd (Nor), 7. Kristoff (Noo), 8. Feillu (Fra), 9. Beppu (Jap), 10. Guardinï (Ita), 33. Kreuziger (Tsj), 35. Cunego (Ita), 38. Frank Schleck (Lux), 47. Leezer, 48. Scarponi (Ita), 65. Slagter, 86. Clement, 96. Rodriguez (Spa), 101. Basso (Ita), 106. Bulgac, 172. Cavendish (GBr), 188. Bos 2.28, 195. Van Winden 5.03, 196. Keizer, 198. Phinney (VSt) 0.00 (val). Algemeen klassement: 1. Phinney 9.24.31, 2. Thomas (GBr) 0.09, 3. Alex Rasmussen (Den) 0.13, 4. Boaro (Ita) 0.15, 5. Navardauskas (Lit) 0.18, 6. Larsson (Zwe) 0.22, 7. Lancaster (Aus) 0.23, 8. Goss 0.23, 9. Pinotti (Ita) 0.24, 10. Ser- gent (NZe) 0.26, 14. Clement 0.28, 31. Kreuzi ger 0.36, 37. Basso 0.39, 45. Rodriguez 0.43, 70. Slagter 0.51, 74. Bulgac 0.52, 98. Frank Schleck 0.59, 112. Cunego 1.03, 120. Scarponi 1.06, 182. Leezer 2.50,190. Bos 3.44, 193. Kei zer 5.36, 197. Van Winden 8.52. Terezin. Vredeskoers. 15e: Davy Gunst (Yerse- ke) "SYDNEY De hockeysport in Australië is op geschrikt door de tragische dood van Elizabeth Watkïns. De speel ster van North Coast Raiders over leed zondag nadat een bal tijdens een wedstrijd keihard haar hoofd had geraakt. De 24-jarige Watkins verloor het bewustzijn toen de af zwaaiende bal haar hoofd vol trof. In de ambulance naar het zieken huis overleed ze. „Wat een droevi ge dag in de hockeywereld", twit- terde Jamie Dwyer, vijfvoudig we reldspeler van het jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34