Giro staat stil bij dood Weylandt 25 „Van Marwijk laat 'Oekraïne' aan politiek over O'Sullivan pakt wereldtitel snooker Juve zet titel nummer 30 op champagnefles Styhar wint vierde etappe in Duinkerke Babel twittert zich weer in de problemen Inschrijven voor NK masters in Terneuzen dinsdag 8 mei 2012 Felix Binicewicz foto ANP m i rjm,*AmzjmsKM mmmmmmmmwmammm msmmmmsm4 mm <ym» ahntbim«bmimnmb bhhhk mv aam uwwm vssmuw.« wsi Bondscoach Bert van Marwijk maakt zich als mens zorgen over de situatie in Oekraïne. Van een boycot van het EK voetbal, zoals veel politi ci bepleiten, wil hij echter niet weten. „Wij voetballen voor het publiek daar, we zouden die mensen tekort doen als we niet naar Oekraïne gaan", aldus Van Marwijk. „Als politici vinden dat zij het EK moeten boycotten, is dat hun goed recht" In heel Europa is ophef ontstaan over de behandeling van oud-premier Joelia Timosjenko in de gevangenis. „Het is verschrikkelijk als daar mensenrechten worden overtreden. Maar het is heel ingewikkeld en moeilijk te zeggen watje daar als sporter aan kan doen. Ik laat dit in principe aan de politiek over." Bondscoach Bert van Marwijk heeft maandag 36 spelers opgeroepen voor een trainingsstage bij het Nederlands elftal. De 36 namen: Het Nederlands elftal begint maandag 14 mei met de voorbereiding op het EK voetbal in Polen en Oekraïne. Bonds- coach Bert van Marwijk traint in Hoenderloo 2 dagen met een groep (kandidaat-) internationals uit de Nederlandse en Duitse competitie die al vrij zijn van clubverplichtingen. Een overzicht van het programma van Oranje richting het EK. 14 en 15 mei: trainingsstage in Hoenderloo voor spelers zonder clubverplichtingen. 17 tot en met 26 mei: trainingskamp in Lausanne (Zwitserland), met ongeveer 27 spelers. 22 mei: oefenwedstrijd Bayern.München - Nederland (Allianz Arena, München). 26 mei: oefeninterland Nederland - Bulgarije (Amsterdam ArenA, aftrap 20.00 uur). 28 mei tot en met 2 juni: trainingskamp Hoenderloo. uiterlijk 29 mei: vaststelling definitieve selectie van 20 veldspelers en drie keepers. 30 mei: oefeninterland Nederland - Slowakije (De Kuip, 20.00 uur). 2 juni: oefeninterland Nederland - Noord-lerland (Amsterdam ArenA, 20.00 uur). 4 juni: vertrek naar basiskamp in Krakau (Polen). 9 juni: eerste EK-groepswedstrijd, Nederland - Denemarken (Metalist Stadion, Charkov, 18.00 uur). Voorbereiding op het EK 1 Ibrahim Afellay (Barcelona) 2 Vurnon Anita (Ajax) 3 Mark van Bommel (AC Milan) 4 Khalid Boulahrouz (VfB Stuttgart) 5 Wilfred Bouma (PSV) 6 Alexander Büttner (Vitesse) 7 Jasper Cillessen (Ajax) 8 Urby Emanuelson (AC Milan) 9 John Heitinga (Everton) 10 Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04) 11 Ola John (FC Twente) 12 Luuk de Jong (FC Twente) 13 Nigel de Jong (Manchester City) 14 Siem de Jong (Ajax) 15 Tim Krul (Newcastle United) 16 Dirk Kuijt (Liverpool) 17 jeremain Lens (PSV) 18 Hedwiges Maduro (Valencia) 19 AdamMaher(AZ) 20 Joris Mathijsen (Malaga) 21 Erwin Mulder (Feyenoord) 22 Luciano Narsingh (sc Heerenveen) 23 Robin van Persie (Arsenal) 24 Arjen Robben (Bayern München) 25 Stijn Schaars (Sporting) 26 Wesley Sneijder (Inter) 27 Maarten Stekelenburg (AS Roma) 28 Kevin Strootman (PSV) 29 Rafael van der Vaart (Tottenh. Hotsp.) 30 Nick Viergever (AZ) 31 Ron Vlaar (Feyenoord) 32 Michel Vorm (Swansea City) 33 Stefan de Vrij (Feyenoord) 34 Gregory van der Wiel (Ajax) 35 GeorginioWijnaldum (PSV) 36 Jetro Willems(PSV) Bert van Marwijk door Edward Swier HORSENS - Er zijn renners die nooit meer hoeven te lossen. Ren ners als Wouter Weylandt. Mor gen is het een jaar geleden dat hij om het leven kwam. Gisteren stond het Giro-peloton in Horsens" stil bij zijn dood. Iedereen in de ka ravaan had zo zijn gedachten tij dens het eerbetoon. Weylandt won in 2010 de derde rit in de Giro, in Middelburg. Pre cies een jaar later was zijn geluk op. In de afdaling van de Passo del Bocco crashte de 26-jarige Belg. Vrijwel direct was Weylandt, even daarvoor nog goedlachs en vol le venslust, dood. Zijn rugnummer 108 zal, besloot de organisatie, nooit meer gedragen worden in de Giro. Koersdirecteur Michel Acquarone: „Als niemand het nummer nog draagt, heeft Wouter ons nooit ver laten. Hij zal nooit meer lossen uit het Giro-peloton." Op de eerste rij van dat peloton stonden gisteren de renners van Radioshack-Leo- pard, ex-ploegmaats, de ogen neer geslagen. Alsof er geen jaar gepas seerd was. De ochtend na Wey- landts dood hadden ze er ook ge staan in Genua, met naast hen - net als nu - Weylandts beste fiets- maat Tyler Farrar. Het was een bizarre dag in Hor sens. Een dag ervoor was Jan Troj- borg, de burgemeester van de ha venstad, die jaren had uitgekeken naar de komst van de Italiaanse ronde, overleden. Gestorven in het harnas, tijdens een toertocht. Het roze was overal in de stad in top, de Deense vlaggen hingen half stok. Ook voor hem was de mi nuut stilte, en een bloemenzee naast het raadhuis. Het maakt dat iedereen zijn eigen gedachten heeft als er stilte in acht wordt genomen. Het doorgaans druk babbelende peloton blijft zelfs, als Acquarone en Wouters zus Elke een toespraak houden, zwijgzaam. De meesten zetten hun helm pas op als de roze bal lonnen met een foto van Wey landt eraan en een wensballon zijn losgelaten door Weylandts fa milie. Dat enkele strofen van Kings of Leons hit Sex on Fire door Horsens gaan, ontgaat de meesten wel. Het was Weylandts favoriete lied. Dat de band mo menteel aan een zesde cd werkt, zal Wouter nooit weten. Voor Thomas de Gendt, voormalig trainingsmaatje van Weylandt, is deze maandag niet extra zwaar. „Omdat Wouter voor mij iedere dag nog in gedachten is. Op trai ning kom ik geregeld langs het mo nument dat voor hem langs de Schelde is gemaakt, dan is er altijd even tijd voor een overdenking. Ie dere dag heb ik wel zo'n moment je-" Geregeld nog denkt hij over de ge varen. Als hij traint met Kurt Hove- lijnck bijvoorbeeld. Zijn maatje kwam in maart 2009 ten val en liep een schedelbreuk op. „Hij weet nog wat hij de dag voor zijn val heeft gedaan, maar van de pe riode tot hij ontwaakte in het zie kenhuis, drie weken later, zit niks meer in zijn hoofd." Het besef dat wielrennen een ge vaarlijke sport is, dat er tal van ge varen loeren, leeft bij De Gendt dus. Hij staat er bij stil, en niet al leen op dagen als deze. „Maar je zult risico's moeten nemen. An ders win je nooit meer een wed strijd." Voor Theo Bos, zondag één van de slachtoffer van de crash, zijn dagen als deze er ook om an deren te gedenken. Zoals Xavier Tondo, zijn slapie in de Vuelta van 2010. De sympathieke Spanjaard kwam om bij een bizar ongeluk. Een dichtgaande garagedeur plette de coureur, met wie Bos bij Cervé- lo zoveel lol had beleefd. SHEFFIELD Ronnie O'Sullivan is maandaga vond in het Crucible Theatre in Sheffield wereldkampioen snooker geworden, voor de vierde keer in zijn carrière. De 36-jarige Engelsman begon al met een comfortabele voorsprong op zijn opponent Ali Carter aan de slotsessie van de finale over maxi maal 35 frames en zegevierde uit eindelijk met 18-11. O'Sullivan won zondagnamiddag al de eerste ses sie met 5-3 en zondagavond de tweede met 5-4. TURIJN Bij Giuseppe Marotta was er geen twijfel. „Dit is absoluut onze dertig ste titel. Het staat geschreven op de etiketten van onze champagnefles sen", riep de hoogste baas van Ju- ventus zondag na het behalen van het landskampioenschap van de Se rie A. Het aantal titels is gevoelige materie in Turijn. Als straf voor de betrokkenheid van Juventus in een omvangrijk omkoopschandaal ont nam de Italiaanse voetbalbond de 'Oude Dame' de landskampioen schappen van 2005 en 2006. Offici eel behaalde Juve dus zijn 28e titel. CASSEL De Tsjechische wielrenner Zdenek Stybar, vooral bekend als veldrij der, heeft maandag de vierde etap pe van de Vierdaagse van Duinker ke gewonnen. Na 183 kilometer van Gravelines naar Cassel bereikte Stybar met tien seconden voor sprong op de Colombiaan Carlos Betancour de finish. De Fransman Thomas Voeckler sprintte kort daarachter naar de derde plaats. Jimmy Engoulvent behield de lei derstrui. Hij begint dinsdag met een voorsprong van 43 seconden op Stybar aan laatste etappe. BERLIJN Ryan Babel is weer in opspraak ge raakt. „Ik weet het niet, ik denk dat de scheidsrechter drugs had ge bruikt", twitterde de speler van Hoffenheim nadat hij zaterdag te gen Hertha met twee gele kaarten was weggestuurd. De disciplinaire commissie van de Duitse voetbal bond heeft Babel maandag om op heldering gevraagd. De oud-Aja- cied werd in zijn tijd als speler van Liverpool al eens fors beboet nadat hij een link naar een foto had ge post waarop scheidsrechter Ho ward Webb dankzij trucage een shirt van Manchester United droeg. TERNEUZEN Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van Scheldesport houdt de ze atletiekvereniging op 9 en 10 juni het Nederlandskampioen schap voor masters op de atletiek baan van Terneuzen. Potentiële deelnemers kunnen zich nog aanmelden tot 18 mei 20.00 uur. Daarna is er geen moge lijkheid meer om in te schrijven. Meer informatie op: www.avschel- desport.nl/nkmasters2012/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33