Probleem op links na wegvallen Pieterrs Sterrenelftal 241 sport Phinney nieuwe held in wielerpeloton Faassen is bijna binnen dinsdag 8 mei 2012 ELFTAL VAN DE WEEK i Fabian Wilson (Hoek) Cijfer: 8 1 2jNajim BoughmariYWGert-Jan v. Leiden (GPC) f(Goes) Cijfer: 8 JL Cijfer: 8 Remon de Vlieger i (GPC) Cijfer: 9 )Matthew Lentinlo (Goes) Cijfer: 7 j (Hoek) Cijfer: (Zaamslag) Cijfer: 8 4jjaap Esser j (Kloetinge) l Cijfer: 8 /^Sjorrit D'Haeseleer Y (Hoek) m{ Cijfer: 8 Mats Willemse (Kloetinge) Cijfer: 8 5)Zylvano Tuhulerun f GPC) l Cijfer: 8 Guillaume Clinckemaillie door Edward Swier HORSENS - Hij is de grote belofte van "het Amerikaanse wielrennen. Weliswaar niet de nieuwe Lance Armstrong, maar wel een aan staand kampioen. Dat Taylor Phin ney (21) de eerste dagen van de Gi ro d'Italia de roze leiderstrui draagt, mag niet eens een verras sing heten. Voor het grote publiek, en zeker dat in Amerika, was Phinney ech ter nog steeds een grote onbeken de. Tot hij gisteren keihard viel, al per ambulance was afgevoerd en la ter - nadat zijn huldiging eigenlijk al was afgeblazen - toch terugkeer de voor de podiumceremonie. Zo worden helden geboren, filmscipts geschreven. „Ik voelde dat als een verplichting. Ik wilde laten weten dat ik 'alive and still kicking' ben", aldus de BMC-kopman, met de rechterenkel in het ijs en een ban dage. De roze-truidrager kwam maandag in de laatste rit op Deen se bodem vlak voor de streep onge nadig hard ten val. De Italiaanse sprinter Ferrari week roekeloos uit en deed eerst Mark Cavendish val len. De Brit raakte het vel van zijn schouder kwijt. Phinney tuimelde, met vijf anderen, over hem heen en werd ook nog eens overreden door collega-renners. De klasse mentsleider hield aan de val een enkelblessure over. In Italië, na de transfer per vliegtuig, zal de Ameri kaan in het ziekenhuis worden on derzocht. „Maar ik geef niet zo maar op." Dat Matthew Goss de rit won, haalde ook slechts in Au stralië uitgebreid de krant. Zelfs zijn verhaal was zoveel minder in teressant dan dat van een jonge ge kwetste Amerikaan, die klaar is om een held te worden. Mark Cavendish gaat hard onderuit in de massasprint. Ook klassementsieider Taylor Phinney valt. Het is nog niet zeker of hij de Giro kan vervolgen. foto Gian Mattia d'Alberto/AP Bert van Marwijk moet op 29 mei de definitieve lijst van 23 spelers bij de Uefa inleveren. Erik Pieters keek twee jaar vol verwachting uit naar het EK voet bal in Polen en Oekraïne. Maan dag spatte die droom van de linksback van PSV en Oranje uit een. Bij controle in het zieken huis bleek het scheurtje in een middenvoetsbeentje van zijn rechtervoet onvoldoende ge heeld om komende zomer op het EK te kunnen schitteren. door Leon ten Voorde ZEIST - Alsof het zo moest zijn. Een paar uur nadat Bert van Mar wijk zijn voorlopige groep van 36 spelers bekendmaakte op weg naar het EK, kon hij er meteen weer eentje van de lijst schrappen. En nog wel een basisspeler ook, op de dunst bezette positie van de ploeg. De bondscoach noemt het wegvallen van Erik Pieters - wiens geblesseerde middenvoetsbeentje niet tijdig is hersteld - dan ook 'een streep door de rekening'. Niet dat de kwaliteiten van Pieters nou meteen onmisbaar zijn in de jacht op goud, maar wel omdat de alternatieven voor links achterin niet voor het oprapen liggen. Ook met Pieters aan boord was er vaak discussie over de te magere bezet ting. Een blik op de groep van 36 leert dat de nieuwe linksback op het EK uit het rijtje Urby Emanuelson, Vurnon Anita, Nick Viergever, Wilfred Bouma, Stijn Schaars, Jetro Willems en Alexander Büttner moet komen. Die laatste, uitkomend voor Vitesse, werd gis teren na het wegvallen van Pieters alsnog aan de selectie toegevoegd. Willems heeft bij PSV dit seizoen vaak de vacaturë Pieters ingevuld, maar normaal gesproken zal de tie ner na de tweedaagse stage in Hoenderloo afvloeien naar Jong Oranje. De meest logische vervanger voor Pieters is Emanuelson, al speelt hij net als Anita bij Ajax bij zijn club AC Milan vooral op het midden veld. „Voor Urby is het al lang gele den dat hij in Oranje linksback heeft gespeeld, Anita heeft dat wat recenter gedaan. Ik weet in ieder geval in mijn achterhoofd dat zij het kunnen", aldus Van Marwijk. Een linksback die tegen Duitsland nog in de basis stond en in de WK-finale zelfs inviel, Edson Braaf heid, is gepasseerd voor het EK. Dat geldt ook voor zijn clubgenoot Ryan Babel, en de bij Juventus nauwelijks spelende Eljero Elia. Het drietal was er in Zuid-Afrika Als ze de komende weken geen ernstige blessure oplopen, zijn de keepers Maarten Stekelenburg, Michel Vorm en Tim Krul zeker van een plek in de EK-selectie. „Wij hebben drie vaste keepers en die gaan naar het EK. Voor de ande re keepers die we hebben opgeno men in de voorselectie wordt het in Hoenderloo echt een trainings stage", aldus Van Marwijk. De bondscoach verraste door Jas- per Cillessen, de tweede doelman van Ajax, wel op te roepen en eer ste keus Kenneth Vermeer niet. nog bij. Verder krijgt Luuk de Jong achter Klaas-Jan Huntelaar en Ro bin van Persie als derde spits de voorkeur boven de topscorer van de eredivisie Bas Dost en de dit sei zoen bij Sporting Lissabon doorge broken Ricky van Wolfswinkel. Wat nog meer opvalt in de grote groep is het ontbreken van Jeffrey Bruma en Derk Boerrigter. Bijzon der is ook dat Van Marwijk wel een plek heeft ingeruimd voor de tweede keeper van Ajax, Jesper Cil lessen en niet voor de vaste goalie van de landskampioen Kenneth Vermeer. Overigens begint Oranje met vijf keepers, maar zullen er maar drie meegaan 'naar het EK - naar ver wachting Maarten Stekelenburg, Tim Krul en Michel Vorm. Een eerste groep begint volgende maandag in Hoenderloo aan een tweedaagse stage. Oranje vertrekt daarna op Hemelvaartsdag naar het Zwitserse Lausanne. „Jasper is vorig jaar meegegaan naar Zuid-Amerika. We hebben goede ervaringen met hem. We wil len zien hoe hij ervoor staat. Maar mocht er iets met de eerste drie keepers gebeuren, komt Vermeer in aanmerking voor het EK." Van Marwijk: „Voor de keepers wordt het in Hoenderloo puur een stage. Erwin Mulder ken ik al lang, van Feyenoord, hij doet het uitste kend. In overleg met de technische staf en vooral keeperstrainer Ruud Hesp hebben we besloten ook Cil lessen uit te nodigen." Van Marwijk: keepers voor EK staan al vast 1 Marco Faassen 2 Peter van Gorsel 3 Mark Minderhoud De Noormannen 3A zat 4 Robin Provoost ZSC'62 4B I zat 5 Martijn van Grunsven MZC'11 3B j zat 6 Stefan Wielemaker VCK 3A I zat Arvin de Witte WHS 3B j zat Arjen Pattenier Oostkapelle 3A zat 9 Vincent GoedegebuureRenesse 5B zon 10 MarinusBaas Arnemuiden 2E zat Alex Jobse Serooskerke 2E zat Arjan Koopmans Rillandia 3B zat Kyle Doesburg Goes 1C zon Michal Szczawinski HW'24 3A j zon 15 MerijnTaelman Craauw 5A zon 16 Dennie Ie Comte Duiveland 2E zat MIDDELBURG - Marco Faassen van Terneuzense Boys kan de Zeeuwse topscorerskroon nauwelijks meer ontgaan. De aanvaller scoorde za terdag twee keer tegen Dauwen- daele, de ploeg van Peter van Gor sel, en krikte zijn puntentotaal op tot 40,5. Van Gorsel handhaafde zich op de tweede plaats met 33 punten, wat een verschil van vijf doelpunten is. Nummer drie is Mark Minderhoud, die met De Noormannen al is uitgespeeld. Bij de waarderingen voor het PZC Sterrenteam wordt het cijfer 9 zelden uitgedeeld. Toch viel een speler de hoge score dit weekeinde ten deel. Remon de Vlieger, mid denvelder van GPC Vlissingen, ver vulde een hoofdrol in de uitwed strijd van zijn ploeg tegen WC'68 (1-4). GPC had nog twee spelers in het elftal van de week. Najim Boughmari en Zylvano Tuhule- ruw waren tegen WC'68 goed voor een acht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32