boerenbedrijf zeeland i 23 Marktplaats biomassa opent eind dit jaar kpn met wanbeleid en verdachtmakingen brieven Icpn winkel lcpn.com. 0800 0115 dinsdag 8 mei 2012 Wim de Schipper weigert belasting te betalen zolang de gemeente Veere hem geen genoegdoening verschaft voor veertig jaar onrecht. Als gevolg daarvan heeft de gemeente zijn boerderij, waar hij voor particulieren meer dan dertig dressuur- en hobbypaarden stalt, te koop gezet, foto Ruben Oreel zich bereid enkele omstreden be slissingen terug te draaien. De Bruijn ging daarop met ver vroegd pensioen, waarna nieuwe colleges van B en W de kwestie als afgedaan beschouwden. Al snel volgden nieuwe conflicten. Zo zegt De Schipper dat de gemeente te lang wachtte met het verstrek ken van een eenvoudige vergun ning voor herbouw van een schuur, waardoor hij niet kon her investeren. Aanslagen die hij kreeg voor OZB, toeristen- en hondenbe lasting waren zo hoog dat ze op last van de rechter moesten wor den teruggedraaid. Waarna de ge meente die het jaar daarop weer fors verhoogde. Volgens burgemeester Van der Zwaag is dat alles te wijten aan de onwil van De Schipper om 'zijn ge gevens goed aan te leveren', en 'open kaart te spelen'. „Want dan moet je weer gaan gissen of schat tingen doen, en dan loop je wel eens de kans dat je er naast zit. We hebben ons volop ingespannen om het tot een goed einde te bren gen. Dan verwacht je ook mede werking van zijn kant. Maar dat ge beurt niet." door Frank Balkenende MIDDELBURG - Zeeland krijgt een marktplaats voor biomassa. Haven bedrijf Zeeland Seaports en ont wikkelingsmaatschappij NV Eco nomische Impuls Zeeland werken momenteel aan de opzet ervan, sa men met Zweedse en .Italiaanse partners. De virtuele marktplaats gaat naar verwachting eind dit jaar open. Le veranciers en afnemers van bio massa kunnen er terecht. Het is een trend om reststromen die ontstaan bij de productie in be drijven te hergebruiken. Dat levert winst op voor het milieu en vaak ook voor de portemonnee. Herge bruik wordt ook bittere noodzaak. Zo w-il fosforproducent Therm- phos in Vlissingen-Oost over acht jaar volledig draaien op restfosfa- ten, die kunnen worden gewon nen uit rioolwater, slib en huishou delijk gft-afval. Thermphos wil daarvoor contracten sluiten met toeleveranciers. De omschakeling is nodig omdat het fosfaaterts, dat wordt gewonnen in de strook van de Spaanse Sahara tot Syrië, over dertig jaar op is. De bouw van de biomassamarkt plaats wordt ondersteund door het Europese Interreg-programma IVC en door de provincie Zeeland. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Huisarts Verbaasd ben ik over het idee om, naast het eigen risico, ook nog eens 9 euro per bezoek aan de huis arts te moeten gaan betalen. Wie echt iets mankeert of ergens over twijfelt zou zich door zo'n laag be drag niet laten weerhouden. Een malig zou dit misschien niet zo'n ramp zijn, maar als je inderdaad re gelmatig bij de huisarts komt kan dit voor vele mensen behoorlijk op lopen. Jaren geleden liet een apo theker met een foto in de krant zien wat alleen al bij hem, een enorme berg ingeleverde medicij nen, per maand vernietigd moest worden. Medicijnen die nog een lange houdbaarheidsdatum had den en in doordrukstrips verpakt waren. Als ik dan' bedenk hoeveel apothe ken of apotheekhoudende huisart sen er zijn in ons land, zal die berg niet te overzien zijn. Wat een kapi taalvernietiging! Ook las ik eens over een specialist, die zijn patiën ten bij het voorschrijven van een medicijn, uit zijn teruggekomen voorraad, een strip meegaf om te bekijken of dit medicijn aan zou slaan. Wat volgens hem alleen al kapitalen uitspaarde. De bezuini gingen zullen ons allen treffen. Laat de hoogleraren zich eens over dit aspect buigen, het zou veel ople veren. Margreet van der Wouden de Saele 26, Oosterland Huisarts 2 Een interessant artikel op de voor pagina van de krant. Een drietal hoogleraren gezondheidseconomie en sociale ziektekostenverzekering komt tot de conclusie dat 1 miljard euro besparen op de zorg het best kan worden gerealiseerd door de patiënt voor een bezoek aan de huisarts 9 euro in rekening te bren gen. Het aantal mensen dat onno dig de arts bezoekt zou hierdoor af nemen. Citaat: 'Zij schatten zelf in of de arts naar hun kwaal moet kij ken of niet', einde citaat. De weten schappers stellen vervolgens: 'Wie echt iets mankeert of ergens over twijfelt, laat zich door een laag be drag als 9 euro ook niet weerhou den'. In mijn beleving is juist de functie van de huisarts om de klacht van zijn patiënten te analy seren en met zijn ervaring en gron dige opleiding een juiste conclusie te trekken. Tot slot: 9 euro is een laag bedrag afgewogen tegen het in komen van een hoogleraar. Voor een AOW'er ligt dat enigszins an ders. George VeitSumijseni, Driekoningenlaan 13, Zierikzee Kanker Reactie op het artikel over Elslcen van der Wall, internist-oncologe, over Een beter leven voor borstkan- kerpatiënten. Dit artikel heeft bij mij enige wrevel opgewekt. Ik ben geen gezondheids-fanaat en geen lid van een sekte, maar een norma le, kritische burger. Hoewel ik geen arts ben, geef ik al ongeveer 10 jaar voorlichting over het ontstaan van kanker en geef aan wat de eventue le mogelijkheden zijn om het te voorkomen, te genezen. Dit laatste geldt meestal niet meer voor men sen die de boodschap van de regu liere arts of van hun oncoloog heb ben gekregen: 'ik kan niets meer voor u betekenen'. Als men van te voren op de hoogte was gesteld van de mogelijkheden om te gene zen, te voorkomen, dan had men deze mensen een dienst bewezen (medische eed). Een cardioloog uit München, dr. Rath, geeft lezingen over de hele wereld en zijn me ning gaat tegen de gevestigde orde in. Hij geeft, behalve de genezings mogelijkheden die de cellulaire (or- tho-moleculaire) geneeskunde biedt, ook de oorzaak aan, hetgeen iedereen zal verbijsteren. De stel ling 'kanker is geen ziekte, maar een reactie van het lichaam' zal misschien niet direct worden be grepen. Jan Koning Van Speykstraat 19, Terneuzen Handhaving Een woord waarvan de vage beteke nis mij sinds kort enigszins duide lijk geworden is, namelijk voor ve lerlei uitleg vatbaar. In de wijk Dau- wendaele staat een aantal blauwe borden waarop in het verleden wit te pijlen de rijrichting aangaven. Omdat veel verkeer de andere kant op rijdt dan ooit bedoeld is heb ik een melding gedaan bij de politie. Een voorbijrijdende politiewagen bracht mij op dit idee. De agenten hierin hadden kennelijk niets in de gaten. Achteraf klopte dit met de uitspraak die ik te horen kreeg. Agenten zijn hier niet voor, maar wel slechts voor handhaving. Wat daar ook onder verstaan mag wor den. Toevallig zag ik op Koningin nedag op de Markt een persoon met een lege plastic fles voetballen. Op zijn rug stond 'handhaving'. Niets doen dus, alleen kijken! Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg *Deze prijs geldt vanaf 25 juni 2012 voor Alles-m-één Standaard met Interactieve TV, Internet en Bellen. Tot 25 juni 2012 betaal je 55,- /mnd. Vraag de verkoper naar de voorwaarden en beschikbaarheid of kijk op kpn.com. sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31