Agrofoodsector flirt met Venlo en Roergebied Veere gelast verkoop Meld onveilige situaties in 30-kilometerzones Gedetineerde wil onder tbs-maatregel uit 22 Boer uit Koudekerke verwijt gemeente hem al veertig jaar te achtervolgen ADRZ Goes belicht Dag van de Beroerte Sporten met Hoogerland voor Stichting Jayden Kijkdagen bij trainingscentrum ziekenhuis dinsdag 8 mei 2012 door Frank Balkenende KRUININGEN - Zeeuwse onderne mers uit de agrofoodsector ont moeten eind mei collega's uit Lim burg en het Duitse Roergebied om na te gaan of samenwerking moge lijk is. Met name Zeeland kan met zijn havens en goede verbindingen (over water, spoor en weg) de aan- voerhaven worden voor Limburg en Duitse achterland. De ondernemersdelegatie van de in januari opgerichte Stichting Foodport Zeeland treft 29 en 30 mei onder andere ondernemers die zijn verenigd in de Greenport Venlo. Ook Duitse ondernemers uit het Roergebied zijn aanwezig. Ze praten over samenwerking op het gebied van logistiek/het herge bruik van reststromen, samenwer king met Duitse bedrijven en de voordelen van economische clus ters zoals Foodport Zeeland. Ook worden drie bedrijven in de food- sector bezocht. Een groep ondernemers van Greenport Venlo bezocht eind april Zeeland. Ze brachten een be zoek aan bedrijven in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone (WarmCo), de Vlissingse haven (Kloosterboer), Colijnsplaat (proef project De Zeeuwse Tong) en Wil- helminadorp (Topsy Baits). Tij dens het tegenbezoek worden be drijven met elkaar in contact ge bracht. Volgens directeur Edwin Foudraine van Stichting Foodport Zeeland zijn verschillende vormen van samenwerking denkbaar, maar vooral op het gebied van lo gistiek zit er muziek in. „Veel logis tieke stromen lopen van west naar oost, van de havens naar het ach terland. Agrofoodbedrijven in het Roergebied worden nu bediend vanuit Bremerhaven. Die haven ligt verder weg dan Zeeland. Er lig gen duidelijk kansen, met Venlo als scharnierpunt." De Stichting Foodport Zeeland wil in Zeeland agrofoodbedrijven groeperen en met innoverende projecten Zeeland positioneren ais de voedsel- en logistieke delta van Europa. Dit jaar worden bedrijven geworven om erbij aan te haken. Dat moeten er eind dit jaar zo'n veertig zijn. Het bestuur bestaat voor een belangrijk deel uit verte genwoordigers van bekende logis- i tieke en agrofoodbedrijven. Verder wordt geprobeerd een Food Academy op te richten, die voor het bedrijfsleven de juiste mensen op lbo, mbo en hbo op leidt. www.foodportzeelandMl door Frank Balkenende MIDDELBURG - Gemeenten hebben grote delen van hun kernen tot 30-kilometerzone verklaard. In sommige gemeenten zijn die vol gens de richtlijnen ingericht, in an dere 30-kilometergebieden krijgt de automobilist bijna vrije door gang. Geregeld zijn er dan ook klachten over hardrijders en onvei lige situaties in deze zones. De krant wil die klachten inventarise ren. Het is aan te raden de klachten te melden op de website www.meld- puntveiligverkeer.nl. Deze krant zal dan in samenwer king met Veilig Verkeer Nederland (WN) district Zeeland hieruit en kele dorpen en wijken selecteren waar snelheidsmetingen noodzake lijk lijken te zijn. Wie weet, wordt er straks door WN bij u in de straat gemeten. De resultaten worden in de loop van mei bekendgemaakt. www.meldpuntveiligverkeer.nl Boer Wim de Schipper weigert belasting te betalen aan de ge meente Veere, zolang die hem geen genoegdoening verschaft voor veertig jaar onrecht. Als reactie daarop heeft het ge meentebestuur zijn complete boerderij te koop gezet. door Henk Postma KOUDEKERKE - De gemeente Veere wil een compleet boerenbedrijf openbaar verkopen om daarmee een 'belastingschuld' van zesdui zend euro te innen. Het gaat om paardenstal Zuidwerve aan de Breeweg 10 bij Koudekerke, be staande uit twee woningen, schu ren en twaalf hectare land. De veiling is op 7 juni in Goes. Tenzij eigenaar Wim de Schipper voor die tijd betaalt. Die weigert dat vooralsnog. Hij verwijt de ge meente Veere, en voorheen Valke- nisse, dat die hem veertig jaar ach tereen schade heeft berokkend door hem te achtervolgen met on deugdelijke belastingaanslagen, voorbarige huiszoekingen, onte recht gebleken beslagleggingen, verdachtmakingen en controles. Door de jaren heen leidde dat alles tot een reeks van gerechtelijke uit spraken waarin de gemeente in het ongelijk werd gesteld. Opgeleg de boetes moesten worden inge trokken en belastingaanslagen her zien. Waarna de gemeente die aan slagen vaak weer fors verhoogde. De Schipper verwijt achtereenvol gende bestuurders dat ze die prak tijken hebben laten voortbestaan. Zolang schadeloosstelling uitblijft, en zijn naam niet wordt gezui verd, weigert hij belasting te beta len. Dat leidde er drie jaar geleden ook al eens toe dat de gemeente zijn boerderij in beslag liet nemen en te koop zette. Toen voorkwam De Schipper, die in zijn boerderij een paardenstal runt, een veiling door op het laatste moment toch maar te betalen. Hij volgde daarbij het advies van een jurist. Die wierp nog wel de vraag op of de gemeen te voor de rechter gesleept zou kunnen worden wegens 'misbruik van executoriale bevoegdheid'. Dit keer overweegt De Schipper het been stijf te houden. Hij eist dat de gemeente eerst zelf orde op zaken stelt, en gemaakte fouten er kent. Maar het gemeentebestuur weigert daar op in te- gaan. Vol gens burgemeester Rob van der Zwaag heeft de gemeente inder daad 'wel eens' fouten gemaakt, maar is er alles aan gedaan om die te corrigeren. „Het probleem is ge woon dat hij geen belasting wil be talen." De grieven van De Schipper gaan terug tot in de jaren zeventig en tachtig van de vorige eeuw toen de gemeente Valkenisse hem in de schoenen probeerde te schuiven dat hij een minicamping exploi teerde en milieuregels overtrad. Ook waren er voortdurend me ningsverschillen over de vraag of hij nu wel of niet verplicht kon worden riool- en afvalbelasting te betalen. Dat leidde tot beslagleggingen en huiszoekingen, waarbij De Schip per naar eigen zeggen ook bij ande re instanties werd 'zwartgemaakt'. Zonder dat ooit kon worden hard gemaakt dat hij regels had overtre den. Op initiatief van de toenmalige burgemeester Adrie de Bruijn von den in 2005 en 2006 bemiddelings gesprekken plaats. Die strandden uiteindelijk, volgens De Schipper na de weigering van de gemeente hem 10.000 euro schadevergoe ding te betalen en zijn naam te zui veren. Wel toonde de gemeente GOES - In het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, locatie Goes, zijn van daag allerlei activiteiten in het ka der van de Europese Dag van de Beroerte. CVA-verpleegkundigen (gespecialiseerd in 'beroertes' of wel een Cerebro Vasculair Accci- dent) geven van 10.00 tot 16.00 uur op de eerste verdieping infor matie en vertellen over de risicofac toren. Bezoekers kunnen bloed druk en gewicht laten meten. Tus sen 11.00 en 12.00 uur en 14.00 en 15.00 uur worden bloedsuiker en cholesterol gemeten. Een CVA is een hersenbloeding of -infarct. Jaarlijks worden ruim 40.000 men sen getroffen, een aantal dat stijgt. GOES - Stichting Jayden houdt sa men met Sportpunt Zeeland een familiedag in en rondom Sport punt. Op 7 mei word er een toertocht met wielrenner Johnny Hooger land gehouden: van 15, 50, 80 en 120 kilometer. Tot 16.00 uur zijn er activiteiten waaraan iedereen gra tis kan meedoen, zoals sportclinics en een dikke bandenrace. Als het lekker weer is zijn er kraampjes op het voorplein en is er een verlo ting. Op de Markt in Goes wordt aaneensluitend een muziekevene ment gehouden. De opbrengst is voor Stichting Jayden. Aanmelden voor de toertocht vanaf 9.00 uur. TERNEUZEN - Het trainingscentrum voor de zorg sTimul Nederland zet zaterdag 12 mei de deuren open voor belangstellenden. In dit trainingscentrum kunnen verpleegkundigen en verzorgen den 'ervaringsstages' volgen. Daar bij kruipen zij in de huid van van cliënten om te voelen hoe het is om afhankelijk te zijn van zorg. Zorgverleners ervaren op die ma nier wat het betekent als er niet op je zorgbehoefte wordt ingespeeld, of juist wel. Zij krijgen zo meer in zicht in de behoeften van hun cliënten. De open dag aan de Andriessenlaan 2 in Terneuzen duurt van 10.00 tot 13.00 uur. DEN HAAG - Een voormalige gedeti neerde (24) uit de Middelburgse gevangenis Torentij d heeft maan dag in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof geprobeerd onder de tbs-maatregel uit te komen die hij opliep na het met een mes belagen van een gevangenisbewaker in To- rentijd. De man zat een straf uit voor een steekpartij uit 2008. In april 2011 stak hij met een brood mes in op de bewaker. Een andere bewaker zou hij hebben geslagen. Een maand daarvoor zou hij in Dordrecht ook al een verzorger en een. psychiater van een inrichting hebben mishandeld. De man zit nu in Scheveningen vast. De door gedragsdeskundigen als schizofreen bestempelde verdach te kan zich de meeste incidenten niet meer goed herinneren. Hij ontkent dat hij één van de Middel burgse bewakers heeft geslagen. Op verzoek van de verdediging zul len de opstellers van het psychia trisch rapport op een volgende zit ting worden gehoord door het hof, met name over hun advies om tbs met dwangverpleging op te leg gen. Na het horen van deze ge dragsdeskundigen zal een nieuwe strafeis worden geformuleerd door het Openbaar Ministerie. Het is nog niet bekend wanneer de straf zaak wordt voortgezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30