Temeuzen torst hoge schuldenlast Kinderboerderij met camera's beveiligd Je moeder uitleggen wat een app is. Maar dan supervoordelig. Heisa om lege granaten op milieustraat Hulst 21 Thuis in Hypotheken Verzekeringen Financieel Advies Dynabyte wordt Mycom Kapsalon vernieuwd Werkt in je voordeel 'Bij ons kun je terecht voor een snelle hap, maar de service is niet vluchtig. Koffie krijg je op een dienblaadje'. Raman Yu, East West foto Ruben Oreel door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het moet maar eens afgelopen zijn, vindt het Terneu- zense raadslid Charles ten Hengel (D66). „We zadelen als gemeente toekomstige generaties op met een enorme schuldenlast. Dat kan niet langer zo." Zijn collega Henk Sier- sema (CDA) ziet dat heel anders. „Juist in deze crisistijd moeten we blijven investeren." Ten Hengel en Siersema staan lijn recht tegenover elkaar. Ten Hengel is lid van de oppositie. De Terneu- zense coalitie van TOP/Gemeente belangen, PvdA en CDA investeert de gemeente het graf in, luidt kort weg zijn kritiek. WD en Christen- Unie delen die. Siersema wil daar niks van weten. „Waarom zou je van je schuldenpositie een pro bleem maken, zolang je je schul den kunt betalen?" Dat Terneuzen verhoudingsgewijs veel schulden heeft, kan sinds kort niemand meer ontkennen. Op ver zoek van de oppositie is het huis houdboekje van de gemeente door accountantsbureau Deloitte aan een stresstest onderworpen. De al gemene conclusie is dat de ge meente financieel gezond is, met als -grootste pijnpunten: risico's door een overschot aan onverkoch te bedrijventerreinen en vooral de schuldenpositie. Terneuzen torste eind vorig jaar een schuldenlast van bijna 173 mil joen euro, terwijl die eind 2006 'slechts' 108 miljoen euro was. In 2011 was de gemeente 8,6 miljoen euro aan rente kwijt voor lenin gen. Volgens Deloitte nadert de schul denlast 'de kritische norm'. Ter neuzen scoort daarmee ook lande lijk hoog. Nederland telt 441 ge meenten. Wat betreft schuldenlast staat Terneuzen op de 380ste plek, terwijl Terneuzen wat betreft de lokale lastendruk juist laag staat, op de 41ste plaats. Om de schuldenlast te verminde ren, zou Terneuzen de gemeentelij ke belastingen kunnen verhogen. Of, geeft wethouder Co van Schaik (PvdA), een stop zetten op investeringen. „Dat is aan de ge meenteraad." De schuldenlast is sinds 2003 sterk opgelopen door forse investerin gen in scholen, culturele en sport- voorzieningen, wegen en riolerin gen. Volgens D66'er Ten Hengel moet vooral met voorzieningen slimmer worden omgesprongen. Hij vreest dat Terneuzen toegroeit naar een schuldenlast van 233 mil joen euro eind 2012. Wethouder Van Schaik zegt niet te weten waar Ten Hengel dit van daan haalt. „De prognose is dat we eind 2012 op 195 miljoen euro uit komen en vanaf 2015 vermindert de schuldpositie, omdat het inves teringsniveau dan ook zal afne- RlSfCQBEHEf R Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.ni HULST - Uiteindelijk: had het niet zó veel om het lijf dat alarm op de mi- leustraat in Hulst. Vrijdag was er een mortiergranaat gevonden in de container voor oud ijzer. Of-ie op scherp stond, was toen niet duide lijk. Maar de overheid nam geen ri sico. Veiligheid boven alles, luidde het motto. Dus ging het terrein za terdag en gisterochtend dicht, 's Nachts werd er ook gepatrouil leerd door een beveiligingsdienst. Gisteren kwam de Explosieven Op- ruimings Dienst langs bij het ter rein aan de Afrikaweg. Die vond na een uurtje nog een tweede granaat. Net als de eerste van Spaanse make lij. Maar kleiner. En eveneens ont daan van de springlading. Voor de zekerheid werd de oudijzercontai- ner met behulp van een grijper he lemaal leeggeschept. Maar iets ver dachts, laat staan ontplofbaars, le verde die speurtocht niet op. dinsdag 8 mei 2012 VLISSINGEN - Elektronicazaak Dyna byte, aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen, wordt medio juni hele maal verbouwd. Het interieur ver andert, vitrines gaan eruit; geheel volgens de leer van MyCom, die de keten heeft overgenomen en zo als de winkel gaat heten. Ook het aanbod verandert: minder spelle tjes en meer terug naar een au thentieke computerwinkel, met ook een eigen technische dienst. WESTKAPELLE - Kapsalon M'n zus 8c ik, in de Zuidstraat in Westka- pelle, heeft een complete metamor fose ondergaan. De salon van de zussen Hanneke en Carola de Vis ser, die pas een jaar geleden voor zichzelf begonnen, is geheel ver bouwd. Om dat te vieren, is er vrij dagavond een (her) openingsbor rel, van 19.00 tot 21.00 uur. Ieder een is welkom, ook om een knipaf- spraak te komen maken. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De kinderboerderij in Terneuzen is maandag uitgerust met bewakingscamera's. De mede werkers van de boerderij hopen dat de camera's bijdragen aan het einde van een reeks vernielingen en inbraken. De afgelopen maanden werden er in de nachtelijke uren ruiten inge gooid, koperen bliksemafleiders ge stolen en konijnen losgelaten. Dat is op zich al vervelend, maar de ef fecten op de verstandelijk gehandi capte medewerkers maakten alles nog gecompliceerder: sommige cliënten waren door de inbraken dagenlang van slag. De berichtge ving over deze malversaties zette een aantal bedrijven en andere sympathisanten aan tot actie. Tele com 8c Security uit Terneuzen plaatste maandag gratis beveili gingscamera's op het erf „En de bewoners van verzorgingscentrum Bachten Dieke hebben zaterdag tij dens de kerkdienst tijdens de col lecte geld aan de kinderboerderij gegeven. Dat blijven ze een half jaar lang doen", zegt voorzitter Wies Neve van de Stichting Kin derboerderij. Als tegenprestatie ontvangt de kin derboerderij de bewoners van Bachten Dieke een middag. telfort.nl 08001707 I Telfort winkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29