69.400 'We doen aangifte als er één rugstreeppad gedood wordt' Excursie naar de Haringvreter Oud-Hollandse spelen en afasiesoos Astronoom legt uit over XMM-telescoop Buurtwerkers in 't Zand en Arnemuiden Natuurspreekuur in Terra Maris Zeeuwse liedjes in de Catharinakerk Middelburg' West- Souburg yiissihgén Ritthem Locatie huidig ziekenhi Koudekerkseweg dinsdag 8 mei 2012 VEERE Vanaf de steiger bij de Campveerse Toren in Veere vaart morgenmid dag een rondvaartboot naar de Ha ringvreter, een van de eilanden in het Veerse Meer die ontstond na de afsluiting van het Veerse Gat. Een natuurgids zal de excursie be geleiden. Rond 17.00 uur is ieder een weer aan wal. Meevaren kost volwassenen 9,70 euro en kinderen 7,30 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar op de boot. Voor meer informatie: 0118-419367 of 597262. MIDDELBURG In de hal van zorgcentrum 't Gast huis in Middelburg vindt woens dagmiddag een oud-Hollandse spel letjesmiddag plaats. Iedereen mag meedoen. De activiteit begint om 14.30 uur en wordt begeleid met li ve accordeonmuziek. Een dag later is er een afasiesoos in 't Gasthuis. Mensen met afasie en hun familieleden kunnen er tussen 14.00 en 15.00 uur terecht voor lot genotencontact. Voorlichting komt van logopediste Evelien Schouten. MIDDELBURG Jelle de Plaa, astronoom bij SRON, zeg maar de Nederlandse NASA, geeft morgenavond bij volksster renwacht Philïppus Lansbergen uit leg over de XMM-Newton tele scoop. Dat is een telescoop die niet waarneemt in het zichtbare licht, maar in röntgenstraling. De Plaa is al vanaf zijn vijftiende ac tief bij de Middelburgse sterren wacht. Zijn lezing begint om 20.00 uur. Toegang: twee euro. MIDDELBURG Vanuit de Stichting Welzijn Middel burg duikt een team van buurtwer kers de wijk in. Morgen gebeurt dat in 't Zand/Stromenwijk, vrij dag in Arnemuiden. Van 14.00 tot 16.00 uur zijn ze te vinden rond de winkelcentra en de straten daar omheen. Ze zijn er om bewoners te helpen plannen te realiseren, on der meer door fondsaanvragen en contacten uit het netwerk. Binnen kort komen ze terug met bakfiet sen vol sport- en spelmateriaal. OOSTKAPELLE Biologe Betsy Ras is morgenmid dag van 13.30 tot 15.30 aanwezig in natuurmuseum Terra Maris in Oostkapelle om allerhande vragen over de natuur te beantwoorden. Mensen kunnen er ook biologische objecten uit oude verzamelingen la ten determineren. Vaak is er die middag een gast aan tafel met een eigen verzameling en bijhorende kennis. Ervaring leert dat de aanwe zige bezoekers ook bijdragen aan kennis van bodemvondsten. ZOUTELANDE ZOUTELANDE - Het duo Pier co brengt vanavond Zeeuwse liedjes ten gehore in de Catharinakerk in Zoutelande. Het duo bestaat uit zanger Nico Kruit en gitarist Piet de Kam. De heren komen uit Zoute lande en zullen bekende melodie ën uit de jaren zestig en zeventig in een Zeeuws jasje gieten. Ook de presentatie van de liedjes gebeurt in dialect. Het optreden begint om 19.30 uur. Walchenaren hoeken tijdwinst als het zie kenhuis in de Mortiere komt, 45.100 Wal- chenaren als het in Vlissingen blijft. 't Verschil zul je wel merke, op een fiets uit Aagtekerke! Vrouwenpolder Serooskerke Gapinge Grijpskerke Sint Laurens Meliskerke Zoutelande Bigge kerke Koudekerke Nieuw- en Sint Joosland Locatie Mortiere Willem Adriaansens Aagtekerke sneller in Mortiere Domburg Oostkapelle Arnemuiden door Theo Giele MIDDELBURG - In opdracht van de gemeente Middelburg is maandag begonnen met het onderzoek naar de bodemgesteldheid in het Molen waterpark. Dit sonderingsonder- zoek is nodig om te kunnen bere kenen hoe zwaar de fundering van het nieuwe theater moet worden. Het onderzoek wordt gedaan door op een aantal plaatsen in het park grondboringen te verrichten. De Vereniging Stadspark Molenwa ter is ontevreden over de informa tie die .door de gemeente vooraf is verstrekt. Volgens voorzitter Caja Oldenburger kreeg de vereniging, die zich al jaren inzet voor behoud van het park, pas na lang aandrin gen antwoord op de vraag wat er precies ging gebeuren. „Niet tijdig, niet vooraf en niet volledig", zegt ze. De vereniging vindt de borin gen onnodig zolang er geen defini tief ontwerp ligt. „Voorbarig om dat de gemeenteraad het definitie ve ontwerp nog moet goedkeu ren", aldus Oldenburger. Bovendien leeft in het park de zwaarbeschermde rugstreeppad. Een ecologisch bureau schrijft dat de kans op het raken van een rug streeppad klein is. „Mocht er al een rugstreeppad sterven als ge volg van de boringen, dan gebeurt dat onbedoeld. Onbedoeld doden, zeker als er voorzorgsmaatregelen zijn genomen (zoals het kiezen van een klein voertuig, zoveel mo gelijk vanaf de paden werken) valt ook niet onder artikel 9, (doden van beschermde dieren)", schrijft het Bureau Waardenburg BV. Het maakt op juriste Oldenburger geen indruk: „We doen aangifte als er ook maar één rugstreeppad gedood wordt." Prijs is-lncti BTW, excL koSteri;rijl<raar maken mverwjdé.rihóstiWraBs. Gèlobflös afbeelding kan afwl|ken van de werkelijkheid. Dijfinartclërlng In de vorm vari::h(ëï^«^^M::^^lèt''WpW :aai^éboden' door. Rat iSdtiiMorisharicielsnaarnvan FGA Capital B.V. (AFMvërgunnIr»gsnumrner 12013694) ónder voorbehoud van kredietaccéptatle en toetsing BKR te Hel Max. krodlelbudrag 5.000,-. Deze tlnancieringsaetle is getdlgtol en „niet:30 juni 2012. Prijs en uitvoering kunnen aan verandering, ondertievig zijn zonder voorafgaande opgave. 3 Jaar garantie is opgebouwd uit 2 jaar fabrieksgarantie en 1 jaar Extra Garantie. Vanafprijs 81990,- Is Inclusief 1,300,- introductie inruitpremie. Deze actie is geldig t/m 13 mei 2012, Vraag naar- de voorwaarden, 'Brori: Jato Dynamics. Gebaseerd op de volumegerelateerde gemiddelde C0,-uilstool (g/km) van de best verkochte Europese automerken in 2011 Let op! Geld lenen kost geld vJ\ www.automondo.nl Contant waarde Contante aanbetaling Kredletbedrag Looptljd In maanden Vaste debet-rentevoet opjaarbasis Jaarlijkse Kosten Percentage (JKP) Termijnbedrag per maand Totaal Ie betalen bedrag 8.990,- 3,990,- 5.000,- 36 0,0% 0;0% 138,89 5.000,- ai fntfiw.ih.hu DE NIEUWE PANDA TIJDELIJK V.A. €8.990, Gem. brandstofverbruik: 4,5 1/100 km (1 op 22,2) G02: 99 g/km. Fiat De laagste gemiddelde C02-uitstoot van Europa.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27