25 Touwtrekken om plek ziekenhuis schaadt belangen patiënten 181 zeeland Walcherse koks maken beste asperge-amuses talamini keukens Vragen LPV over plan ziekenhuis Amerika» Nash Gripka speelt in ♦rgy Bess Groente-/bloemzaden SlSall Tuinscherm Jumbo Kamerplanten! TIP dinsdag 8 mei 2012 STEEN DIJK makelaar taxateur o.g Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl Talamini Keukens, als kwaliteit een naam mag hebben! VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlis- singen wil snel duidelijkheid over de plannen om bij het geplande nieuwe ziekenhuis in de Mortiere ook andere zorggerelateerde voor zieningen mogelijk te maken. Omdat de plannen uitgebreider blijken dan het college van B en W van Vlissingen had verwacht, concludeert de LPV dat het college niet goed is geïnformeerd door de ziekenhuisdirectie en door de ge meente Middelburg. De kavel ligt op grondgebied van Vlissingen, maar is eigendom van Middelburg. De LPV heeft hierover schriftelijke vragen gesteld. Bovendien wil zij dat het college mét een mogelijke projectontwikkelaar bekijkt of die zorggerelateerde voorzieningen ook elders gerealiseerd kunnen worden, zoals in Vlissingen. Meer voorzieningen in de Mortiere zou goed zijn voor Middelburg, maar slecht voor Vlissingen, stelt de LPV. minuten is de tijdwinst voor inwo ners van Oostkapelle als ze naar het ziekenhuis in de Mortiere gaan. De bouw van een zieken huis in de Mortiere zorgt voor spanningen tussen raad en college in Vlissin gen, en vervolgens tussen Vlissingen en Middelburg. Noem het de Mortiere in Middelburg, noem het Vlissingen-Noord: de plek waar het nieuwe ziekenhuis op Walcheren moet ko men, blijft dezelfde. Tenminste, als het aan de directie van het zieken huis ligt. Voor de gemeenteraad van Vlissin gen is dat nog steeds geen uitge maakte zaak. Een deel van de raad blijft hopen en nastreven dat het bestaande ziekenhuis aan de Kou- dekerkseweg in Vlissingen open blijft. Vanuit de twijfel over haal baarheid van de nieuwbouwplan- nen en vanuit de zorg dat anders ook het ZRTI - voor de behande ling van kanker - vertrekt en er. een gigantische open plek midden in de stad resteert. Deze opvatting - vooral verwoord door de grootste coalitiepartij LPV - zorgt voor een moeilijke discus sie met het eigen college. Dat be schouwt het vertrek van het zie kenhuis naar de Mortiere namelijk wel als 'een gegeven' dat niet is te rug te draaien en als een Toesluit waar de politiek geen rol in speelt. Deze interne verdeeldheid zorgt nu voor vertraging van de procedu re om de nieuwbouw mogelijk te maken. Het college wil daaraan wel meewerken, maar niet aan al lerlei extra 'medisch gerelateerde voorzieningen', die er mogelijk bij door Maurits Sep zouden kunnen komen. Dat zou bij de Vlissingse raad pas echt op weerstand stuiten, verwacht het college. Deze Vlissingse verdeeldheid heeft weer gevolgen voor buurgemeente Middelburg. Die heeft de grond in de Mortiere in eigendom en wil die verkopen aan het ADRZ. Maar dan moet Vlissingen - op wiens grondgebied de kavel ligt - wel eerst zijn goedkeuring geven aan dat plan. En die laat zeker een maand langer op zich wachten. In Middelburg nemen ongeduld en ongerustheid toe. Als Vlissin gen niet snel meewerkt, moet Mid delburg maar andere grond aanbie den die zij zelf in eigendom heeft en waar zij zelf over kan beslissen, vindt het lokale CDA, dat daarmee de buren onder druk zet. Natuurlijk speelt voor Middel burg een financieel belang: grondverkoop. Maar voor Middel burg én Vlissingen én Veere én niet te vergeten voor heel Zeeland speelt ook een medisch belang. Het ADRZ heeft de hoeveelheid zorg op Walcheren flink terugge bracht en veel specialismen overge heveld naar Goes. Een deel - de zo genoemde planbare zorg - komt in het nieuwe ziekenhuis in de Mor tiere. Te weinig, vinden velen op Walcheren, want de spoedeisende hulp keert niet terug. Maar het hoeft niet bij de planbare zorg te blijven. Het ADRZ heeft geen geld om het hospitaal, te bouwen. Ondernemer Henk van Koeveringe zamelt geld in via een 'commanditaire ven nootschap', waarin iedereen die dat wil, geld kan inleggen. Van Koeveringe zegt zich tot die rol te beperken, maar kan zich voorstel len dat zich bij het ziekenhuis 'aan zorg verwante ondernemers' vesti gen. Het is ook Van Koeveringes Zorg Invest Zeeland dat met het ADRZ het plan bij de gemeente Vlissin gen heeft ingediend. Het Vlissing se college zegt verrast te zijn door deze combinatie en wil meer in zicht in die plannen, voordat de procedure voor het ziekenhuis ver der mag. Middelburg moet dus ge duld hebben. Vanuit de patiënt bezien, lijkt de koppeling van een zieken huis aan een uitgebreidere zorg boulevard alleen maar positief De kans dat het ADRZ toch weer een compleet ziekenhuis op Walche ren opent, is nihil. De kans daaren tegen dat kleine medische klinie ken zich niet nabij het nieuwe zie kenhuis vestigen, groeit. Klinieken die er nu niet zijn; of die zich voor uitlopend op de plannen al in Mid delburg hebben gevestigd in Park Veldzigt (hart- en huidkliniek) en straks kunnen verhuizen. Boven dien moet de Vlissingse politiek beseffen dat zij niet alleen beslist over de gezondheid van haar eigen inwoners, maar over die van heel Walcheren, Schouwen-Duiveland, de Bevelanden en Tholen. Dat brengt een andere verantwoorde lijkheid met zich mee. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Twee Walcherse koks hebben maandag de hoofdprijzen gewonnen op de asperge-amuse wedstrijd in Zierikzee. De wed strijd werd gewonnen door Wal- chenaar Alexander Minderhoud van Cleijenborch Culinair, het res taurant van het zorgcentrum in Colijnsplaat. Zijn amuse werd door de jury geroemd om de tradi tionele smaken. De originaliteits- prijs ging naar Niels le Roy van brasserie Ferry's in Vlissingen met zijn houten kistje met 'goudstaaf. Voor de achtste keer organiseer den Anja en Piet Scheermeijer van minuten is de langste reistijd naar de Mortiere. Dat geldt voor inwo ners van Westkapelle en Domburg. Kernen waarvandaan de reisttijd korter is naar Vlissingen dan naar Mortiere (tussen haakjes verschil in reistijd met Mortiere) Vlissingen Koudekerke 4 min.) Biggekerke (4 min) Zoutelande (4 min) Westkapelle (3 min) Meliskerke (3 min) Domburg (1 min) afhankelijk van de wijk, Westerzicht (1 min) tot Koudekerkseweg(10 min) Voor 45.100 Walchenaren is het huidige ziekenhuis in Vlissingen sneller bereikbaar dan de nieuwe locatie in de Mortiere Langste reistijd naar huidig ziekenhuis: 27 minuten (Oostkapelle) Westkapelle sneller in Vlissingen restaurant De Zeelandbrug in Zie rikzee deze wedstrijd. Negen koks uit heel Nederland kwamen met koelboxen en tassen vol eten en bordjes naar het restaurant om de amuses in elkaar te zetten. De sfeer in de keuken wds gemoe delijk en ook in het restaurant was de stemming opperbest. De vakju ry zat tussen de andere gasten te proeven en te keuren. De opdracht voor de koks klonk simpel - maak een voorafje met asperge om de smaakpappillen te prikkelen - maar aan tafel klonk soms toch een afkeurend gebrom. Sommige amuses waren 'te vissig' of misten te veel de smaak van asperge. Kernen waarvandaan de reisttijd korter is naar Mortiere dan naar Vlissingen (tussen haakjes verschil in reistijd met Vlissingen) Middelburg Oostkapelle (6 min) Arnemuiden (5 min) Nieuw- en Sint Joosland (5 min) Ritthem (5 min) Serooskerke (5 min) Sint Laurens (5 min) Veere (5 min) Vrouwenpolder (5 min) Gapinge (5 min) Grijpskerke (4 min) Oost-Souburg (gem. 3 min) Aagtekerke 1 min) afhankelijk van de wijk Stromenwijk 2 min tot Mortiere 10 min) Voor 69.400 Walchenaren is de nieuwe locatie in de Mortiere sneller bereikbaar dan het huidige ziekenhuis in Vlissingen. Langste reistijd naar de Mortiere: Westkapelle en Domburg, 25 min bron routeplanner ANWB TERNEUZEN - De Amerikaanse sin ger-songwriter Israel Nash Gripka komt zondagmiddag naar Terneu- zen voor een concert in Porgy 8c Bess. Israel Nash Gripka is een America- na-man van de puurste soort. Met zijn doorleefde stem zet hij zijn nummers vakkundig in de fik, zo als Bruce Springsteen, Neil Young, The Band en Ryan Adams dat ook kunnen. Israel Nash Gripka speel de vorige week nog op het gere nommeerde festival Moulin Blues in Ospel en het Bevrijdingsfestival in Wageningen. Het concert in Por gy 8c Bess begint om 15.30 uur. En tree: 15 euro. IS3K' verstraten walhout tuincentrum hoveniers Ruim assortiment groente- of bloementuin Scherm is zowel recht als in www.verstratenwalhout.nl Acties zijn alleen geldig op voorradige producten van 7 t/m 19 mei. Veerseweg 124a Middelburg T 0118 - 612 380 Openingstijden- ma-vr van 8.00 tot 18.00 uur, do tot 21.00 uur, za van 8.00 tot 17.00 uur. Geldt op bloeiende en op groene planten -onderhoud Wilt u uw tuin veranderen maar weet u i hoe? Vraag een van ontwerpers advies of een professioneel tuinontwerp. 00K voor uw tuinontwerp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26