17 Rapide pakt een welkom puntje: 1-1 361 sport Tennissers Animo verliezen topper Koploper Tiola klopt promovendus Benjamin Gerrits het De Boskreek in tennisderby: 6-2 snelst in Jubileumloop Arno Wauters zwaait af maandag 7 mei 2012 De hockeysters van Rapide hebben in achttien wedstrijden zeventien punten verzameld. VOGELWAARDE - In een speciaal voor hem georganiseerde wedstrijd nam Arno Wauters zaterdag afscheid van het eerste elftal van Vogelwaarde. Het gelegenheidselfta! met oud-spelers van Vogelwaarde 1, 'Waut Stars' ge naamd, won met 4-3 van Vogelwaarde 1. Doelpuntenmakers bij het team van oud spelers waar Wauters tijdens zijn carrière mee samenspeelde, wa ren Michel Nieuwelink (2x), Jeroen Vervaet en Arno Wauters zelf. Voor Vo gelwaarde 1 scoorden Kevin van de Brande en David Smits (2x). Wauters kreeg, zoals het hoort, vijf minuten voor tijd een ludieke rode kaart. Na 26 seizoenen in het eerste gaat hij in het derde spelen. foto Mark Neeiemans door Henk van de Voorde TERNEUZEN - In de hoofdklasse van de Zeeuwse districts-tenniscompe- titie won De Schelde op de voor laatste speeldag de topper van Ani mo met 4-2, waardoor prolongatie van de titel een kwestie van tijd is voor de Vlissingers. Routinier Jurjen Mooibroek ver sloeg met degelijk tennis Kevin de Rooij met 6-1 6-0. Sven Bakker, die eveneens op vastheid tennist, klopte Kenny de Rooij met 6-2 6-3. Iets lastiger had Ferry Sonne- mans het tegen Coen Kayser: 7-5 6-3. Voor Animo redde de jeugdi ge Devon Houg de eer door Rog ier van Houssélt met 6-2 6-4 te be dwingen. Ook in het tweede dubbel was Houg, samen met Kenny de Rooij, succesvol, ten koste van Sonne- mans en Ruben Hendrikse: 1-6 6-4 5-7. Kevin de Rooij en Bernd van Broekhoven verloren in drie sets van Mooibroek en Michel Ko kelaar 6-2 3-6 3-6. Onderin blijft de situatie zorgelijk voor Asoc. De formatie uit Cadzand-Bad verloor in Middelburg met 4-2 van concur rent MLTC. Voor de West- Zeeuws-Vlamingen won Dimitri Dendooven zijn single, terwijl ook het dubbel Wielakker/Van de Vrie aan de positieve kant van de score bleef. Animo 2 klopte in een heuse der by Axel met 6-0. Alleen Beny Yse- baert had een extra set nodig, te gen Meivin Bracke. Verder waren Van den Bergen, Van der Windt en Van der Zeijst te sterk voor res pectievelijk De Pooter, De Bakker en Ysebaert. De Terneuzenaren hebben twee punten voorsprong op Zierikzee. In de andere eerste klasse is Yerseke zeker van de titel. De hockeysters van Rapide be groten het gelijkspel tegen Pol lux met enthousiasme. Dankzij de 1-1 houdt de Hulster ploeg uitzicht op behoud van het tweedeklasserschap. De mannen van Rapide moeten een zware nederlaag slikken: 8-0. door Peter Snelders HULST - De hockeysters van Rapi de hebben na het 1-1-gelijkspel te gen Pollux weer wat meer hoop op behoud van het tweedeklasser schap. Het team zorgde als enige Zeeuwse vertegenwoordiger voor een positief resultaat in de stan daardklassen. De overigens Zeeuw se ploegen moesten buigen. De mannen van Walcheren overigens maar nipt voor koploper Gil- ze-Rijen. Olympia kwam even eens een neuslengte tekort tegen Tempo'34. Vrouwen tweede klasse. Rapi- de-Pollux 1-1 (1-0): Een verdienste lijk resultaat van Rapide tegen het beduidend hoger geklasseerde Pol lux. In de beginfase had de ploeg uit Hulst het beste van het spel en kwam toen ook op voorsprong. Een schot van Stephanie van Hape ren werd aan de tweede paal bin- nengetikt door Yasmine Claessens. Daarna had Pollux een licht over wicht. In de tweede helft beperkte het spelbeeld zich vooral tot het middenveld en was er nauwelijks sprake van doelgevaar. Toch scoor de Pollux N na twaalf minuten bij één van de schaarse mogelijkhe den de gelijkmaker. Derde klasse. Pijnacker-Walche- reii 2-1 (0-0): Als er een ploeg ver diende om te winnen dan was het Walcheren wel. Toch stond het na afloop met lege handen. Walche ren was de gehele wedstrijd ster ker, kreeg ook verschillende kan sen, maar sprong daar te onzorg vuldig mee om. Pas toen de thuis ploeg na de rust via een- counter 1-0 maakte, toonde Walcheren even de juiste scherpte. Het was de pas uit Australië teruggekeerde B recht je de Schipper die 1-1 scoor de. Het mocht niet baten, want vijf minuten voor het einde werd het uit een schaarse tegenstoot 2-1. Mannen derde klasse. Voor- ne-Rapide 8-0 (4-0): Rapide zit in de hoek waar de klappen val len. Door het gemis van een aantal vaste en vooral bepalende krach ten moest het een beroep doen op vier spelers van het tweede elftal. In de beginfase liep het nog aar dig, maar toen Voorne binnen een kort tijdbestek drie keer scoorde, was de mentale- weerbaarheid weg. Voor rust werd het nog 4-0. Na de pauze bood Rapide wat meer tegenstand, maar kon niet voorkomen dat Voorne nog vier keer scoorde. Vierde klasse. Gilze-Rijen-Wal- cheren 2-1 (0-0): Walcheren gaf de punten niet cadeau aan koplo per Gilze-Rijen. De beste kans was zelfs voor Walcheren. Na een fraaie solo werd Jonathan van der Zanden maar nipt gestopt door de doelman. Een karaktervol Walche ren hield tot tien minuten na de rust de nul vast. Het duurde tot tien minuten voor tijd voordat het 2-0 werd. Toen Boudewijn Jagers door Hemk van de ¥©oirde IJZENDIJKE - Halverwege de landelij ke tenniscompetitie stond er in de vierde klasse mixed een onverval ste West-Zeeuws-Vlaamse derby op de rol. Koploper Tiola ontving in IJzendijke promovendus De Bos kreek uit Breskens. Tiola won met 6-2 en blijft kampioenskandidaat nummer één. Ruben Haverbeke komt na langdu rig blessureleed allengs terug in zijn oude ritme. Hij had tegen Jan Maarten van de Vrie in de meeste rally's de langste adem en won ge decideerd met 6-2 6-1. In de twee de single had 3-speler Dennie Cap- pendijk veel moeite met 5-speler Jordy Engelaar: 4-6 6-4 6-2. Als ver zachtende omstandigheid voor de degelijke Oost-Zeeuws-Vlaming gold dat hij al na luttele punten last kreeg van zijn rechterschou der. Cappendijk is weliswaar links, maar de blessure beïnvloedde zijn spel toch in negatieve zin. Éngel- aar bediende zich veelvuldig van een aanvallende forehand. De Bres- siaander liep geregeld om zijn backhand heen, om vervolgens 'in side out' keihard met zijn fore hand toe te slaan. Voor De Boskreek won alleen Mar- got Martens (zoals verwacht) het enkelspel. De Koewachtse met speelsterkte 2 rost de ballen veelal keihard in de hoeken en klopte Daisy Boogaard met 6-2 6-0. De IJ- zendijkse kwam in de eerste set via uitstekend tennis nog verras send met 1-0 en 2-1 voor, maar ver volgens was er geen kruit meer ge wassen tegen Martens. In dé twee de vrouwenenkel won een rustige Sophie de Schepper met 6-1 6-0 van een forcerende Kay Wisse. In het dubbel waren Bernd van Broekhoven en Ruben Haverbeke heer en meester tegen Jordy Engel aar en Arne Riemens: 6-3 6-0. Bij de vrouwen bedwongen Tanja Kornelis en José de Wit met 7-5 6-2 Maud Kuypers en Kay Wisse. Ook het tweede punt voor De Bos kreek kwam op naam van Margot Martens, met Jan Maarten van de Vrie aan haar zijde. Daar was te gen Tanja Kornelis en Patrick Mar- teijn wel een supertiebreak voor nodig: 6-2 5-7 10-4. In de tweede mixed smaakten Imre van Over loop en Bernd van Broekhoven met 6-2 6-1 het zoet van de over winning tegen Kuypers/Riemens. In de hoofdklasse mannen verloor het in degradatienood verkerende Drive in Sas van Gent met 6-0 van het sterke Vredenburch uit Rijs wijk. Alleen Bart van de Sande wist er een derde set uit te slepen tegen Mare Ravestein: 2-6 6-14-6. door W5m de Vos TERNEUZEN - Zijn eerste overwin ning die hij een paar jaar geleden behaalde in Terneuzen is hem on getwijfeld het meest bij gebleven. Samen met Jan Gowy uit Sas van Gent ging de jonge Benjamin Ger rits als eerste over de finishlijn. In middels heeft de Axelaar meer suc cessen weten te behalen en zater dag schreef Gerrits de eerste editie van de Tamoil Jubileumloop van atletiekvereniging Scheldesport op zijn naam. Dit jaar bestaat de Terneuzense club vijftig jaar. Hoogtepunt van de viering moet het NK Masters op zaterdag 9 en zondag 10 juni worden. Daarnaast is speciaal voor de deelnemers aan de Zeeuws-Vlaamse trimlopen een circuit van drie jubileumlopen op gezet, waarvan de eerste zaterdag werd gehouden. De organisatie had op ruim honderd deelnemers gerekend maar die kwamen er niet. Waarschijnlijk was deze loop bij veel atleten niet bekend. Daar tegenover stond echter het spannende verloop van deze eer ste Tamoil Jubileumloop met drie hoofdrolspelers: Benjamin Gerrits dus, thuisloper Erik Goossen en de Belg Kristof de Smet. Tot zowat halverwege bleef dit trio bij elkaar, waarna Gerrits zijn op- poneriten in de steek liet en met zo'n 150 meter voorsprong wist te winnen. Bij de vrouwen was Petra Rasen- berg uit Terneuzen verreweg de sterkste. Twee inwoners van Sint-Jansteen waren goed voor de overwinningen op de korte af stand, de 3000 meter. Job de Feij- ter won bij de mannen en Margot Thuy bij de vrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 86