zeeland 115 Tocht door doolhof gaat wereld rond Weervissers op Oosterschelde laten werk van heel dichtbij zien Vrouw ernstig gewond na aanrijding Goes Aanhoudingen voor knippen van wiet Agressieve Vlissinger breekt pink van agent Getuigen gezocht van beschadiging auto Politie houdt wildplasser aan maandag 7 mei 2012 Het labyrint in park Toorenvliedt, gezien vanuit het buitenhuis, zaterdag om 13.00 uur. foto's Ruben Oreel In park Toorenvliedt in Middel burg en in de rest van de we reld werd zaterdag Wereld La byrint Dag gehouden. Thema "Was 'Walk as one at one'. Overal ter we reld, ook in Middelburg, werden om 13.00 uur labyrinten gelopen. Om 13.00 uur plaatselijke tijd, dus niet overal tegelijk, zodat het lo pen door een labyrint 'de wereld rond ging'. GOES - Bij een aanrijding op de Middelburgsestraat in Goes is za terdagmiddag tegen half zes een vrouw (70) ernstig gewond ge raakt. Haar man (73) liep ook ver wondingen op. De man en vrouw waren spullen aan het inladen in een auto die op de ventweg langs de Middelburgsestraat stónd. Het echtpaar werd aangereden door een taxi, bestuurd door een 68-jari- ge man uit de gemeente Borsele. Die reed dwars door de struiken van de hoofdrijbaan de ventweg op. De vrouw is met een trauma helikopter naar het-ziekenhuis in Rotterdam vervoerd, haar man naar het ziekenhuis in Goes. De jaarlijkse Wereld Labyrint Dag is bedacht in Amerika. Hij is zater dag voor de tweede keer gehou den. Volgend jaar valt hij op 4 mei. Een datum die de bijeen komst bij het labyrint in Middel burg extra invulling kan geven, ziet Piet de Bruin al voor zich. Zo als ook Bevrijdingsdag en labyrint goed samengaan. Tweede thema in Middelburg was ook 'Het laby- door Nadia Berkelder THOLEN - Met ingang van dit vangstseizoen kunnen mensen van dichtbij zien hoe traditioneel op ansjovis wórdt gevist in de Oos- terschelde. De stichting Behoud Weervisserij houdt vier vaartoch ten vanaf de Oesterdam. De weervisserij is een oude vorm van vissen, vooral toegepast om ansjovis te vangen. In Nederland vindt deze vorm van visserij al leen nog plaats in het oostelijk deel van de Oosterschelde, door één familie: de familie Van Dort. Omdat traditionele ansjovis visserij verloren dreigde te gaan, is de rint als levenspad voor vrede en vrijheid'. „Vrijheid zegt iets over contact maken, over vrede- en vriendschap. Het is niet vrij heid-blijheid. Vrijheid is ook 'tot je bestemming komen'. Worden wie je bent, je kwaliteiten en per soonlijkheid ontwikkelen." Het driedubbele feest zaterdagmid dag in het Middelburgse labyrint werd niet zo druk bezocht als, bij- stichting tot Behoud Weervisserij opgericht. Onderdeel van het plan om de traditie te bewaren, is het organiseren van toeristische activi teiten, zoals deze vaartocht. Een weer is een fuik van in het wa ter geplaatste takken: ze staan in v-vorm: de twee poten kunnen wel een kilometer lang zijn. De ansjovis zwemt naar de punt van de V en wordt daar gevangen. Het ansjovisseizoen loopt van eind april tot eind juli. Deelnemers aan de tocht varen in dertig minuten tijd naar één van de twee weren in de Oosterschel de, stappen over op een sloep en gaan voor het fiiikgat voor anker. voorbeeld, het Bevrijdingsfestival. Maar dat geeft niets, vindt De Bruin. Er waren redelijk wat op recht belangstellenden die enthou siast het labyrint liepen, meede den met de workshops laby rint-dansen, luisterden naar djem- bégroep Bedlam, keken naar de monstraties Tai Chi Racket en aan de slag gingen met labyrintteke nen, -Meuren of-beschrijven. Ze zien van dichtbij hoe de vissers de vangst binnenhalen. Aan boord geeft een gids uitleg over de histo rie en achtergronden van de weer visserij. Ook worden er filmbeel den getoond. Een bezoek aan de weervisserij duurt in totaal circa drie uur, gerekend vanaf afvaart vanuit de Bergsediepsluis in de Oesterdam. Vaardata: zaterdag 23 juni, zondag 24 juni, woensdag 27 juni en zondag 8 juli. Boeken via: www.behoudweervis- serij.nl. Kosten: 15,00, kinderen helft van de prijs. MIDDELBURG De politie heeft zaterdagavond rond 24.00 uur vijf personen aange houden in een loods aan de Volta- weg op industrieterrein Arnestein in Middelburg. De vijf werden be trapt op het knippen van wiettop- pen. Het gaat om een 26-jarige vrouw, een 26-jarige man en een 36-jarige man uit Vlissingen en een 27-jarige man en 55-jarige man uit Oost-Sou burg. Ze zijn alle vijf overgebracht naar Torentijd. De wiet die in de loods is gevon den, is in beslag genomen en wordt vernietigd. GOES Een 41-jarige Vlissinger heeft in de nacht van zaterdag op zondag de pink van een agent gebroken. Eer der schopte en bespuugde hij twee andere agenten op de Grote Markt in Goes. De Vlissinger was rond 01.00 uur door de politie gesom meerd het centrum van Goes te ver laten wegens ongewenst gedrag. Toen hij even later terugkeerde, werd hij aangehouden. Daarbij ver zette hij zich, schopte een agent en bespuugde een andere agent. Een maal in de cel greep de man de hand van weer een andere agent en brak daarbij diens pink. MIDDELBURG De politie is op zoek naar getuigen van een incident vrijdag waarbij een auto die geparkeerd stond aan de Nieuwe Vlissingseweg in Mid delburg werd beschadigd. Rond 16.45 uur liep de voorruit van een auto schade op, vermoedelijk door een steen die ertegenaan was ge gooid. De politie zoekt in het bij zonder een paar van middelbare leeftijd met een bruin/witte hond, mogelijk een Engelse buldog, dat getuige was van het incident. Getuigen kunnen bellen naar 0900-8844 of zich melden bij het politiebureau in Middelburg. MIDDELBURG De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 27-jarige Middelburger aangehouden wegens drie overtre dingen. De man werd rond 05.30 uur in de Sint Sebastiaanstraat in Middelburg door de politie betrapt op wildplassen. Toen hem ge vraagd werd zijn identiteitskaart te tonen gaf hij hieraan geen gehoor. De man gaf vervolgens een valse naam op. De Middelburger is daar op aangehouden voor het opgeven van een valse naam, het niet tonen van zijn identiteitskaart en urine ren op straat. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Beiastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35