141 zeeland Kloveniersdoelen weer bij rechter Walk as one at one Op mini-pelgrimage door het labyrint De haagjes in het labyrint zijn laag; je stapt er zo overheen. Ben je sneller bij het midden. Dat kan, zegt De Bruin. „Iedereen kan er op zijn ei gen manier mee bezig zijn. Maar de mensen die dat doen, stappen in het leven misschien ook makke lijk over dingen heen of gaan te snel aan dingen voorbij." Hij geeft er geen oordeel over, maar snelle afstekertjes passen in ieder geval niet* in zijn verhaal over 'met aan dacht leven'. Locatie Snowbase is straks goud waard Kinderen doen goede zaken maandag 7 mei 2012 door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De rechter in Mid delburg doet dinsdag toch uit spraak in het kort geding om de Kloveniersdoelen. Het geding was aangespannen door de gemeente Middelburg, die pianoleraar Govert Mingelen uit het gebouw wil hebben. Tijdens de zitting twee weken geleden riep de rech ter de partijen op om onderling tot overeenstemming te komen. Dat is niet gelukt en daarom be slist de rechter morgen. Mingelen huurt sinds begin 2005 van de gemeente een ruimte in de kelder van de Kloveniersdoelen, waar hij pianoles geeft. De ge meente gaat het pand nu verhuren aan de directie van de Drukkerij, die een deel zal onderverhuren aan Cinema Middelburg en er ver der onder meer horeca gaat exploi teren. Het gebouw- moet hiervoor worden verbouwd. De werkzaam heden waren al eerder gepland, maar kunnen pas beginnen als Mingelen vertrekt. Na de oproep van de rechter twee weken geleden, kwam Mingelen met een voorstel de zaak op te los sen. Hij wil verhuizen naar een ruimte in het gebouw aan de He rengracht, waarin onder meer ook de Sterrenwacht is gehuisvest. Dit pand is eigendom van de gemeen te. Mingelen wil dat de gemeente het opknappen van die ruimte be taalt en dat hij daarbij 15.000 euro krijgt voor verhuizing en andere onkosten. De gemeente heeft daar op een tegenvoorstel gedaan. Het college is akkoord met de nieuwe plek, maar wil niet meer dan 7.000 euro geven voor alle onkosten. Mingelen heeft dit tegenvoorstel af gewezen. „Ik kan daar niks mee. Voor m'n gevoel had ik een goed aanbod. Met het voorstel van de gemeente verlies ik er te veel op. Ik wil meewerken; ik wil de Druk kerij niet frustreren. Ik wil best on derhandelen, maar er is geen ge sprek geweest met de gemeente." De gemeente heeft een brief ge stuurd naar de rechter waarin hij verzocht wordt uitspraak te doen. Het college zegt niet te kunnen in gaan op het voorstel van Minge len, onder meer omdat ze niet wil afwijken van afspraken met ande re huurders van de Kloveniersdoe len die vertrokken zijn en alleen verhuiskosten vergoed hebben ge kregen. Volgens wethouder Albert de Vries is het tegenvoorstel van de gemeente 'meer dan redelijk'. „We zijn aan het eind van ons ge duld." Thema van Wereld Labyrint Dag 2012 was 'Walk as one at one'. Wereldwijd werden zaterdag om 13.00 uur labyrinten gelopen. MIDDELBURG - Sofia Albers is tevreden: ze heeft, samen met haar broer Da niël, veel verkocht op de kinderkleedjesmarkt in Middelburg. Ondanks het frisse weer werd de kleedjesmarkt zaterdag goed bezocht. De verkoping werd in voorgaande jaren steeds op het Abdijplein gehouden; nu voor het eerst op de Markt. Prima plek, vindt Sofia. „Het maakt mij niet zoveel uit." Het vijfjarig bestaan, Wereld La byrint Dag én Bevrijdingsdag: re denen genoeg voor feest zater dag in het labyrint in het Middel burgse park Toorenvliedt. door Carla van de Merbel Piet de Bruin is nog steeds blij met het laby rint waarvoor hij jaren geleden het initiatief nam. Hij komt er weke lijks en het blijft voor hem bijzon der. „Dit labyrint, op zo'n histori sche plek, achter het buitenhuis van Toorenvliedt... Johan Huizinga (bekende historicus uit de vorige eeuw, red.) verbleef hier vaak en vond het ook al een bijzonder in spirerende plek." Het labyrint ligt vlak achter het buitenhuis, dat in gebruik is als Academie voor Kwaliteit van Be staan, van stichting Arduin. Een bordje aan de Koudekerkseweg wijst er naartoe. Erachter is het Toorenvliedtpark. Het labyrint ligt wat verscholen, maar dat past ook wel, vindt De Bruin. Het geeft be zoekers meer de kans zich even te rug te trekken en stil te staan bij hun leven. Een labyrint staat symbool voor het leven, zegt De Bruin. Het is 'een oeroud, over de hele wereld verspreid ceremonieel symbool', zo vermeld het informatiebord er naast. Dit labyrint wordt gevormd door een lage haag en bestaat uit zeven ringen. Er is één ingang en, in tegenstelling tot een doolhof: er is maar één pad en dit leidt naar het midden. Toch is het pad voor iedereen die 'het labyrint loopt' weer anders, want iedereen neemt zijn eigen leven mee. Het labyrint lopen is een oude en universele manier om tot bezin ning te komen, ervaart De Bruin Piet de Bruin ook telkens weer. „Het is moeilijk om in deze tijd dingen met aan dacht te doen. Maar kwaliteit kost vaak tijd. Daar moet je tijd aan ge ven. Hier kan dat en dat is zo mooi. Een wandeling door het la byrint is een mini-pelgrimage. Het schept ruimte en geeft inspiratie. Het labyrint is eigenlijk een oefen plaats om te kunnen dromen, be zinnen, tot rust te komen. Het or dent je gedachten." 'Einddoel' van een tochtje door het labyrint is niet het midden be reiken. Het gaat natuurlijk om de weg er naartoe, maar zeker ook om de weg terug. „Bij een pelgri mage lopen mensen bijvoorbeeld naar Santiago de Compostella en gaan vaak met het vliegtuig tèrug naar huis. Dat is bij het labyrint an ders. Hier verdiep je je op de terug weg in wat je op de heenweg hebt ontdekt." Vijfjarig bestaan Het labyrint in park Toorenvliedt, achter het buitenhuis, bestaat vijf jaar. Het werd in 2006 aangelegd onder leiding van Piet de Bruin en André Groenenberg en in juni 2007 offici eel geopend. Het is aangelegd in de vorm van een klassiek labyrint van zeven gangen. De buitenrand bestaat uit taxus sen, de binnenranden worden ge vormd door buxtissen. Het ont werp sluit aan bij de Engelse land schapsstijl van het park. door Wout Bareman TERNEUZEN - Projectontwikkelaar Olivier Beherman heeft grote plan nen met de Koegorspolder bij Ter- neuzen. Die polder groeit straks, als de Sluiskiltunnel klaar is en de Tractaatweg is aangepast, uit tot een absolute toplocatie. Beherman heeft goud in handen. De eigenaar van Snowbase, die on langs nog een miljoenenproject in het Belgische Mons afrondde en nu het stationsgebied van Meche- len mag herinrichten, lanceerde onlangs het plan voor een groot tuincentrum en een hotel met 80 kamers naast de skihal. Een paar jaar geleden werd hij benaderd voor de bouw van een klein voet balstadion, inclusief andere sport accommodaties in de omgeving, maar die plannen werden niet doorgezet. Het deert Olivier Beherman niet. Alternatieven zat, al houdt de pro jectontwikkelaar ze nog even in portefeuille. Voor zijn plan voor het tuincentrum en het hotel moet de gemeente de bestemming wijzigen. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen is positief over de ideeën van Beherman. „Maar we willen wel eerst de concrete plannen zien. Straks, als de tunnel en de wegen klaar zijn is de Koegorspol der een top i-locatie", zegt Lo nink. Bij Snowbase heeft Beherman in middels personeelstechnisch orde op zaken gesteld. Via Health In- vest bracht hij de skihal in 2008 onder bij de Snowbaseholding. Te voren werd die voor een deel gefi nancierd door eigenaar Meddy Willemsen van coffeeshop Check point. Beherman ondervindt, naar eigen zeggen, bij de exploitatie nog hin der van het beslag dat justitie heeft gelegd op het aandeel van Willemsen, maar hoopt dat die zaak snel wordt afgewikkeld. Vol gens hem draait Snowbase nu weer zwarte cijfers, maar pas als ook de winkelruimten onder de skihal zijn ingevuld, waarover ge sprekken gaande zijn, breekt de zon echt door. Olivier Beherman foto Camile Schelstrate

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34