VERHUIZEN MET ZORG! Oudere sporters kraken gymzaal in Renesse 23 0113 2222 20 Kunstwandeling langs galleries in binnenstad Scholieren maken filmische impressies monDiAL mouERS Nieuwe werkgroep digitale fotografie CJV-YMCA houdt mini-instuif voor harde werk' D66: 'De samenwerking is goed' ios-ei duintocht in Zeepeduinen fPontesleerlïngen brengen bezoek aan Hatfield wat op het eiland' net zakenkabinet' SGP: 'Toekomstvisie grote prestatie' Alert!: 'Ze roepen het over zicln af ZIERIKZEE De deelnemende galeries aan de kunstwandeling in Zierizee zijn zondag tussen 13.00 en 17.00 weer open voor publiek. De route voert langs onder meer de Dikke Toren waar werk van kunstenaars te zien is en langs de Vismarkt, waar le den van schildersclub 'Tussen de Havens' exposeren. Zij tonen schil derijen met als thema 'Zeeland'. ZIERIKZEE Leerlingen van Pontes Pieter Zee man gaan filmische impressies ma ken van de Zierikzeese carillons. In het kader van het vak Kunst en Me dia krijgen ze de opdracht een kor te film te maken waarin begrippen als carillon, klokken, tijd en men sen centraal staan. Dit gebeurt in samenwerking met de Stichting Zierikzeese Carillons, die jongeren betrekt bij de beiaardcultuur. ZIERIKZEE VLISSINGEN De vereniging voor computerge bruikers, regio Zeeland van HCC begint in september een nieuwe werkgroep digitale fotografie en beeldbewerking voor beginners. De vereniging houdt donderdag 10 mei en donderdag 12 juni een twee tal informatiebijeenkomsten over de werkgroep. De avonden worden gehouden in wijkcentrum Open Hof in Vlissingen, vanaf 19.30 uur. Het CJV-YMCA in Zierikzee houdt woensdagmiddag 9 mei in gebouw De Driehoek weer een mini-instuif voor kinderen van 4 tot 7 jaar. Het programma bestaat uit knutsel werk maken en spelletjes spelen. De mini-instuif begint om 14.00 uur en eindigt rond 15.30 uur. De kosten voor deelname bedragen 1,50 euro. door Ali Pankow RENESSE - Officieel stond gymzaal De Moerbei aan de Oude Mool- weg in Renesse al sinds begin ja nuari leeg, maar de praktijk bleek anders. Een groepje ouderen nam het recht in eigen hand en ging er de afgelopen maanden nog ge woon elke donderdag sporten. Gaat het hier om 'oude krakers?' „Noem het maar burgerlijke onge hoorzaamheid", grinnikt Theo van Klaveren. Hij nam het initiatief de wekelijkse sportochtend gewoon voort te zetten, ondanks dat de gymzaal officieel dicht was. Alle sportattributen waren wel weg, maar Van Klaveren had nog een sleutel van de zaal en tennis rackets, ballen en een volleybalnet konden de deelnemers ook wel van thuis meebrengen. „Het leuke was dat gas en licht ook nog niet waren afgesloten. Na tuurlijk werd de zaal niet meer schoon gemaakt, dus dat hebben we zelf gewoon gedaan", vertelt Van Klaveren. Volgens hem is het niet 'sneaky' gebeurd. „We zijn el ke keer gewoon door de voordeur naar binnen gelopen. Als iemand uit het dorp er eens over begon, zeiden we wel 'mondje dicht', maar zo hebben we toch nog fijn een poosje kunnen sporten." Een alternatief is er niet volgens Van Klaveren. Het dorpshuis heeft een parketvloer, daar valt niet op te sporten en de afstand naar Sport centrum Westerschouwen is voor de meeste ouderen te ver. Vorige week stapte plotseling tij dens de sportochtend een mede werkster van de gemeente binnen om de boel te inventariseren. „Ze zei niks, maar enkele dagen later zaten er twee nieuwe sloten op de deur." Van Klaveren zucht eens en verbaast zich over het feit dat dit toch haaks staat op het beléid dat bewegen voor ouderen stimuleert. De gymzaal in Renesse wordt evenals de voormalige gemeente werkplaats aan de Burghseweg voor het zomerseizoen gesloopt. De gemeente wil vandalisme in het toeristenseizoen voorkomen. zaterdag 5 mei 2012 dat ik achteraf mijn gelijk wil ha len, maar de gemeente verdient ge woon vier wethouders." BURGH-HAAMSTEDE - Het Wandel Comité Zeeland heeft vandaag en morgen voor de twaalfde keer de Bos- en Duintocht door de Zeepe- duinen in Burgh-Haamstede uitge zet. Deze tocht biedt de keus tus sen wandelroutes variërend van 5 tot 50 kilometer. De deelnemers komen langs vrij rondlopende Shetland pony's, mooie flora en fauna en over het strand van Wes terschouwen. Het beginpunt van alle routes is Pannekoekenmolen De Graanhalm in Burgh-Haamste de. De routes zijn daar vanaf 8.00 uur beschikbaar. ZIERIKZEE - De traditie van jeugd uitwisselingen met de jumelageste- den in. Engeland en Frankrijk leeft voort. Zo brengen leerlingen van Pontes Pieter Zeeman tijdens hun Engelandreis van 7 tot en met 11 mei ook een bezoek aan Hatfield, zusterstad van Zierikzee.. De 53 derdeklassers en 5 docenten logeren tijdens hun verblijf bij gast gezinnen in Harrow in Noord Lon den. Op het programma voor deze educatieve reis staan ook bezoeken aan Canterbury, het Olympisch Dorp, Greenwich, een rondleiding in het British Museum, Westmin ster en Dover Castle. Tevens trekt de groep een dag op met leerlin gen van een school in Hatfield. foto's Ronald den Dekker weer als pluspunten. „Voor de ko mende twee jaar zou ik zeggen: Ga zo door." De fractievoorzitters van alle par tij d met het college eens, maar dat hoort bij 'het rollenspel van de po litiek', vindt De Gelder. Chiel Weezepoel, de vertegen woordiger van D66 in de gemeen teraad, geeft het voltallige college een ruime voldoende. Weezepoel spreekt liever niet via de media over het onderling functioneren van de gemeenteraad en het colle ge. „Als wij wat te melden hebben over het college, doe ik dat liever rechtstreeks", zegt hij. Als positie ve punten van het inhoudelijke be leid dat de wethouders de afgelo pen, jaren gevoerd hebben, noemt Weezepoel de totstandkoming van de Strategische Visie. „Inhou delijk is D66 het niet met alles eens, maar het is goed een visie te schetsen." Weezepoel wil verder kwijt dat de samenwerking met het college goed verloopt. tijen geven het college gemiddeld een 7,1. Een mooie voldoende dus. Kees van den Berge van de SGP noemt allereerst de totstandko ming van de strategische visie 'Tij van de toekomst' als een 'hele gro te prestatie' van het college. „Het proces is goed verlopen, dat waar deer ik met een 9." Naast een goede financiële huis houding, vindt Van den Berge het positief dat de wethouders niet op hun lauweren rusten. „Ze gaan door met nadenken over de toe komst-, Wethouder Houtekamer wil tijdig inspelen op de taken die op de gemeente afkomen." Iri com binatie met alle investeringen die nu en op korte termijn in Zierik zee worden gepleegd, vindt Van den Berge dat het college al met al een ruime voldoende verdient. Jos Beije van Alert!: „Eerlijk is eer lijk, ze werken snoeihard en zet ten zich buitengewoon hard in, maar inhoudelijk is het niet altijd goed." Volgens Beije maakt het col lege te veel fouten. „Dat wij als raad te veel over details spreken roepen ze echt zelf over zich af Ze worden geacht goede stukken af te leveren en dat doen ze niet." Beije heeft zich stevig geërgerd aan de kwalificatie van wethouder Stouten dat de discussie in de raad soms 'geneuzel' is. „Dat vind ik on gepast en zeer badinerend naar de raad toe." Ook op andere punten is Alert! kritisch. Er zijn wel veel plannen in voorbereiding, maar met name in Zierikzee gebeurt er nog te weinig volgens Beije. Moederdag Afternoon Tea - Zondag 13 mei 2012 Verras je moeder op moederdag met een heerlijke afternoon tea bij Slot Moermond. Lekker snoepen van hartige en zoete lekkernijen zoals sandwiches, quiche, scones en petit fours. Speciaal voor moeder is er een uitgebreide kleurenanalyse en presentje. U bent welkom tussen 14.00 en 17.00 uur 29,50 p.p. (kio's tot 3 jaar gratis, van 3-12 jaar €22,50) wwvii.landgoedmoermond.nl Als het ergens kan gebeuren.. Landgoed Moermond Laone'12 4325 EK Renesse Voor reserveringen kunt u mailen naar of bellen naar: info@landgoedmoermond.nl 0111-461 788

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 95