Nominaties voor MZC'11, Smerdiek en Oostkapelle Theo Bos wil stenen uit de straat sprinten 34 Is Jean van Erp naar Martens Cleaning 'Je raakt elkaar wel eens kwijt in de 'wasmachine', het gedrang voorin het peloton. Maar ze krijgen me niet zomaar uit het wiel van Renshaw' ZIlLAflD zaterdag 5 mei 2012 MMIMIiR door Jan Dagevos MIDDELBURG - De voetbalsters van Oostkapelle, Smerdiek en MZC'n maken kans op de titel damesteam van het seizoen 2011-2012. De drie ploegen zijn door de vakjury geno mineerd voor de prestigieuze Zeeuwse Voetbal Award (ZVA). De ereprijs wordt vrijdag 1 juni tij dens een groot voetbalfeest in het Nationaal Voetbalmuseum in Mid delburg uitgereikt. Er worden ook nog Awards in zeven andere cate gorieën overhandigd. Bij de nominatie voor het dames voetbal heeft de vakjury onder lei ding van Adri Franke (trainer en bestuurslid van de trainersvak bond WON) onder meer gekeken naar ontwikkeling, positie van de club, de functie binnen de regio en de uitstraling. Uiteindelijk viel de keus op Oostkapelle, Smerdiek en MZC'11. Oostkapelle is al bijna 40 jaar een constante factor binnen het da mesvoetbal en speelt op een hoog niveau (hoofdklasse). Daarnaast haalde de ploeg de laatste acht in het landelijke bekertoernooi. Smerdiek maakt al vele jaren in druk door steeds maar weer talen ten aan te trekken. Een lichtend voorbeeld hiervan is Sharona Tiele- man. De speelster van Smerdiek deed afgelopen week met Oranje onder 17 jaar nog mee aan het EK in Denemarken. MZC'n is een jonge füsievereni- ging die tegen de stroom in groeit. Er komen steeds meer leden bij. MZC heeft het damesvoetbal op Schouwen weer nieuwe impulsen gegeven. De vereniging heeft vol gens de jury een prima structuur en beleid. Ook de nominaties voor de scheidsrechter van het seizoen 2012 zijn bekend. Vorig jaar ging de titel naar Harold van de Ketterij uit Goes, Dit keer heeft de jury, die onder leiding staat van Adri de Willigen, Joseph Ngoumout ('s-Gravenpolder), Nieck Elderson (Zaamslag) en Matthijs Jobse (Sint Laurens) genomineerd. Nieck Elderson is een achttienja rige arbiter. Hij behoort tot het ta lententraject van de KNVB en wordt begeleid door scheidsrech ter Reinold Wiedemeijer. Elder son is sinds 2009 actief en maakt snel promotie. Joseph Ngoumout is 43 jaar en inmiddels opgeklommen naar groep 2 binnen het zaterdagvoet bal. Hij is afkomstig uit Kameroen en geniet bij de spelers veel res pect. Matthijs Jobse (29) begon als ar biter in het seizoen 2002-2003. Hij heeft zich volgens de jury op men taal vlak sterk ontwikkeld en is nu arbiter op het hoge niveau van groep 1. Hij floot dit seizoen al ver schillende wedstrijden in de hoofd klasse van het zaterdagvoetbal. De nominaties in de andere catego rieën (talent, vrijwilliger, doel punt, trainer, voetballer/sterrenteam en topsco rer) worden op 9 en 14 mei be kendgemaakt. De Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) zijn een initiatief van de stichting Zeeuws Elftal, het Natio naal Voetbalmuseum/De Experien ce en de PZC. Het evenement wordt voor de tweede keer gehou den. Dit keer is de uitreiking van de Awards op 1 juni, een week voor het begin van het EK voetbal. De presentatie is in handen van Edward van Cuilenborg. Hij werk te in het verleden onder meer voor NÖS Studio Sport, Langs de Lijn, Sport 1 en Nova. De acht Awards worden uitgereikt door tal van bekende coryfeeën uit de voetbalwereld. Zo geven Willy van der Kuijlen, Harry van Raaij, Danny Blind, Jan Poortvliet, Roelof Luinge, Dolf Roks en Grae me Rutjes acte de présence. De officiële uitreiking van de Awards wordt gevolgd door een feestavond. Kaartverkoop ZVA ff De Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) zijn toe aan de tweede editie. Dit keer is de uitreiking van de Awards op vrijdag 1 juni. Plaats van hande ling is het Nationaal Voetbalmu seum in Middelburg. De aanvang is 19.15 uur, Q De kaartverkoop voor het evene ment is begonnen. Toegangsbewij zen kosten 25 euro en zijn inclu sief alle drankjes en hapjes. T Kaarten zijn te bestellen via de site van de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA): www.zeeuwsevoetbala- wards.nl. It Op de site vindt u onder het tab blad 'bestel kaarten' een bestelfor mulier. Lange adem rp In de lobby van hotel Oster- gaards, een blokkendoos uit de jaren zeventig aan de rand van het Deense Her- ning, zit een blij man. Het leven lacht hem toe. Fietsen is weer leuk. De transformatie van baan- tot wegrenner heeft lang ge duurd, maar Theo Bos (28) voelt zich nu toch inmiddels een echte coureur. In de Giro d'Italia - die start met drie etappes in Dene marken - hoopt hij, met de hulp van zijn eigen 'treintje', de stenen uit de straat te sprinten. Theo Bos staat scherp, oogt in vorm. Deze winter, toen hij van wege een operatie aan zijn lies slagader zes weken niet mocht fietsen, kwam hij aan tot 82 kilo gram. Aan het afgetrainde bekkie is nu te zien dat het er zeker zes minder zijn. Vet heeft plaatsge maakt voor spiermassa én ver trouwen. Dat laatste weegt niks, maar is o zo belangrijk voor een topsporter. Vertrouwen. Bos was er altijd naar op zoek. Als baansprinter al zocht hij naar houvast, in metin gen, versnellingen, strak ingestu deerde aanvalsplannen. De Ra- bo-ploegleiding gaf hem dat ver trouwen op de weg terug door speciaal voor de Giro een team om hem heen te formeren. Den nis van Winden, Tom Leezer en de Australiërs Graeme Brown en Mark Renshaw zullen hem pilote ren in de ultieme kilometers, Stef Clement en Grischa Niermann kunnen waar nodig ook nog assis teren. Bos is er de man niet naar om in ultieme kilometers zelf zijn weg te zoeken, hij heeft hulp no dig. Liefst een uitgeschreven plan, en anders toch zeker wat helpers die hem niet zenuwachtig maken als er toch moet worden geïmpro viseerd. „Je raakt elkaar wel eens kwijt in de 'wasmachine', het ge drang voorin het peloton. Maar ze krijgen me niet zomaar uit het wiel van Renshaw." Er was een cultuuromslag voor nodig bij de Rabobank. De ploeg kende geen sprinterscultuur. Met het aantrekken van Renshaw - die overigens voor zijn kansen mag gaan in de iets lastigere, min der op Bos' lijf geschreven ritten - kreeg het project-Bos gestalte. Zelf had Bos er gaandeweg het sei zoen liefst nog meer werk van ge maakt. Nu werd hij in stelling ge bracht in de Scheldeprijs (waar hij derde werd) en in de Ronde van Turkije. Tijdens die achtdaag se koers, waar Bos twee spurts won en Renshaw één, werd ook veel gepraat en geanalyseerd. „Maar het beste zou zijn als we re gelmatig een dag of drie, vier alles eens uitproberen, een trainings kamp ervoor beleggen", zegt Bos. Het bleek vooralsnog onhaalbaar. Het lijkt er niettemin op alsof een doorbraak aanstaande is, in Ra- bo-kringen in Denemarken heerst een opgewonden stem ming, Er is sprake van optimisme. Hoe anders was dat tot voor kort. Zelfkritisch als Bos is, was hij maar matig tevreden over zijn pro gressie. „Tot eind 2011 ging het niet zoals" ik gehoopt had. Ik had het idee dat mijn vooruitgang stagneerde." Het kwam mede door zijn gestel, een paar keer werd hij ziek. Zo ook vlak voor de Giro van 2011, die hij op het laat ste moment moest skippen. „Dat ik vorig jaar geen grote ronde heb kunnen rijden, was een groot ge mis." Het maakte het vervolg van het seizoen zwaarder. Bovendien was er nog altijd dat ene lichame lijke ongemak. Een beklemde lies slagader zorgde ervoor dat de bloed toevoer naar zijn linkerbeen onvoldoende was. Het gevolg: klachten van permanente aard. Spierschade in de kuiten, 'kapot te' hamstrings, kramp en stijf heid. Een operatie, half novem ber, was onvermijdelijk, maar niettemin spannend. „Want het heeft niet altijd het gewenste ef fect." Op 26 december mocht Bos einde lijk weer op de fiets zitten. „Ik stapte op, reed Harderwijk uit en voelde gelijk dat het goed zat. Links was nu zelfs beter dan rechts." Hij jubelde, genoot van de frisse lucht. Besefte dat eigenlijk niets - zijn doorbraak als wegrenner nu nog in de weg stond. „Ik ben ook mentaal fris uit die periode geko men. Jaren had ik het idee dat ik wat in te halen had, trainde ik door. Nu moest ik wel écht rus ten." Dat er ondertussen publiekelijk werd getwijfeld of hij, de gewe zen wereldkampioen op de piste, nog wel zou slagen als wegrenner, deerde hem amper. „Omdat ik al vanaf de dag dat ik wegrenner wil de worden, wist wat me te wach ten stond. Een jonge renner die van de beloften komt, wordt min der in de gaten gehouden. Ik was echter al bekend toen ik op de weg begon. Het verwachtingspa troon was heel groot, terwijl ik net als ieder ander onder aan de ladder moest beginnen." Hij lijkt de buitenwacht echter toch gerust te willen stellen. „Ik ben superblij met hoe ik er nu voorsta." Er is echter wel een ner veus gevoel, Bos is nieuwsgierig. Na de twee zeges in Turkije is er optimisme. „Moeten? Nee, ik moet helemaal niks, maar er zit wel druk op." Het Turkse rondje is echter niet hetzelfde als de Ronde van Italië. „Ik weet ook niet wat ik moet ver wachten. Tuurlijk gaan we voor een etappezege, maar ik weet niet of dat realistisch is." Bos weet oök dat Mark Caven dish en Tyler Farrar naar Dene marken zijn afgereisd. „Top-drie is misschien reëler." Ploegleider Jan Boven stelt onomwonden dat het behalen van een ritzege „van zelfsprekend wel de opzet is." ttn? x Tfj&ma- «ar door Joop van den Oudenhoven KAPELLE - Het driebandenteam van Martens Cleaning heeft zich voor het nieuwe seizoen versterkt met Jean van Erp. De 38-jarige Bra bander volgt zijn streekgenoot Henk Habraken op bij de ploeg die zijn thuishaven in Kapelle heeft. Van Erp komt over van het team van Van Donge &de Roo dat dit seizoen geen eredivisiewedstrijden speelde omdat de hoofdsponsor bezwaar had tegen de play-offs. Van Erp is blij dat hij weer in de eredivisie en speciaal in Kapelle kan gaan spelen. „Ik heb hier goed gepresteerd tijdens de Masters en voelde er me prima thuis." Naast Van Erp krijgt ook Jens van Dam uit Sas van Gent een con tract aangeboden en gaat Bart Ceu- lemans, kopman van Verbrugge en kleinzoon van Raimond Ceule- mans, een reserverol spelen in Ka pelle. Henk Habraken verlaat de ploeg in Kapelle en vindt onder dak bij de zojuist gepromoveerde ploeg van Lands Welvaren/Visjes in Kwadendamme. Habraken gaat ongeveer tien wed strijden spelen voor de debutant in de eredivisie. Thérèse Klompenhouwer gaat het team van Garage Verbrugge in Sluiskil versterken. De Belg Ludo Dielis komt voor tien wedstrijden naar de Sluiskilse formatie die hier door serieus mee gaat doen voor het kampioenschap in de eerste di visie. jinfo@z-eelandplant.nl j j www.zeelandpiant.nl j HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2a Crijpskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 82