zeeland 125 SB KRAS.NL. Sporters kraken gymzaal IMHdrWi Eigenaar dode hond aangehouden m TIROL AZOREN TOSCANE waarom zou je meer betalen zaterdag 5 mei 2012 Ralph van Hee controleert de hoeven van een paard bij een voor hem bekend adres in de polder bij Hoek. „Je moet bij een paard heel goed laten merken dat je geen kwaad in de zin hebt." foto Mark Neelemans genaar is er niet, maar hij kan tele foon verwachten. „Ik denk dat ik de Inspectiedienst erbij haal. Wat heeft dit dier nog voor leven?" Van Hee geeft het arme dier een runderstaafje, waarna we koers zet ten naar Aardenburg om een mel ding over twee honden na te gaan. Het baasje doet verbaasd open. Haar dieren zien er kerngezond uit, al geeft ze toe dat ze eigenlijk te weinig tijd voor de honden heeft. Ze is daarom op zoek naar een ander thuis, maar tot die tijd hebben ze het prima bij haar. Van Hee heeft er wel vertrouwen in. „Weet je wat het mooiste is van dit vak? Dat je ziet dat jouw ingrij pen effect heeft. In mijn eerste zaak heb ik een verwaarloosde hond weggehaald bij een familie. Een paar maanden later zag ik 'm kerngezond met een ander baasje lopen. Daar doe ik het voor." door Ali Pankow RENESSE - Officieel stond gymzaal De Moerbei aan de Oude Mool- weg in Renesse al sinds begin ja nuari leeg, maar de praktijk bleek anders. Een groepje ouderen nam het recht in eigen hand en ging er de afgelopen maanden nog ge woon elke donderdag sporten. Hebben we hier te maken met 'oude krakers?' „Noem het maar burgerlijke onge hoorzaamheid", grinnikt Theo van Klaveren. Hij nam het initiatief om de wekelijkse sportochtend voort te zetten, ondanks dat de gymzaal al officieel was gesloten. Alle sportattributen waren wel weg, maar Van Klaveren had nóg een sleutel. En de benodigde ten nisrackets, ballen en een volleybal net konden de deelnemers ook wel van thuis meebrengen. „Het leuke was dat gas en licht ook nog niet waren afgesloten. Na tuurlijk werd de zaal niet meer schoon gemaakt, dus dat hebben we zelf gewoon gedaan", vertelt Van Klaveren. Een alternatief is er niet volgens Van Klaveren. Vorige week stapte plotseling tij dens de sportochtend een mede werkster van de gemeente binnen om de boel te inventariseren. „Ze zei niks, maar enkele dagen later zaten er twee nieuwe sloten op de deur." Van Klaveren zucht eens en verbaast zich over het feit dat dit toch haaks staat op het beleid van de gemeente dat bewegen voor ouderen stimuleert. VLISSINGEN - Een 20-jarige Vlissin- ger is donderdagavond door de po litie in zijn woning aangehouden. Hij was de eigenaar van de dode hond die op 23 februari februari werd gevonden in een vijver in Goes. De witte teef van ongeveer een jaar oud, was verpakt in een vuilniszak. De politie deed een ge- tuigenoproep, die leidde tot een 'gouden' tip. De dierenpolitie stel de een nader onderzoek in en kwam'uiteindelijk terecht bij de Vlissinger. De man is vandaag ge hoord, maar hij ontkent alle be trokkenheid. Na verhoor is hij weer in vrijheid gesteld, maar hij moet voor de rechter verschijnen. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 cPm Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief rescrvenngskosten en Calamiteilcnfonds Daarom boekt u een actieve va KRAS.NL v het grootste aanbod van Nederland in individuele en groepsreizen boeken tegen de beste prijs-kwaliteitverhouding altijd volledig.verzorgd op reis; incl. verblijf in goede hotels, ontbijt en soms diner y' inclusief Nederlandstalige fiets/wandelroutes (individuele reizen) of tochten on der leiding van een lokale gids of NL-sprekende reisleiding (groepsreizen) Vertrek: vrijwel dagelijks van 8/5 t/m 30/10 3-/4-daagse fietsreis incl. verblijf, ontbijt en Achterhoekse Wijnroutekaart voordelig arrangement naar Ruurlo! Fiets langs kastelen en wijnboerderijen, waar het op een terrasje heerlijk pauzeren is. uitstekend 4-sterren hotel (beoordeling 8.3) Zie wwwj<ras.nl/21844 Vertrek: vrijwel dagelijks van 6/5 t/m 29/12 3-daagse reis incl. verblijf, ontbijt, 2 x lunchpakket, fietskaart en wandelroutes verblijf in de abdij van Rolduc, een unieke accommodatie op een prachtig landgoed combineer sportieve fiets-/wandeltochten met een bezoek aan het leuke Maastricht Zie www.kras.nl/21910 Vertrek: vrijwel dagelijks van 10/5 t/m 31/10 4-/5-/7-daagse fietsreis incl. verblijf, ontbijt, diner, bagagevervoer en fietsroutes écht van Drenthe' genieten, doet u natuurlijk vanaf de fiets! U heeft de keuze uit 6 arrangementen, die u door Nationale Parken en langs hunebedden en hofboerderijen leiden. Zie www.kras.nl/fietsendrenthe Vertrek: zaterdag van 2/6 t/m 22/9 8-daagse wandelreis incl. busreis, verblijf, ontbijt en diner en begeleide wandelingen vertrekgarantie in juni en juli verblijf in gezellig hotel met buitenzwembad inclusief wandelingen o.l.v. een lokale gids rond de Thiersee en door de Kundler Klamm Zie www.kras.nl/21934 Vertrek: ma. en vr. van 14/5 t/rn 22/10 8-/15-daagse wandelreis incl. vlucht, verblijf, ontbijt en 3 wandelingen o.l.v. een lokale gids beleef Sao Miguel, behorend tot de Portugese Azoren; een waar natuurparadijs met vulkanische landschappen, ruige kliffen, warme bronnen en pittoreske dorpjes. Zie www.kras.nl/21928 c.«> Zie www.kras.nl/21664 Vertrek: 10 mei t/m 18 oktober 0 8-daagse wandelreis incl. vliegreis, verblijf, ontbijt, bagagevervoer en wandelroutes 0 pluk de dag op het subtropische bloemen- eiland Madeira! U wandelt langs levada's, waarbij u geniet van botanische tuinen, leuke stadjes als Santana en prachtige panorama's. Vertrek: zaterdag 16/6 en 15/9 8-daagse wandelreis incl. vlucht, verblijf, ontbijt, diner en begeleide wandelingen nieuwe reis naar het hart van Italië, waar u o.l.v. een NL-sprekende reisleider de schatten van Toscane ontdekt, waaronder Piènza, natuurpark II Pigelle en optioneel Siena Zie www.kras.nl/21935

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73