CDA zet druk op nieuwbouw ziekenhuis I m i Nog 5 dagen! PZC Iedere dag om 19.00 uur WALCHEREN ■mm «Im Intratuin Koudekerke zonaag a.s. open van 12.00 tot 17.00 uur ZATERDAG 5 mei 2012 21 Polderhuis krijgt Dierenalarmlijn is bijzondere foto's 22 en 23 een succes 24 en 25 zwemer: 'Desnoods in Middelburg bouwen' 'Laten we herdenken en herinneren' door Theo Giele en Maurits Sep MIDDELBURG - Als de gemeente Vlissingen niet binnen enkele we ken groen licht geeft voor de bouw van een nieuw ziekenhuis bij de Mortiere, moet de gemeente Mid delburg het voortouw nemen en bouwgrond binnen haar eigen grenzen aanbieden. Dat stelt Jan Zwemer, CDA-fractie- voorzitter in de Middelburgse ge meenteraad. Zwemer is bang dat door getalm met procedures de nieuwbouw van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in ge vaar komt. Het ziekenhuis wordt gebouwd voor planbare, niet- spoedeisende zorg, inclusief de faci liteiten voor het verrichten van planbare operaties. Verder zal er een aantal poliklinische functies komen. Het ADRZ wil bouwen naast de afslag Middelburg van 'de A58 tegenover Woonboulevard De Mortiere. Het perceel is eigendom van de gemeente Middelburg, maar ligt in de gemeente Vlissin gen. Vorige maand heeft het ADRZ de gemeente Vlissingen verzocht het bestemmingsplan te wijzigen om nieuwbouw mogelijk te maken,. Het geld voor de nieuwbouw zou deels moeten komen van de zoge heten commanditaire vennoot schap Ziekenhuis Zeeland, een ini tiatief van de Zeeuwse onderne mer Henk van Koeveringe. Het ADRZ ging ervan uit dat voor de zomer de procedure rond het bestemmingsplan kon worden afge rond. In de planning stond dat de Vlissingse raad hierover op 19 april een besluit zou nemen. In de aanvraag voor de wijziging van het bestemmingsplan staan nu echter meer voorzieningen ge pland dan het college van Vlissin gen had verwacht, zegt wethouder Marin de Zwarte. „Wij willen daar over meer duidelijkheid. Wat moet er dan komen, wat betekent bij voorbeeld 'medisch gerelateerd', en zijn die plannen wel financieel haalbaar? Pas als we die duidelijk heid hebben, kunnen we een voor stel aan onze raad voorleggen." Dè Zwarte wijst er daarbij op dat de Vlissingse raad toch al erg kri tisch is over de bouw van een nieuw ziekenhuis, omdat dat bete kent dat zorg verdwijnt uit de stad. Zou het alleen gaan om de bouw van het nieuwe ziekenhuis en een goede verkeersontsluiting, dan zou er geen probleem zijn, zegt De Zwarte. „Maar we willen geen an dere ontwikkelingen die onge wenst zijn op die plek. Daarop zit onze raad niet te wachten." De Middelburgse wethouder Al- bert de Vries begrijpt dat de kwes tie in Vlissingen politiek gevoelig ligt. „Maar er moeten wel knopen móeten worden doorgehakt." De Vries zegt dat als er een investeer der is, je die investeerder ook kan sen moet bieden. •3 MIDDELBURG - Jong en oud lopen vrijdagavond langs de kransen die gelegd zijn tijdens de dodenherdenking op het Abdijplein in Middelburg. Het défilé was de afslui ting van een drukbezochte bijeenkomst met woorden, muziek, samenzang en stilte. Burgemeester Erik van Heijningen riep in zijn toespraak op goed te luisteren naar de verhalen van de mensen die de oorlog hebben meegemaakt. „Laten we herdenken en herinneren en morgen vrijheid vieren. Want vrijheid geeft u/geef je zelf door." foto Ruben Oree! Tip? redactie@pzc.nl De cafébaas uit Terneuzen mag zich graag laven aan andermans bier- pomp. Hij heeft zich door de jaren heen vooral ontpopt als een kenner van Belgische bieren. Noem een merk en hij dreunt de eigenschappen op. De wat buikige caféhouder be geeft zich in zijn vrije tijd graag de grens over, waar hij de beste bierca fés op z'n duimpje kent. Z'n vrouw kan vanwege haar werk niet altijd mee en dat leidt soms tot vreemde si tuaties. Zoals laatst in dat café in Gent. Een paar dat net binnen kwam, informeerde of de lege kruk naast 'hem misschien voor z'n vrouw was. Het antwoord sloeg hen met stomheid. „Nee, die zit in de gevange nis." Dat klopt. Ze is cipier. het PZC videojournaal www.pzc.nl Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl intratuin i I geeft kleur aan groen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69