binnenland 15 V Zes CDA'ers in de race PvdA-werk voor lijsttrekkerschap Stuiveling 'ongepast' Mark Rutte definitief nummer een bij VVD weekendcompanv Tieners zitten uren vast in lift Kroes ziet af van een derde termijn overnachting in 4* hotel www.weekendcompany.nl a zaterdag 5 mei 2012 DEN BOSCH - Drie vijftienjarige meisjes zaten vrijdagmiddag vier uur vast in de lift van kledingwin kel NewYorker in winkelcentrum de Arena in Den Bosch. De mon teur moest helemaal uit Düsseldorf komen. De tieners konden er eerst nog om lachen, maar toen het veel langer duurde én bleek dat de monteur was omgedraaid omdat hij de win kel niet kon vinden, niet meer. Omdat het een glazen lift is, wa ren de tieners te zien voor het win kelend publiek. Ze kregen cola en stroopwafels van de bedrijfslei- ding. Dat kon via een spleet. „We hebben geprobeerd de lift open te maken, maar dat ging echt niet. Omdat ons hoofdkantoor in Duits land zit, moet de monteur van zo ver komen", vertelde de bedrijfs leidster. Rond 19.00 uur bevrijdde de brandweer de jongeren. Zij kre gen ieder een waardebon van 50 euro ter compensatie. Boek nu voordelig uw mooiste zomervakantie! Incl. excursiepakket t.w.v. €50, Vertrek van juni i/m t0tn^c« September Incl. excursiepakket t.w.v. €80,- Vertrek van juni t/m n oktober 4$A9 foto Vincent Jannink/ANP BERLIJN - Neelie Kroes wil geen der de termijn als Europees Commissa ris. Zij verklaarde dat vrijdag in Berlijn. De WD-politica (geboren in 1941) is nu commissaris voor de Digitale Agenda (ICT en telecom municatie). Van 2004 tot 2009 was haar portefeuille Mededinging. Kroes deed haar uitspraak op het einde van een speech voor inter netondernemers en bloggers. De WD-politica zei ook dat ze niet verwacht dat het internationale an tipiraterijverdrag ACTA er komt. Deze overeenkomst moet namaak en piraterij tegengaan. DEN HAAG - Zeker zes CDA'ers heb ben zich opgeworpen om het CDA te leiden en de lijst te trek ken bij de verkiezingen- op 12 sep tember voor een nieuwe Tweede Kamer. Vrijdag meldden staatsse cretaris Henk Bleker en Kamerlid Madeleine van Toorenburg zich nog op het laatste moment. Eerder al hadden fractievoorzitter Sybrand van Haersma Buma, mi nister van Binnenlandse Zaken Liesbeth Spies, onderwijsbestuur- der Marcel Wintels en het Nij- meegsé CDA-lid Harry Wesselink zich gemeld. Het is niet uitgeslo ten dat er nog meer kandidaten zijn. Een speciale commissie bekijkt tij- den's het weekeindè of alle kandi daten geschikt zijn om aan de in terne lijsttrekkersverkiezing - een novum binnen het CDA - mee te doen. Bleker kwam vrijdagavond nog als verrassing. Hij zei een paar maan den geleden nog dat hij zich alleen zou kandideren als er geen goede andere kandidaten voorhanden zouden zijn. Bleker is sinds okto ber 2010 staatssecretaris van Econo mische Zaken, Landbouw en Inno vatie. De periode daarvoor was hij partijvoorzitter. Bleker was voor stander van de samenwerking in DEN HAAG - Mark Rutte is defini tief lijsttrekker voor de WD voor de verkiezingen van 12 september. Tot vrijdagmiddag konden kandi daten zich als uitdager melden voor een interne lijsttrekkersver kiezing, maar dat deed niemand. Rutte was al voorgedragen door het partijbestuur en zijn lijsttrek kerschap is nu definitief, zei een woordvoerster. De deadline voor aanmeldingen voor WD'ers die op de Tweede Kamerlijst willen, is volgende week vrijdag. een gedoogconstructie met de PW. Hij was ook 10 jaar gedepu teerde in de provincie Groningen en daar drie keer lijsttrekker voor zijn partij. Vrijdagochtend had Kamerlid Ma deleine van Toorenburg haar kan didatuur bekendgemaakt. Zij be sloot zich kandidaat te stellen, om dat de leden genoeg te kiezen moe ten hebben. Ze wil niet meedoen aan de links-rechtsdiscussie in de partij. „Amicaal door het midden. Dat past meer bij mij. Dat kan ook radicaal zijn", stelt ze. Bij het uit stippelen van de nieuwe koers bij de christendemocraten zei voorzit ter Aart Jan de Geus van het zoge heten Strategisch Beraad dat het CDA voor het 'radicale midden' moet gaan. Van Toorenburg is trots op het cri sisakkoord dat door haar partijge noot minister van Financiën Jan Kees de Jager is gesloten met de fracties van WD, CDA, D66, GroenLinks en Christenunie. Ze ziet „niet veel toekomst" in nieu we samenwerking met de PW. De 43-jarige Van Toorenburg zit sinds maart 2007 voor het CDA in de Tweede Kamer. Ze is namens de fractie justitiewoordvoerster en heeft zich ook beziggehouden met integratie en jeugdzorg. In een reactie op de WD-website zegt Rutte: „Dit worden heel be langrijke verkiezingen. Het gaat om de toekomst van ons land. Sa men met andere kandidaten en on ze vrijwilligers gaan we ons best doen voor een goede suitslag. Zo dat we sterker uit de economische crisis komen en kunnen bouwen aan een krachtig en welvarend Ne derland." Het wordt de derde keer dat Rutte lijsttrekker is. In 2006 moest hij eerst Rita Verdonk ver slaan bij een interne verkiezing. DEN HAAG - Saskia Stuiveling, presi dent van de Algemene Rekenka mer, is adviserend lid van de com missie die het verkiezingsprogram ma van de PvdA opstelt. Deze bij baan wekt verbazing bij de WD. De liberalen vinden het 'niet zo passen' dat de topvrouw van een Hoog College van Staat partijpoli tiek werk doet, ook al is ze lid van die partij, stelt een woordvoerster. WD-Kamerleden Mark Harbers en Helma Neppérus spreken op Twitter hun verbazing uit. Finan cieel woordvoerder Harbers noemt het optreden 'opmerkelijk'. Stuiveling stelt dat zij geen lid is van de programmacommissie, maar adviseert. Ze wordt wel va ker gevraagd voor advieswerk bij de PvdA en meldt dat ook als zoda nig bij haar nevenactiviteiten. Er is voor haar dan ook geen 'nieuwe si tuatie' ontstaan, die om herover weging zou vragen, meldt ze via haar woordvoerder. „Je kunt hele maal bij politieke zaken wegblij ven, maar die keuze maakt zij niet. Wel oordeelt zij van geval tot geval of de activiteiten die zij verricht voor de PvdA haar werk bij de Re kenkamer niet in de weg zit", zegtd e woordvoerder. Het bestuur van de Algemene Re kenkamer, ook wel college ge noemd, wordt overwegend be volkt door oud-politici. Zo is oud-GroenLinks-Kamerlid Kees Vendrik collegelid, evenals ex-par lementariër Gerrit de Jong. Deze CDA'er is naast zijn werk bij de Re kenkamer ook actief als redactielid van Christen Democratische Ver kenningen (CDV), een tijdschrift dat gelieerd is aan het CDA. De WD heeft met Jan Anthonie Bruijn zelf ook een .voorzitter van de programmacommissie in huis die voorzitter is van een overheids instantie die de regering van ad vies voorziet. Bruijn leidt de Ad viesraad voor Wetenschap en Tech nologie. Dat is echter geen Hoog College van Staat, zoals de Algeme ne Rekenkamer, de Raad van State en de Nationale Ombudsman. De meest complete reis voor een eerlijke prijs! peterlanghout.nl of 0172-468800 advetlentiecode: WEGENER18 10-daagse busreis All-inclusive Spanje ReiscocJe BE39403 17-daagse rondreis Portugal en Spanje Aan de Spaanse kysl wordt u volledig in de watten gelegd en zijn alle maaltijden, snacks en drankjes indusief. Ook nemen we u mee op interessante excursies naar o.a. Tarragona, kasteel Papa Luna en wereldstad Barcelona. Geniet van de natuurpracht tijdens een rondrit door het Se-f ra da trela gebergte, het Bucaco- pat'C, universiteitstad CoïmhfS en het mooie vissersplaatsje Aveiro. Natuurlijk mag een Stadstoui door Lissabon niet ontbreken, en ziet u enkele hoogtepunten van Spanje zoals Sc-viils, Cófdoba en wereldstad Barcelona! incl. 1 dag entree tot de Efteling! ■R? 1 overnachting incl. ontbijt HÉ|j1 dag entree tot de Efteling (t.w.v 32) Kinderen t/m 3 jaar geheel gratis Hotel op 15 min. rijden van park Verblijf tot 31 augustus 2012 Korting 37% Best Western Hotel de Druiven B&1\et-£iiscnoi 159 beschikbaar! OP=OP Vcumcffe.5 meiaoia Reserveren via: 0900 700 7004 (€0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur za 10.00 uur -16.00 uur zo 12.00 -16.00 uur 'Prijs o.b.v. 2-persoonsbezettlng en excl. reserveringskosfen €12,50 per boeking. Kijk voor de volledige voorwaarden op de website. Let op! Alleen op 5 mei tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5